שתף קטע נבחר

ניסיון השוד הסתיים בירי מטווח אפס: האישום נגד רוצחי השליח בנשר

שלושה מהמעורבים, ובהם קטין, נאשמים ברצח שליח הפיצה דניאל חייקין. שלושה אחרים נאשמים בסיוע למעשה ובהשמדת ראיות. חייקין ניסה למנוע מהם לגנוב את הקטנוע ששימש לשליחויות ואחרי מאבק פיזי ירה הנאשם המרכזי מטווח קצר בצעיר ורצח אותו

 

הנאשמים ברצח של דניאל חייקין, בן 19 מנשר, תקפו אותו בבעיטות ובאגרופים לאחר שירו בו, עת שכב על הארץ מתבוסס בדמו. כך עלה מכתב האישום שהוגש הבוקר (ו') נגד השישה לבית המשפט המחוזי בחיפה.

 

לטענת פרקליטות מחוז חיפה, המעורבים הישירים בירי הם שלושה: מוניר נעראני (24) מאיבטין, מוחמד אגברייה (29) מג'לג'וליה ונאשם נוסף שבעת הארוע היה קטין ולכן שמו נאסר לפרסום.

 

נאשמים נוספים בפרשה: האני נעראני מאיבטין, יחיא נעראני (22) מאיבטין (נאשם בסיוע לאחר מעשה, החזקת נשק ונשיאת נשק). חאלד פנדי, בן 22 מאיבטין נאשם בסיוע לאחר מעשה, הסתה, סיוע לשוד בנסיבות מחמירות, השמדת ראיה וגניבת רכב.

הנאשמים ברצח דניאל חייקין (צילום: אלעד גרשגורן) (צילום: אלעד גרשגורן)
הנאשמים ברצח דניאל חייקין(צילום: אלעד גרשגורן)

הנאשם המרכזי מוניר נעראני (צילום: אלעד גרשגורן) (צילום: אלעד גרשגורן)
הנאשם המרכזי מוניר נעראני(צילום: אלעד גרשגורן)

דניאל חייקין. נרצח בפיצרייה ()
דניאל חייקין. נרצח בפיצרייה
 

מכתב האישום שהגישו עורכי הדין מאיה חזן-דהאן וטל עופר, עולה כי מי שתכנן את ביצוע השוד בפיצרייה בנשר היה נעראני. הוא נפגש עם שניים מהנאשמים והציע להם לבצע שוד בפיצרייה תמורת תשלום שיעביר להם הנאשם מוחמד אגברייה.

 

לצורך ביצוע המעשה החזיק ברשותו נעראני אקדח חצי אוטומטי שרכש לפני כמה שנים, ובו מחסנית ותחמושת. מוחמד אגברייה הורה לנעראני ולשניים נוספים לבצע את השוד, והנחה אותם לירות באוויר במהלכו "במטרה להפחיד את בעלי הפיצרייה ועל מנת שיוכל לסחוט מהם במועד מאוחר יותר דמי חסות והגנה חודשיים".

 

ב-1 באוגוסט 2016 הגיע חייקין למשמרת שלו בפיצרייה. סמוך לשעה 23:10 בעוד חייקין התכונן למשלוח משם, הגיעו למקום מוניר נעראני והקטין רעולי פנים. נעראני אחז באקדח ועטה על ידיו כפפות. הנאשמים צעקו: "זה שוד, זה שוד!" ונעראני דרך את האקדח. הקטין דרש כסף מבעל הפיצרייה וזה מסר לו סכום שבין 3,000-2,000 שקל. הקטין דחף את בעל הפיצרייה ואת העובד בחוזקה והפילם לארץ. בשלב זה זרק חייקין מתקן של גליל נייר לעבר הקטין, ואז ירה נעארני ירייה אחת שפגעה במקפיא הממוקם בפיצרייה.

 

מכתב האישום עולה כי הנאשמים יצאו בריצה מהפיצרייה וחייקין יצא בעקבותיהם. הקטין ניגש לקטנוע ששימש את חייקין מחוץ לפיצרייה וניסה לגנוב אותו. חייקין התקרב אליו ובין השניים התפתח מאבק פיזי. עובד הפיצרייה רדף אחרי נעראני וזרק לעברו מוט ברזל אך זה לא פגע בו. נעראני חזר לכניסה לפיצרייה ובעוד שותפו וחייקין נאבקים זה בזה, כיוון את האקדח לעברו של חייקין וירה בו ממרחק קצר ירייה אחת שגרמה למותו.

 

לאחר הירי התמוטט חייקין. חרף זאת המשיכו הנאשמים לתקוף אותו והפליאו בו את מכותיהם, כאשר נעראני מכה בו בחוזקה באגרופים והקטין בועט בו כמה פעמים. לאחר מכן נמלטו השניים מהמקום.

 

בהמשך העלימו הנאשמים את האקדח ששימש אותם ודאגו להשמדת כרטיסי הסים של הטלפונים הניידים ביודעם "כי הם עשויים להיות דרושים לראייה בהליך שיפוטי ובכוונה למנוע את השימוש בהם כראיות".

 

מוניר נעראני והקטין ומוחמד אגברייה מואשמים בעבירה של רצח אגב ביצוע שוד וניסיון שוד בנוסף מואשמים השלושה גם בביצוע שוד בנסיבות מחמירות.

 

מוניר נעראני מואשם גם באחזקת נשק ובנשיאת נשק ותחמושת. מוחמד אגברייה מואשם גם בעבירות של השמדת ראייה, הדחה בחקירה ושיבוש מהלכי משפט ואילו נאשם נוסף, האני נעראני (20) מאיבטין, נאשם בסיוע לשוד בנסיבות מחמירות.

 

תגובות

פרקליטות מחוז חיפה טענה כי בידה ראיות טובות לכאורה להוכחת אשמתם, בין השאר בשל עדויותיהם של שניים מהמעורבים שהפלילו את חבריהם. עו"ד יאנה יורין שמייצגת את המשפחה, אמרה: "זה היה רצח ללא שום סיבה, בדם קר. המשפחה מברכת על פענוח הרצח, הם חיכו הרבה זמן ומקווים שהצדק ייעשה".

 

עו"ד סאהר פאר מייצג את אחד החשודים, שלדבריו הוכיח כי לא היה מעורב במעשה. "לפי הבנתי, הוחלט להגיש כתב אישום על עבירת סיוע וסיוע אחרי מעשה אך לא בגין הרצח עצמו". עו"ד רועי קרן מייצג את יחיא נעראני: "המשטרה הכניסה גרסה מפלילה בפיו של מרשי, תוך הבטחת הבטחות שווא וניצול חולשתו במעצר ותוך הטעייתו. הכל שקר והדברים יתבררו בבית המשפט".

 

עו"ד תומר נווה המייצג ארבעה חשודים, אמר: "רק לאחר קבלת חומר הראיות נגיב בצורה מפורטת בבית המשפט. כבר עתה יובהר כי אין להם כל חלק בביצוע הרצח וכל אמירה או טענה תתברר במסגרת ניהול התיק".

 

עו"ד משה שרמן המייצג שניים מהחשודים אמר" "התיק נמצא בחקירה סמויה שנה וחצי. החקירה הגלויה השאירה את הנאשמים במעצר יותר מ-55 יום. העובדה הזאת מצביעה על כך שמצב הראיות בתיק על 'כרעי תרנגולת'. עד כמה שידוע לי, לפני צילום חומר הראיות, אין עד ראייה לזיהוי הנאשמים ברצח עצמו, וגם העדים שמציינים את שמם לא היו באירוע".

 

עורך דין שי טובים מייצג את אחד החשודים: "במהלך ימי המעצר החשוד שאותו אני מייצג התחנן לבדיקת פוליגרף, ומשום מה סירבו לבצע לו. כשם שרצינו להוכיח את חפותו באמצעות הבדיקה, ננסה לעשות כן בבית המשפט".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלעד גרשגורן
שלושה מהנאשמים בבית המשפט
צילום: אלעד גרשגורן
מומלצים