שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  מעצר בית לשומר בי"ס הנאשם בביצוע עבירות מין בילדות

  חמש ילדות עומדות במרכז כתב האישום נגדו, לאחר שפיתה אותן להגיע לביתן השומר בבי"ס באזור השרון ושם ביצע בהן עבירות מין. הפרקליטות תערער על החלטת השופט, ששחרר אותו למעצר בית בעזרת איזוק אלקטרוני ופיקוח

  אברהם דב, בן 73 ממושב תנובות, שעבד עד לאחרונה כשומר בבית ספר יסודי באזור השרון, נאשם בביצוע עבירות מין בחמש ילדות בנות שבע עד תשע בביתן השומר בבית הספר. ואולם, אף שהודה בביצוע חלק מהעבירות, שחרר אותו הבוקר (יום ו') שופט בית משפט השלום בפתח תקווה, עודד מורנו, למעצר בית.

   

  הפרשה נחשפה לאחר שילדה בת שמונה התלוננה באמצעות הוריה על כך שדב הכניס אותה לביתן השומר ושם ביצע בה עבירות מין. הילדה אף זיהתה את דב באמצעות כתם במקום נסתר על גופו. בעקבות אותה תלונה הוגש נגדו כתב אישום בעוון ביצוע מעשים מגונים בילדה. בעקבות פרסום כתב האישום ב-ynet, התלוננו תשע ילדות נוספות על מעשיו. בעקבות זאת הגישה עו"ד איריס פיקר מפרקליטות מחוז מרכז כתב אישום מתוקן שבו מיוחסים לדב חמישה אישומים של ביצוע מעשים מגונים בחמש ילדות בית הספר בשנת 2017.

   

  בין היתר נטען באישום כי לאחר שבגדיה של אחת המתלוננות, תלמידת בית הספר, נרטבו בדרך לשם, היא המתינה להוריה שיביאו לה בגדים יבשים סמוך לביתן השומר. דב הציע לה להיכנס לביתן והיא הסכימה, ושם ביצע בה מעשים מגונים עד שהגיע אדם אחר לשער בית הספר. אז יצא הנאשם מהביתן והיא נמלטה בריצה.

   

  בהמשך פגש הנאשם בילדה בשטח בית הספר וביקש ממנה לגשת עמו לביתן על מנת לייבש את נעליה וגרביה, והיא עשתה כדבריו. אז ביצע בה מעשים נוספים. בסוף יום הלימודים פגש בה שוב בשער בית הספר ואמר לה שתגיע לפגישות אתו בביתן פעמים נוספות. במהלך השבועות לאחר האירוע ביקש ממנה הנאשם לבוא לבדה לביתן, אך היא התחמקה מבקשותיו.

   

  עוד נטען נגד דב כי חיבק ונישק בביתן שתי ילדות נוספות מבית הספר. באחד המקרים ילדה ששיחקה בכדור בהפסקה סמוך לביתן, הגיעה אליו כשחיפשה אחר הכדור. היא נכנסה לךביתן ודב נתן לה אגוזים. אז סגר את הדלת חלקית, הרים אותה והושיבה על ברכיו. הנאשם הראה לקטינה סרטונים על ממתקים ביו טיוב, ובעודה צופה בהם ביצע בה מעשה מגונה. על חלק ממעשיו הוטל צו איסור פרסום.

   

  יחד עם כתב האישום הוגשה לבית משפט בקשה להאריך את מעצרו עד תום ההליכים שבה דן השופט עודד מורנו. פרקליטות מחוז מרכז התנגדה לשחרורו, ובהחלטה קבע השופט: "אין מחלוקת על קיומן של ראיות לכאורה ועילת מעצר. אין ספק שהנאשם מואשם בשורה של עבירות חמורות ביותר וככל שיורשע הוא ייתן על כך את הדין". השופט החליט לקבל תסקיר של שירות המבחן שהמליץ לשחררו למעצר בית ולפיכך קבע לעשות זאת בתוספת איזוק אלקטרוני, השגחת מפקח, ערבויות כספיות, הרחקה מהמתלוננות ובני משפחתן ואיסור כניסת קטינים שאינם בני משפחה לכתובת מעצר הבית. קטינים בני משפחה ייכנסו לבית בליווי ובפיקוח צמוד הן של המפקח והן של אחד ההורים.

   

  בעקבות החלטת השחרור ביקשה הפרקליטות לעכב את שחרורו של דב על מנת להגיש ערעור לבית משפט המחוזי בלוד.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים