שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  "הכוכב הבא לאירוויזיון": עונה לא רעה, פיינליסטים מצויינים

  עם עיצובי שיער הזויים ומלתחות מהאייטיז, ועל אף שהגמר נמרח והתיש, כל אחד ממתמודדי גמר "הכוכב הבא לאירוויזיון" הוא פתית שלג ייחודי עם שיק משלו. רק חסר שאסי עזר יגיד "לא יהיה כלום כי אין כלום" ויקרוץ למצלמה

  מאז המסך המפוצל של טלעד עם משחק כדורגל מול שידור מזירת פיגוע, לא ידע הערוץ השני פיצול שכזה לשני משדרים שונים כל כך. בצד אחד ערוץ 13 עושים קובבות מהמלצות המשטרה להעמיד את ביבי לדין ומהנאום שראש הממשלה נתן בעקבותיהן באוהל נוטף מים. בצד השני ערוץ 12 שהשידור החי של "הכוכב הבא לאירויזיון" כבר דפק להם בדלת בטירוף והודיע שהמלצות המשטרה מעניינות לו את הקצה, ומילצ'ן לא מתכוון לשחד גם אותם אז בבקשה להתקדם. ממילא אחרי שלושת רבעי-שעה גם רשת התייבשו ועברו לתת-פרק מספר 328 של "המירוץ למיליון".

   

  "הכוכב הבא לאירוויזיון" נולדה כשעטנז נקרופילי בין גופתה של "הכוכב הבא" ובין גופת קדם האירויזיון שבאופן מסורתי נקשר לערוץ הראשון, שהנחיל אותו לקשת רגע לפני שנפח גם הוא את נשמתו. היא אמורה בראש ובראשונה להביא את הרייטינג לאכסניה שלה פה בישראל, ומצד שני גם לבחור את השיר שיביא לנו את הדוז פואה באירופה, ולא תמיד השאיפות האלו חופפות. בשלושת האירוויזיונים האחרונים השליחים של "הכוכב" הביאו בהתאמה את המקומות התשיעי, ה-14 וה-23. איך להגיד? זה נראה יותר כאילו אנחנו בעיקר מתאמצים להתדרדר.

   

  נטע ברזילי קיבלה הצלה מהשופטים ועלתה לישורת הסופית של המתמודדים, למרות שביצוע נישתי מידי (גם אם יפהפה) לא הביא לה את הקולות של הקהל בבית, וספק אם היה עובד באירופה מול קהל שלא למד להכיר את ברזילי במהלך עונה שלמה ולהבין את האיכויות שלה. אם השופטים לא היו מניחים עליה את הז'יטונים שלהם מרגי היה לוקח את הגמר הזה בהליכה. מרגי קיבל את רוב הקולות של הצופים בבית אבל הפער שברזילי פתחה עם הניקוד מהשופטים הספיק לה כדי לקחת את הגמר. עכשיו נחכה חודשיים כדי לדעת אם גם נגדה יוגשו כתבי אישום כשהיא תחזור לארץ או שהיא תחזור לפה על הסבנה.
   

  זאת הייתה עונה לא רעה של "הכוכב הבא לאירויזיון", ולראייה ארבעת הפיינליסטים שהגיעו לגמר כולם מבצעים מצויינים (בחירות השירים שלהם לגמר זה כבר משהו אחר), שכל אחד מהם הוא פתית שלג ייחודי שהביא שיק אחר לבמה. "הכוכב" כבר קנתה לעצמה דימוי של ריאליטי קצר וחכם, שלא מוציא את הנשמה כל הדרך אל הגמר, אבל הגמר עצמו בדרך כלל סובל מתחלואי שידורי גמר של תוכניות ריאליטי וסבל ממריחה מתישה.

   

  הרבה שיק. רגע הזכייה של נטע ברזילי (צילום: רונן אקרמן) (צילום: רונן אקרמן)
  הרבה שיק. רגע הזכייה של נטע ברזילי(צילום: רונן אקרמן)

  עונה שבה לא משתנים החוקים אינה עונה של "הכוכב הבא". זאת רק העונה החמישית והפורמט כבר עבר כמה גלגולים עד שהגיע הלום. כדי לספק את החוויה הקרובה ביותר לליסבון במאי קיבלנו בנוסף לעיצובי השיער ההזויים והגרדרובות שהאייטיז תרמו לוויצו גם את נקודות השיפוט שפזורות ברחבי הארץ, עם נציגים שלא מפספסים שום הזדמנות להתחכם.

   

  לפעמים הייתי רוצה שעניינים ברומו של עולם יוכרעו כמו ריאליטי מוזיקה. ששופטים כמו סטטיק ובן אל יקבלו 40 אחוז מהחלטה האם ראש הממשלה שלכם יועמד לדין על קבלת שוחד, ואז נעבור לנקודות השיפוט וגם אנחנו, עם האפליקציה, נשב בבית ונחליט אם להעביר אותו ימינה לחסד או שמאלה לשבט. באירופה האנטישמית הוא ישא נאום יפה באנגלית עם לופר ויביא לנו דוס פואה, ואסי עזר יישיר מבט למצלמה, יגיד בחיוך "לא יהיה כלום כי אין כלום", ויקרוץ. דה אנד.

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רונן אקרמן
  נטע ברזילי
  צילום: רונן אקרמן
  לאתר ההטבות
  מומלצים