שתף קטע נבחר

השר לשעבר יעקב בן יזרי הלך לעולמו בגיל 91

בן יזרי, שהיה ממנהיגי מפלגת הגמלאים ומונה לשר הבריאות בממשלת אולמרט ב-2006, נפטר בבית החולים מאיר בכפר סבא. בעבר כיהן כיו"ר הארצי של ארגון עובדי קופות החולים וכיו"ר ארגון קרן הגמלאות המרכזית ונחשב למומחה בתחום קרנות הפנסיה

יעקב בן יזרי (צילום: מיכאל קרמר) (צילום: מיכאל קרמר)
יעקב בן יזרי(צילום: מיכאל קרמר)

יעקב בן יזרי, לשעבר שר הבריאות וממנהיגי מפלגת הגמלאים (גיל), הלך היום (שבת) לעולמו בבית החולים מאיר והוא בן 91.

 

בן יזרי נולד בעיר פס שבמרוקו בשנת 1927, הבכור מבין 13 האחים במשפחה. בראיון ל-ynet הוא סיפר שאת אשתו הכיר כשלימד אותה עברית במרוקו ולישראל עלו מאורסים, בשנות ה-20 לחייהם. בן יזרי התגאה במקצועו כפקיד, לאחר העלייה לישראל הוא עבד בקופת חולים כללית ויצא לגמלאות בשנת 1993 כמנהל מחוז בקופת החולים. בפעילותו הציבורית הוא היה חבר מפלגת העבודה, חבר המועצה המקומית פרדס חנה וממייסדי מפלגת הגמלאים שמטעמה כיהן בכנסת.

 

במשך שנים רבות עבד בן יזרי בקופת חולים כללית. בשנים 1974-1993 שימש כמנהל מחוז בקופה, כיו"ר הארצי של ארגון עובדי קופות החולים וכיו"ר ארגון גמלאי קרן הגמלאות המרכזית. בן יזרי נחשב למומחה בתחום קרנות הפנסיה ומערכת הבריאות הציבורית.

 

בן יזרי נבחר למקום השני ברשימת מפלגת הגמלאים לכנסת ה-17. במאי 2006, לאחר גיבוש הסכם שותפות קואליציוני בין מפלגת הגמלאים למפלגת קדימה, מונה בן יזרי לשר הבריאות בממשלה החדשה אותה הרכיב יו"ר קדימה, אהוד אולמרט. בבחירות לכנסת ה-18 בשנת 2009 לא עברה מפלגת הגמלאים את אחוז החסימה.

 

 

 (צילום: עמית מגל) (צילום: עמית מגל)
(צילום: עמית מגל)

 

בן יזרי התאלמן מרעייתו חווה ביום הכיפורים בשנת 2008. לזוג נולדו שני ילדים. בנו הבכור אריה ז"ל נהרג בשנת 1971 בעת שירותו הצבאי. אחיו יוצא שב"כ.

 

בראיון ל-ynet בעבר סיפר בן יזרי על השכול: "הוא (אריה) היה בגדוד שריון ויצא לחופש בסוף שבוע. לאחר החופשה אספו אותם כדי להעבירם לבסיס אחר. היה לילה גשום, המשאית גלשה והחליקה ליד תהום. הוא ישב ליד הנהג, רצה להציל את עצמו, פתח את הדלת - וקפץ. לרוע המזל הוא קפץ על אבן ופיצח את הראש. כל היתר נפצעו באורח קל ביותר אבל הוא שילם מחיר. הייתי אז בן ‭,42‬ עד היום זה משפיע. תוסיף את מותה של חווה ביום כיפור וזה כבר שני שברים עמוקים בלב - הבן והרעיה".

 

"זה סדק בלב שלא יתוקן ולא יאוחה אף פעם", הוסיף אז בן יזרי. "אנחנו ממשיכים לחיות כי צריך להמשיך. אני הולך לשמחות והולך לאירועים כי צריך, אבל אף שמחה לא שלמה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מיכאל קרמר
יעקב בן יזרי
צילום: מיכאל קרמר
מומלצים