שתף קטע נבחר

ממציאים את העולם למען אנשים עם מוגבלויות

הופכים את שפת הסימנים למילים, מציירים בעזרת גלי מוח ומחברים בין אנשים שרוצים עזור - תחרות היזמות הארצית של רשת עמל יצאה לדרך עם המצאות שתפקידן לשנות את עולמם של אנשים עם מוגבלויות, והכל פרי מוחם של תלמידי תיכון

בשיתוף רשת עמל 

 

 

מה קורה לכם כשאתם נתקלים בקשיים? מביטים לקושי בעיניים ומתמודדים או מיד מתלוננים וחושבים שהחיים קשים מדי - והאם אתם עוצרים לרגע ומסתכלים סביב, לראות איך אחרים מתנהלים מול הקושי? יש אנשים שכל יום מבחינתם הוא התמודדות חדשה עם סביבה שלא תמיד מוכנה ומקבלת מוגבלות או קושי - תלמידי בתי הספר התיכוניים של רשת עמל בחרו לא רק להסתכל סביבם, אלא הלכו ובחנו מול אילו בעיות עומדים ילדים עם מוגבלויות מדי יום, ובדקו כיצד הם יכולים לעזור להם באמצעות טכנולוגיות מתקדמות.

עו"ד רוית דום, מנכ"ל רשת עמל, עם הממציאים הצעירים
עו"ד רוית דום, מנכ"ל רשת עמל, עם הממציאים הצעירים
במסגרת תחרות היזמות הארצית של קבוצת עמל, נערך החודש הקתון בחברת ההייטק מארוול בפתח תקווה, בו הציגו התלמידים 18 פרויקטים חדשניים שמטרת כולם היא לעזור ולשנות חיים - ממשקפיים לכבדי ראייה, שמזהירים ממכשולים, דרך רחפן עזרה ראשונה שמגיע למקומות שצוותי חילוף מתקשים להגיע אליהם ועד לאפליקציה שעוזרת לילדים עם פיגור שכלי להתמודד עם סיטואציות מלחיצות.

 

"עשרות תלמידים מכל הארץ, הם חושבים אחרת ובסוף הם ממציאים המצאות למען אנשים עם צרכים מיוחדים, הם מקלים עליהם את החיים. זו תפיסת עולם חברתית ברשת עמל, שתלמידים לומדים למען החברה," אמרה עו"ד רוית דום, מנכ"ל רשת עמל. "זה חלום שמתגשם לי מול העיניים, ואני מתמלאת בגאווה ושמחה ואני רואה פה ילדים מדהימים, בני נוער שלנו שעוזרים לחברה ועוזרים לקהילה, וזה מה שחשוב לנו לעשות, בעצם, מדינה ועולם טוב יותר."

יוזמים עתיד חדש
יוזמים עתיד חדש
  

בשיתוף רשת עמל


פורסם לראשונה 18/02/2018 15:14

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים