שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  חשד: עו"סיות בכלא קיימו קשרים אסורים עם אסירים
  השלוש הושעו מעבודתן ויועמדו בפני פיטורים, אך בשב"ס הדגישו כי לא מדובר בעבירות פליליות, ולכן לא הוגשו נגדן תלונות. בחקירה בוחנים אם האסירים שעמן עמדו בקשר זכו מהן לטובות הנאה

   


  כלא חרמון (ארכיון) (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
  כלא חרמון (ארכיון)(צילום: אביהו שפירא)

  שלוש עובדות סוציאליות שעובדות בבתי הכלא ניצן וחרמון חשודות כי קיימו קשרים אסורים עם אסירים במהלך עבודתן בבתי הכלא. כך נודע הערב (ג'). השלוש הושעו מעבודתן ויועמדו לדין משמעתי.

   

  העו"סיות עוסקות בתחום הטיפול והשיקום של האסירים, שתיים מהן עושות זאת בכלא ניצן ואחת בכלא חרמון. בעקבות חשד שעלה בשבועות האחרונים כי השלוש יצרו קשרים אסורים בינן לבין אסירים בכלא, פתחו חקירה בשב"ס. במהלך החקירה התחזקו החשדות לקשרים אסורים שכללו מגעים מיניים.

   

  על פי החשד, היחסים האסורים התנהלו בין כתלי הכלא ולא גלשו מעבר לכך, אך בחקירה בודקים אם הקשרים הללו כללו הטבות שקיבלו מהן אסירים במסגרת יחסיהן עמם.

   

  בשב"ס אומרים כי לא הוגשה תלונה במשטרה נגד העו"סיות וכי מדובר בעבירות משמעת. עדיין לא הוחלט אילו צעדים לנקוט נגד האסירים.

   

  משב"ס נמסר בתגובה: "מרגע היוודע המקרים, הושעו העובדות מיידית ונפתחו נגדן הליכי פיטורין. נציבת בתי הסוהר הנחתה לחקור את המקרים ולהפיק לקחים נדרשים. כמו כן הנחתה הנציבה לרענן נהלים בנושא". עוד נמסר כי בשב"ס מתקיימת הקפדה מחמירה בכל הנוגע ליחסים ולגבולות הנדרשים שבין הסגל והאסירים. "כל חריגה מטופלת במלוא החומרה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים