שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  רומן אסור, מעשים מגונים והטרדות מיניות: אישום נגד קצין חיל האוויר
  הקצין בדרגת רב-סרן מואשם כי ניצל יחסי מרות כדי לנהל קשר מיני עם קצינה ששירתה תחתיו. בנוסף, הוא נגע בחיילת בסדיר באבריה האינטימיים והטריד אותה במסרונים. הקצין הושעה ומכחיש וטען שמדובר ביחסים בהסכמה. צה"ל: "בהמשך יוחלט על עתידו"

   

  ארכיון (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
  ארכיון(צילום: ירון ברנר)
   

  לבית הדין הצבאי ביפו הוגש היום (ד') כתב אישום נגד קצין בדרגת רב-סרן ששירת בחיל האוויר בגין מעשים מגונים, הטרדות מיניות ובעילה אסורה בהסכמה של קצינה ששירתה תחתיו ושל חיילת בשירות חובה. חיל האוויר השעה אותו מתפקידו מיד עם קבלת המידע על החשדות, והנושא הועבר לטיפול המשטרה הצבאית החוקרת (מצ"ח).

   

  על פי כתב האישום שהגישה התביעה הצבאית, בכמה הזדמנויות נשק הקצין לחיילת בניגוד להסכמתה ונגע באברים אינטימיים בגופה אף שהורתה לו להפסיק. הוא ביקש ממנה להתקין בטלפון הנייד שלה את אפליקציית המסרים "טלגרם", על מנת שיוכל למחוק את השיחות שקיים עמה ובהן הציע לה כמה פעמים לנהל מערכת יחסים אינטימית.

   

  כאשר התחמקה מהפצרותיו הגיע הקצין למשרד שלה בבסיס ושאל אותה מדוע היא מתעלמת ממנו. היא השיבה שנראה לה מוזר שאיש משפחה יתנהג בצורה שכזו. במקרה אחר שבו הזמין אותה למשרדו, הוא כעס על כך שהגיעה עם חברה ולא לבדה.

   

  בנוגע לקשר האסור עם הקצינה, כאשר עברה לשרת תחתיו חודש הקשר המיני ביניהם תוך ניצול מרותו עליה. במספר רב של הזדמנויות הוא נזף בה כמפקדה הישר בנוכחות חיילים אחרים, אך לאחר מכן נפגש עמה ביוזמתו בנסיבות אזרחיות וקיים עמה יחסי מין.

   

  כתב האישום מייחס לו מעשה מגונה בקצינה במהלך נסיעה משותפת שלהם ליחידה צבאית בדרום. האישום החמישי והאחרון מייחס לו התנהגות שאינה הולמת.

   

  בגרסתו במצ"ח הכחיש הקצין את האישומים המיוחסים לו וטען שהקשרים האינטימיים שניהל עם החיילת ועם הקצינה היו בהסכמתן המלאה. לדבריו, יחסיו האישיים עם הקצינה היו לגיטימיים שכן ניהל עמה קשר בעבר כשלא היו ביניהם יחסי מרות. בנוגע לחיילת הוא טען שהשניים יצאו לבילוי מוסכם במסעדה ואין ביניהם יחסי מרות.

   

  מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "הקצין מושעה מאז תחילת החקירה בעניינו. החלטות בעניין המשך שירותו יתקבלו בהמשך. צה"ל רואה בחומרה כל מקרה של פגיעה או הטרדה מינית, וימשיך לפעול באופן נחרץ למיצוי הדין עם כל מי שייכשל במעשים אלו בשורותיו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים