שתף קטע נבחר

צפו: נשיא לבנון ייבש את מזכיר המדינה האמריקני

רקס טילרסון בא לפגישת עבודה בארמון בביירות, אך עמיתו הלבנוני לא קיבל את פניו וכשנכנס לארמון נאלץ לשבת על כיסא ולהמתין כמה דקות למארחיו

 

 

הדיפלומט מספר אחת של אמריקה חיכה, חיכה וחיכה - ומי לא בא? מזכיר המדינה האמריקני רקס טילרסון הגיע היום (יום ה') לארמון הנשיאות בביירות כדי לפגוש את נשיא לבנון מישל עוון ושר החוץ ג'בראן באסיל. אלא שטילרסון נאלץ להמתין כמה דקות עד שמארחיו נכנסו לחדר ונפגשו עמו.

 

עוד חדשות מעניינות מהעולם בדף הפייסבוק של דסק החוץ

 

שידורי הטלוויזיה הלבנונית הראו את טילרסון נכנס ביחד עם פמליית העוזרים והיועצים שלו לתוך אולם גדול בארמון בביירות ואז נעמד במשך כמה שניות ובסופו של דבר התיישב על כיסאו והמתין למארחיו ומבוכה נרשמה על פניו. אז הגיע שר החוץ הלבנוני באסיל ולחץ את ידו של טילרסון ואחריו נכנס לחדר הנשיא עוון. הלבנונים הואשמו שהביכו את מזכיר המדינה האמריקני ושחרגו מכללי הפרוטוקול, אולם הם טענו להגנתם שטילרסון הגיע לפגישה בארמון מוקדם ולכן נאלץ להמתין.

 

טילרסון נעמד וממתין למארחיו (צילום: AFP) (צילום: AFP)
טילרסון נעמד וממתין למארחיו(צילום: AFP)

התיישב על כיסאו (צילום: EPA) (צילום: EPA)
התיישב על כיסאו(צילום: EPA)

הציץ ברשימות שלו כדי להעביר את הזמן (צילום: AFP) (צילום: AFP)
הציץ ברשימות שלו כדי להעביר את הזמן(צילום: AFP)

לוחץ יד לשר החוץ הלבנוני שניאות להגיע (צילום: AFP) (צילום: AFP)
לוחץ יד לשר החוץ הלבנוני שניאות להגיע(צילום: AFP)

שר החוץ הלבנוני באסיל לוחץ יד למשלחת האמריקנית (צילום: AFP) (צילום: AFP)
שר החוץ הלבנוני באסיל לוחץ יד למשלחת האמריקנית(צילום: AFP)

הנשיא הלבנוני עוון נכנס ולוחץ יד לטילרסון (צילום: EPA) (צילום: EPA)
הנשיא הלבנוני עוון נכנס ולוחץ יד לטילרסון(צילום: EPA)

טילרסון ועוון מתיישבים לצילום (צילום: EPA) (צילום: EPA)
טילרסון ועוון מתיישבים לצילום(צילום: EPA)

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

טילרסון הגיע לביקור בלבנון, בעלת ברית חשובה של ארה"ב, כחלק ממסעו במזרח התיכון. סוכנות הידיעות רויטרס דיווחה שהלבנונים לא מילאו את כללי הפרוטוקול ושר החוץ הלבנוני לא המתין למזכיר המדינה האמריקני בפתח ארמון הנשיאות בביירות כפי שאמור היה לעשות.

 

עוון, אגב, הוא חמיו של שר החוץ באסיל ונחשב לבעל ברית פוליטי של הארגון השיעי חיזבאללה, שנתמך על ידי איראן ומוגדר על ידי ארה"ב כארגון טרור. בהמשך היום נפגש טילרסון עם את יו"ר הפרלמנט הלבנוני נביה ברי ועם ראש הממשלה סעד אל-חרירי. ברקע הפגישות של טילרסון הסכסוך הישראלי-לבנוני בסוגיית הגבול ביניהן.

 

עוון הבהיר לאחר הפגישה עם מזכיר המדינה האמריקני שארצו דבקה בגבולותיה ומסרבת לטענות שנשמעות מצד ישראל. "על ארה"ב לפעול כדי למנוע מישראל להמשיך בפגיעותיה בריבונות של לבנון. עליה לחייב את ישראל לבצע את החלטה 1701 של מועצת הביטחון של האו"ם. אנו מחויבים לרגיעה בגבול הדרומי ולא רוצים מלחמה עם אף אחד. ישראל ממשיכה לפגוע בנו ואנו קוראים לאו"ם ולקהילה הבינלאומית למלא תפקיד פעיל בתחום זה. אנו מודים לארה"ב על תמיכתה בכוחות צבא לבנון".

 

ראש ממשלת לבנון חרירי אמר "הבהרתי לטילרסון שללבנון יש זכות להפיק את הנפט שלה בשטח הימי שלה, ואנחנו מחויבים להחלטה 1701 של מועצת הביטחון. מה ששלנו שלנו, ומה ששייך לישראל שלה. ישנם רעיונות חדשים לפתרון סוגיית הנפט והגז. הפגיעות של ישראל בריבונות לבנון ורטוריקת ההסלמה שלה עומדות כחוצץ בפני הפסקת אש כוללת. כל הסלמה באזור לא תועיל לנו, ואנחנו תומכים בכל סוגי ההרגעה".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים