שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  חצה את הקווים: סוכן הפליל מקורבים לדומרני
  פעילות של סוכן סמוי הביאה למעצרם של עשרות חשודים, בהם שני מקורבים לראש ארגון הפשע בדרום שלום דומרני, המרצה עונש מאסר. הסוכן, ששימש בעבר "חייל" בארגון הפשע, רכש מהחשודים סמים והיה עד לעבירות אלימות וסחיטה באיומים

   

  החקירה הסמויה הפכה לגלויה: המשטרה עצרה לפנות בוקר (ג') 33 חשודים, בהם שני מקורבים לראש ארגון הפשע בדרום הארץ שלום דומרני, המרצה שש שנות מאסר בגין עבירות נשק. המעצרים נעשו בעקבות פעילות סמויה של סוכן מימ"ר לכיש, והעצורים חשודים בין היתר בעבירות סחר בסמים, סחיטה באיומים ואלימות.

   

  הסוכן הופעל בשלושת החודשים האחרונים בקרב גורמים עברייניים בעיר אשקלון במבצע שמכונה במשטרה "סימן לבנים". לפי המשטרה, החשודים, בהם קרוב משפחתו של דומרני וחייל בארגון שלו, נהגו להטיל את אימתם ברחבי העיר ולא בחלו בשום אמצעי.

  סמים שנתפסו במבצע המעצרים (צילום: דוברות המשטרה) (צילום: דוברות המשטרה)
  סמים שנתפסו במבצע המעצרים(צילום: דוברות המשטרה)

   (צילום: דוברות המשטרה) (צילום: דוברות המשטרה)
  (צילום: דוברות המשטרה)

  גם כסף מזומן נתפס (צילום: דוברות המשטרה) (צילום: דוברות המשטרה)
  גם כסף מזומן נתפס(צילום: דוברות המשטרה)

  הבוקר פשטו עשרות בלשים, שוטרים ולוחמי יס"מ ומג"ב על בתיהם של 33 חשודים. במהלך גל המעצרים ובחיפוש שערכו כוחות המשטרה נתפסו גם הבוקר סמים וסכומי כסף מזומן רב ברשות חלקם של המעורבים, וכמו כן נגררו כמה כלי רכב שבכוונת המשטרה לבקש את חילוטם. כל החשודים הועברו לאחר מעצרם אל תחנת המשטרה לחקירה, ובהמשך יוחלט מי מהם יובא להארכת מעצר.

   

  במשטרה ציינו כי במשך כחמש שנים לא פעל סוכן סמוי כזה באשקלון. מחלק הסוכנים ביחידה המרכזית גייס אותו מתוך ארגון הפשיעה עצמו, שבו שימש "חייל" של החשוד המרכזי, המקורב לראש ארגון הפשע דומרני. במשטרה ציינו כי הסוכן עצמו נסחט על-ידי מי החשודים.

  מרצה עונש מאסר. שלום דומרני (צילום: חיים הורנשטיין) (צילום: חיים הורנשטיין)
  מרצה עונש מאסר. שלום דומרני(צילום: חיים הורנשטיין)

  עו"ד אטיאס (צילום: תומר פלד) (צילום: תומר פלד)
  עו"ד אטיאס(צילום: תומר פלד)

  31 מהחשודים הם צעירים בשנות ה-20 לחייהם, תושבי אשקלון, ושניים אחרים מתגוררים במושב שחר ומושב בת הדר. במסגרת פעילות הסוכן הוא רכש מהחשודים סמים מסוג מריחואנה וקוקאין בכמויות שונות ואסף ראיות נגדם בגין עבירות אלימות וסחיטה באיומים. 

   

  דומרני עצמו כבר ריצה שנה מתוך שש שנות מאסר שנגזרו עליו בגין עבירות אלימות. הוא הורשע במסגרת הסדר טיעון רגע לפני שעד המדינה בתיק, שכלל שורה של ניסיונות רצח, היה אמור לעלות לדוכן העדים. דומרני קיבל את הסדר הטיעון המקורי, שאותו דחה בעבר, ונשלח לשש שנות מאסר.

   

  דומרני הורשע במסגרת כתב אישום מתוקן בקשירת קשר לפשע, מתן אמצעים לביצוע פשע, עבירות נשק וסיוע לחבלה בכוונה מחמירה.

   

  עו"ד רועי אטיאס, שמייצג כמה מהחשודים, אמר: "מוקדם לדעת מה יוליד המעצר המתוקשר, אבל בחישוב סטטיסטי פשוט, אנחנו רואים שרוב רובן של הפעולות הללו אינן מולידות דבר מלבד התעסקות תקשורתית".

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים