שתף קטע נבחר

הקמפיין נגד יחימוביץ': הורשע ראש המטה לשעבר של הרצוג

שמעון בטאט, ראש המטה של יו"ר האופוזיציה בפריימריז של העבודה ב-2013, הורשע בהסדר טיעון באי מסירת הודעה על תרומה בקמפיין שלילי נגד ח"כ שלי יחימוביץ'. המדינה תדרוש לגזור על בטאט מאסר על תנאי

 

שמעון בטאט (צילום: שאול גולן) (צילום: שאול גולן)
שמעון בטאט(צילום: שאול גולן)

בית משפט השלום בתל אביב הרשיע הבוקר (יום א') את שמעון בטאט, ראש המטה של יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג בפריימריז של מפלגת העבודה ב-2013. בטאט הודה והורשע בהסדר טיעון באי מסירת הודעה למבקר המדינה בנוגע לקבלת תרומה - עבירה לפי חוק המפלגות.

 

לפי ההסדר הטיעון שעליו חתם עם פרקליטות מחוז תל אביב, בטאט הופנה בהסכמה לשירות המבחן. ההגנה מבקשת כי שירות המבחן יבחן את שאלת אפשרות אי ההרשעה - כך שההרשעה תתבטל. עמדת המדינה היא להרשעה, מאסר על תנאי, קנס וביצוע עבודות לתועלת הציבור.

 

לפי כתב האישום, שבו הודה כאמור בטאט במסגרת הסדר הטיעון, באוגוסט 2013 הוכרז על קיומן של בחירות מקדימות במפלגת העבודה. הבחירות התקיימו ב-22 בנובמבר 2013. ח"כ הרצוג, שהחליט באותה עת להתמודד על ראשות המפלגה, הקים לצורך כך מטה בחירות. הרצוג מינה והסמיך את בטאט לעמוד בראש המטה.

הרצוג ויחימוביץ' (צילום: עמית שאבי) (צילום: עמית שאבי)
הרצוג ויחימוביץ'(צילום: עמית שאבי)

בשלב מסוים נפגש בטאט עם דניאל כהן, שהיה פעיל במפלגת העבודה. באותו המפגש סיכמו בטאט וכהן כי כהן יפעל לפרסום קמפיין בעל אופי שלילי נגד חברת הכנסת שלי יחימוביץ', שהתמודדה אף היא לראשות המפלגה, וזאת באמצעות שליחת הודעות טקסט בתפוצה רחבה לחברי המפלגה, אשר יכילו קישורים לכתבות שונות ובהם תכנים פוגעניים לכאורה בקשר ליחימוביץ'. עוד סוכם כי עבור עריכת הקמפיין השלילי יקבל כהן סכום של 40 אלף שקל אשר ישולם לו על ידי שליח מטעם מטה הבחירות שיגיע אליו בהמשך.

 

בהתאם לסיכום, ב-17 בספטמבר 2013 נפגש איש העסקים גלעד רמות עם כהן במשרדו באשדוד. רמות הודיע לכהן כי הוא מגיע אליו בהמשך למפגש של כהן עם בטאט וכי הוא יסדיר את התשלום עבור הקמפיין השלילי. כעבור כמה ימים שלח רמות לכהן באמצעות שליח צ'קים של חברה המצויה בבעלותו לטובת כהן, וזאת בתמורה לעריכת הקמפיין השלילי, על אף שמתן תרומה באמצעות תאגיד אסורה על פי החוק.

 

כנגד התשלום מסר כהן לרמות חשבוניות שעליהן נכתב כי הכספים שולמו בעד "ייעוץ משפטי", למרות שכהן לא נתן ייעוץ משפטי לחברה וזאת על מנת להסתיר את מטרת התשלום. בתמורה לתשלום, ביצע כהן את הקמפיין השלילי במהלך חודש אוקטובר 2013. בפרשה נחקר גם יו"ר האופוזיציה הרצוג, אולם התיק בעניינו נסגר. את בטאט ייצג עורך הדין ירון לונדון.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
שמעון בטאט
צילום: שאול גולן
מומלצים