שתף קטע נבחר

שר התחבורה כץ לנתניהו: "יש לי אמון מלא בך"

ברקע המלצות המשטרה נגדו, השתתף ראש הממשלה באירוע בנתב"ג וזכה לגיבוי מהשר ישראל כץ, שאמר: "משוכנע שנפעל עוד שנים רבות ביחד"

 

גיבוי משר התחבורה. יומיים לאחר הגשת המלצות המשטרה נגדו, ראש הממשלה בנימין נתניהו השתתף באירוע בנתב"ג לרגל פתיחת זרוע E (הרביעית) לנוכח הזינוק במספר הנוסעים. באירוע השתתף גם השר ישראל כץ, שנתן גיבוי לנתניהו ואמר לו: "יש לי אמון מלא בך ואני מחזק את ידיך".

 

"יש לאפשר לראש הממשלה נתניהו להמשיך להוביל את מדינת ישראל בנושאי ביטחון, מדיניות העשייה והאתגרים הרבים שבפניהם אנחנו ניצבים", הוסיף שר התחבורה. "הייתה ויש לי הזכות לפעול במשותף עם נתניהו לקידום ענייני המדינה בתשע השנים האחרונות כשר בממשלתו. אני משוכנע שבעזרת השם נמשיך ונפעל עוד שנים רבות ביחד".

 

כץ ונתניהו, היום בנתב"ג (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
כץ ונתניהו, היום בנתב"ג(צילום: מוטי קמחי)

נתניהו ועובדת לשכתו משוחחים מחוץ לאולם בנתב"ג (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
נתניהו ועובדת לשכתו משוחחים מחוץ לאולם בנתב"ג(צילום: מוטי קמחי)

 

ראש הממשלה, שימריא בהמשך היום לוועידת מינכן, אמר בנאומו: "הוזמנתי לוועידת הביטחון החשובה בעולם כדי להציג את עמדתה של ישראל בפני ראשי המדינות ושרי הביטחון שיתכנסו שם. אציג את חלקה של איראן באירועים האחרונים בצפון, את ניסיונותיה המתמשכים להתבסס נגדנו בסוריה ואת נחישותינו האיתנה למנוע זאת. נמשיך לחזק יחד את מדינת ישראל".

 

נתניהו נאם שלשום דקות בודדות לאחר פרסום ההמלצות - להעמידו לדין על שוחד, מרמה והפרת אמונים הן בתיק 1000 (טובות ההנאה) והן בתיק 2000 (שיחות נתניהו-מוזס). אתמול, בנאום נוסף, הוא אמר כי דו"ח ההמלצות "הוא מסמך מוטה, קיצוני, מחורר כמו גבינה שווייצרית ולא מחזיק מים".

 

שר התחבורה כץ: "לאפשר לנתניהו להמשיך להוביל את מדינת ישראל" (צילום: יובל חן) (צילום: יובל חן)
שר התחבורה כץ: "לאפשר לנתניהו להמשיך להוביל את מדינת ישראל"(צילום: יובל חן)

"אני רוצה קודם כל להרגיע אתכם - הקואליציה יציבה", הבהיר ראש הממשלה בפתח דבריו אתמול. "אין לאף אחד, לא לי ולא לאף אחד אחר, תוכניות ללכת לבחירות. נמשיך לעבוד יחד איתכם למען אזרחי מדינת ישראל - עד סוף הקדנציה". 

 

 

המשטרה הודיעה שלשום כי לאחר גביית כ-180 עדויות מ-80 עדים בתיק 1000 - שישה מהם במדינות זרות בחו"ל בארבע יבשות - החליטה כי קיימת תשתית ראייתית מספקת להגיש כתב אישום נגד נתניהו בגין עבירות של קבלת שוחד, במסגרת יחסיו עם המיליארדר ארנון מילצ'ן, ועבירת מרמה והפרת אמונים ביחסיו עם איש העסקים ג'יימס פאקר.

 

שווי הטובין שקיבל נתניהו, כך טענו במשטרה, מצטבר לסכום של כמיליון שקל על פי הפירוט הבא: "שווי הטובין מילצ'ן הגיע לכדי כ-750,000 שקל ושווי הטובין מפאקר, אשר ניתנו למר נתניהו החל משנת 2014, הגיע לכדי כ-250,000 שקל. עיקר המתת ממר פאקר התחיל מרגע ששני אנשי העסקים החליטו להתחלק ביניהם בהוצאות על ראש הממשלה". גם בתיק 2000 הומלץ להעמידו לדין על שוחד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
ישראל כץ ובנימין נתניהו
צילום: מוטי קמחי
מומלצים