שתף קטע נבחר

עשרה פצועים בהתמוטטות מסך באולימפיאדת החורף

רוחות במהירות של 45 קמ"ש בדרום קוריאה הובילו לפציעתם של לפחות עשרה צופים ורקדנים, לאחר שמסך בגודל שישה מטרים קרס עליהם. פול קריסטופיק, מאמן הסקי האמריקאי: "כולם חוששים להתחרות במזג אוויר כזה"

לפחות עשרה פצועים באולימפיאדת החורף. רוחות סוערות גרמו לקריסת מסך טלווויזיה בו נפגעו צופים ורקדנים, אילצו את מארגני אולימפיאדת החורף לסגור היום (ד') את הפארק האולימפי בפיונגצ'אנג.

 

עוד לפני הסגירה, באחת הכיכרות בהן נערך מופע תרבות, התרסק מסך טלוויזיה בגודל שישה מטרים שהקרין את תחרויות האולימפיאדה. כתוצאה מכך נפצעו לפחות עשרה צופים וחלק מהרקדנים ופונו לבית החולים, חלקם במצב קשה.

 

מפנים את ההריסות. כוחות ההצלה הדרום-קוריאנים (רויטרס) (רויטרס)
מפנים את ההריסות. כוחות ההצלה הדרום-קוריאנים(רויטרס)

 

"היו שם כ-20 נשים שרקדו, וכשהתחילה הרוח החזקה היא הפילה את המסך שהיה מאחוריהן", סיפר אדווין הסברוק, עד ראייה שעזר בחילוץ הפצועים. "בערך שמונה אנשים היו מתחת למסך, כמה צופים הרימו אותו והוציאו את הפצועים מתחתיו".

 

הרוחות, שהגיעו למהירות של 45 קמ"ש, העיפו שלטים באוויר ואיימו להפיל את האוהלים שהוקמו במיוחד למשחקים. המשטרה המקומית הודיעה בכריזה כי היא מבקשת מכל הצופים להיכנס לאצטדיונים ובהמשך החלה לפנותם.

 

שוטרים בפיונגצ'אנג. רוחות במהירות 45 קמ"ש (רויטרס) (רויטרס)
שוטרים בפיונגצ'אנג. רוחות במהירות 45 קמ"ש(רויטרס)

אם עד לטקס הפתיחה החשש הגדול היה מהטמפרטורה הנמוכה, הרי שביומיים האחרונים הרוחות גורמות להרבה כאב ראש למארגנים, כאשר בכל בוקר נערכת הערכת מצב.

 

מספר תחרויות כבר נדחו במספר ימים. תחרויות גלישת הסקי בסלאלום לנשים נדחה לעוד יומיים, והתחרות האישית בביאתלון לנשים ולגברים הועברה למחר, בתקווה שמזג האוויר יאפשר את קיומה. "כולם חוששים להתחרות במזג אוויר כזה", אמר פול קריסטופיק, מאמן הסקי האמריקאי.

 

לפחות עשרה פצועים (רויטרס) (רויטרס)
לפחות עשרה פצועים(רויטרס)

"חוששים להתחרות במזג אוויר כזה" (רויטרס) (רויטרס)
"חוששים להתחרות במזג אוויר כזה"(רויטרס)

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים