שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  הביון האמריקני נגד הטכנולוגיה הסינית

  האם הסינים מרגלים אחרינו? ראשי ה-FBI, CIA ו-NSA ממליצים לאזרח האמריקני שלא לרכוש מכשירי סמארטפון של וואווי הסינית. "יש לנו בעיה עם חברה שקשורה בטבורה לממשל שאינו שותף לערכים שלנו"

  האם אנחנו על סף עימות טכנולוגי בין שתי מעצמות העל מסין וארה"ב? בדיון שנערך אמש (ג') בועדת הביון של הסנאט האמריקני הביעו ראשי ארגוני הביון הגדולים בארה"ב, ביניהם ראש ה-FBI, ראש ה-CIA, ראש ה-NSA ועוד שלושה בכירים ממערך הביון האמריקני, את חששם מנוכחות טכנולוגית סינית בשוק האמריקני.

   

  גל גדות: הפרזנטורית של וואווי ()
  גל גדות: הפרזנטורית של וואווי

   

  בתחילה, התייחסו ראשי הביון לחשש הכללי מנוכחות של מכשירי סמארטפון של חברות סיניות בעלות זיקה מובהקת לשלטון הסיני (שגם מחזיק בחלק גדול ממניות החברות הללו, כמו וואווי ו-ZTE) בארגונים ובחברות ציבוריות בארה"ב אבל כשנשאלו על ידי הוועדה, מה דעתם על הנושא בכל מה שקשור לאזרח הפרטי, היו כולם בדעה אחת שהם לא ממליצים לאזרחי ארה"ב להחזיק בסמארטפונים של חברות "שקשורות בטבורן לממשל הסיני שאינו שותף לערכים שלנו". את הדברים הללו אמר ראש ה-FBI, כריסטופר ריי.

   

  ראש ה-FBI, כריסטופר ריי בישיבת הסנאט (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  ראש ה-FBI, כריסטופר ריי בישיבת הסנאט(צילום: רויטרס)

   

  ריי הוסיף כי יש חשש ממשי שחברות אלו ינצלו את היכולת הטכנולוגית שלהם כדי לרגל אחרי משתמשים במכשירים שלהם ואף לשתול נוזקות מרחוק. "הרומן" בין הטכנולוגיה הסינית והשוק האמריקני אינו חדש ובעבר חברות כמו ZTE ואף וואווי נתקלו בקשיים לשווק מוצרים שלהם ברחבי ארה"ב ולפני כחודש החלו גורמים בקונגרס האמריקני לקדם הצעת חוק שתאסור על גופי בטחון בארה"ב להשתמש במוצרים של חברת וואווי.

   

  מחברת וואווי נמסר כי הם מודעים לפעילות ממשלתית נגד החברה ובמטרה לפגוע בעסקיה של ענקית הטכנולוגיה הסינית ברחבי ארה"ב וציינו כי החברה מוערכת ונבטחת על ידי ממשלות בכ-170 מדינות בעולם והיא לא מהווה סיכון סייבר חמור יותר מאף חברת טכנלוגיה אחרת שפועלת בארה"ב. "אנחנו מחוייבים לפתיחות ולשקיפות בכל מה שאנחנו עושים ואנחנו נמשיך לפתח את המוצרים שלנו תוך מחויבות לדאגה לצרכנים שלנו בכל העולם.

   

   

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים