שתף קטע נבחר

חוקרים: הטסלה של מאסק עלולה לפגוע בכדור הארץ

מסימולציית מחשב שערכו החוקרים עולה כי הסיכוי שהמכונית תפגע בכדור הארץ במיליון השנים הקרובות עומד על 6%. הסיכוי שלה לפגוע בנוגה נמוך יותר

רבים שאלו בשבועות האחרונים מה יעלה בגורלה של מכונית הטסלה, ששיגרה חברת space X לחלל. חוקרים מאוניברסיטת טורונטו סקרבורו ערכו סימולציית מחשב, וממנה עולה כי הסיכוי שמכונית טסלה רודסטר היוקרתית של אילון מאסק, שעליה בובה הלבושה בבגדי אסטרונאוט, תתנגש בכדור הארץ במיליון השנים הקרובות - עומד על 6%. החוקרים מצאו כי הסיכוי של המכונית לפגוע בנוגה נמוך יותר, והוא עומד על 2.5% באותה תקופה.

 

 

החוקרים הקנדים, שרצו לבדוק מה יעלה בגורלה של המכונית, פיתחו סימולציית מחשב שמדמה את המסלול של המכונית בחלל בשלושת מיליון השנים הקרובות. החוקרים מעריכים כי אם המכונית תתנגש בכדור הארץ, היא תישרף באטמוספירה.

 

"למרות שאנחנו לא יודעים על איזה כוכב לכת תסיים המכונית את חייה, אנחנו יכולים לומר כמעט בוודאות כי היא לא תשהה בחלל יותר מעשרות מיליוני שנים", אמר מנהל המרכז הפלנטרי באוניברסיטת טורונטו סקרבורו, האנו ריין.

 

התמונה האחרונה מהמכונית של מאסק ()
התמונה האחרונה מהמכונית של מאסק

 

ד"ר דן טמאיו, שהיה שותף לכתיבת המחקר, שיתפרסם בקרוב בכתב עת העוסק במדעי החלל, הוסיף כי המסלול של הטסלה עשוי להיות מושפע מגורמים שונים בחלל. הוא קרא לתהליך "הליכה אקראית" והסביר כי מדובר במודל כמו של מניות בבורסה.

 

אותם חוקרים גם מצאו כי בשנת 2091 תתקרב הטסלה לכדור הארץ והיא תהיה במרחק של מאות אלפי קילומטרים מאיתנו. מה שבטוח הוא שבהתקרבות בעוד 73 שנים - לא צפויה פגיעה.

 

למחקר: https://arxiv.org/abs/1802.04718

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
הטסלה של אילון מאסק בחלל. הדמיה
צילום: AP
מומלצים