שתף קטע נבחר

מפגש בכלא: ליברמן ביקר את השר לשעבר מיסז'ניקוב

בביקור בכלא חרמון שתואם מראש, פגש שר הביטחון את השר לשעבר ממפלגתו סטס מיסז'ניקוב, שמרצה 15 חודשי מאסר בגין עבירת מרמה והפרת אמונים. השניים נפגשו בנפרד משאר האסירים מטעמי ביטחון

מפגש בכלא חרמון. השר ליברמן (צילום: אפי שריר) (צילום: אפי שריר)
מפגש בכלא חרמון. השר ליברמן(צילום: אפי שריר)

שר הביטחון אביגדור ליברמן פגש אתמול (ד') בכלא חרמון את האסיר סטס מיסז'ניקוב, לשעבר שר וחבר במפלגת "ישראל ביתנו". מטעמי ביטחון, השניים נפגשו בנפרד משאר האסירים.

 

השר ליברמן הגיע אתמול בשעה 16:00 לשערי כלא חרמון בצפון. הביקור תואם מראש עקב מעמדו של ליברמן בתפקידו כשר.

 

 

ליברמן נפגש בכלא במשך שעה עם מיסז'ניקוב. באותו הזמן היו ביקורים נוספים לאסירים אחרים. מטעמי ביטחון ליברמן ומיסז'ניקוב לא נפגשו בחדר הביקורים שבו נפגשים האסירים ובני משפחותיהם, ופגישתם בוצעה במקום נפרד.

 

כלא חרמון הוא כלא טיפולי שיקומי, ואסירים מפורסמים מהפוליטיקה והאמנות ריצו שם את מאסרם. אחד היתרונות בכלא חרמון הוא ששם אפשר לנוע בחופשיות במשך היום בכלא ללא ליווי צמוד כמו בבתי כלא אחרים.

 

בדצמבר האחרון החל שר התיירות לשעבר מיסז'ניקוב לרצות עונש של 15 חודשי מאסר שנגזרו עליו בגין הרשעתו בהסדר טיעון בעבירת מרמה והפרת אמונים. מיסז'ניקוב הודה כי פעל בניגוד עניינים חמור בכך שהוביל תמיכה של המשרד שבו עמד, משרד התיירות, בפסטיבל סטודנטים ובמינוי מקורבת לו לתפקיד בכיר.

מיסז'ניקוב בכניסה לכלא חרמון (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
מיסז'ניקוב בכניסה לכלא חרמון(צילום: אביהו שפירא)

בית המשפט הטיל עלי גם שישה חודשי מאסר על תנאי וקנס של 70 אלף שקלים. אחרי אישור הסדר הטיעון אמר השר לשעבר לשופט: "אני מודה ואני מאוד מצטער. אני לוקח אחריות מלאה על הטעות בשיקול דעת. אני רחוק מלהיות איש מושחת. אין כאן שום דפוס מצידי. אני משלם מחיר כבד גם היום. עכשיו אצטרך להתחיל הכול מחדש, אבל אני נחוש לאחר שלקחתי את האחריות לביצוע העבירה לשקם את חיי ואת חיי משפחתי ולהשתלב מחדש בחיים היצרניים".

 

לפי כתב האישום המתוקן, מיסז'ניקוב פעל בניגוד עניינים חמור בעת היותו שר התיירות. הוא הודה כי הוביל את תמיכת משרדו בפסטיבל הסטודנטים באילת ב-2010 באמצעות תקציב של כמיליון שקל, ובה בעת המליץ למארגני הפסטיבל להעסיק בהפקת האירוע את יוליה רוט, שאיתה ניהל מערכת יחסים קרובה ומוצנעת.

 

מיסז'ניקוב הואשם שקידם את האינטרסים הכספיים של רוט מול חברת פלס ובתוך משרד התיירות בעודו מסתיר מהגורמים הרלוונטיים במשרד התיירות את היותו בניגוד עניינים מהותי ובוטה. מיסז'ניקוב, לדברי הפרקליטות, ניצל את תפקידו הציבורי הבכיר ואת רום מעמדו כדי לסדר לרוט הכנסה כספית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים