שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  צפו ב"אודישן": מירי רגב עושה צ'כוב
  במסגרת חגיגות מאה שנה לתיאטרון הבימה, שרת התרבות והספורט שהודתה בעבר שלא קראה מעולם את הסופר והמחזאי הרוסי אנטון צ'כוב, העלתה על הבמה קטע מתוך אחת מיצירותיו. לבסוף עצרה את עצמה: "אולי באמת כדאי שארד מהבמה ואמשיך לעשות את מה שאני יודעת - לעשות רוח ולייצר כותרות"

  שרת התרבות והספורט מירי רגב עלתה לבמה הערב (א') במהלך חגיגות מאה שנה לתיאטרון הבימה וגילמה דמות מתוך אחת מיצירותיו של אנטון צ'כוב. המופע שרגב בחרה להציג בא על רקע הדברים שאמרה בעבר, לפיהם מעולם לא קראה את הסופר והמחזאי הרוסי הקאנוני.

   

  מירי רגב באודישן ל"שלוש אחיות"    (צילום: מוטי קמחי)

  מירי רגב באודישן ל"שלוש אחיות"    (צילום: מוטי קמחי)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  במסגרת המופע שלה, רגב ביצעה אודישן למחזה "שלוש אחיות" של צ'כוב, מול השחקנים ליא קניג ויעקב כהן, ששימשו שופטים. באמצע המונולוג שלה, הופיעה על המסך מירי רגב "האמיתית", בווידאו שצולם מתוך משרדה, ואמרה לרגב שביצעה את האודישן לרדת מהבמה כי זה לא התחום שלה. רגב הלבושה בשמלה הגיבה: "אולי באמת כדאי שארד מהבמה ואמשיך לעשות מה שאני יודעת - לעשות רוח ולייצר כותרות".

   

  לאחר הקטע ההומוריסטי המשיכה רגב ונשאה דברים בנימה רצינית ואמרה בין השאר: "הבשורה שלי אליכם הערב הזה היא שמגיע להבימה בשנתו המאה יציבות כלכלית, ואני פועלת ואמשיך לפעול לכך במלוא המרץ, אך יותר מכל, מגיע למדינת ישראל בשנתה ה-70 תיאטרון לאומי אמיתי. יחד נדאג שהמושג תיאטרון לאומי לא יהיה עוד אות מתה במדינת ישראל". 

   

  רגב על הבמה במסגרת חגיגות מאה שנה לתיאטרון הבימה (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  רגב על הבמה במסגרת חגיגות מאה שנה לתיאטרון הבימה(צילום: מוטי קמחי)

  בחירתה של רגב לבצע את הקטע מתוך "שלוש אחיות" באה על רקע הווידוי שהשמיעה בימים הראשונים לתפקידה. מאז, שמו של צ'כוב עלה בקשר אליה כסמל לתפיסתה, לפיה היכרות עם נכסי צאן ברזל בתרבות המערב היא לא זו שהופכת אדם לבן תרבות. כוונתה של רגב בהתבטאויות דומות שהשמיעה מאז היא להפנות זרקור למה שהיא מבינה כהדרה של התרבות המזרחית מהשיח הישראלי.

   

  "נדאג יחד שהמושג תיאטרון לאומי לא יהיה אות מתה במדינת ישראל" (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  "נדאג יחד שהמושג תיאטרון לאומי לא יהיה אות מתה במדינת ישראל"(צילום: מוטי קמחי)

  רגב העלתה את הקטע לבמה במסגרת הערב לציון מאה שנה להיווסדו של הבימה, במהלכו הוצגו קטעים מיצירות מוכרות של התיאטרון הלאומי, בהן ההצגות "בוסתן ספרדי", "גבירתי הנאווה", "כל העולם במה", "עלובי החיים", "סלאח שבתי" ו"שלמה המלך ושלמי הסנדלר". בין השאר לקחו בו חלק גילה

   אלמגור, מרים זוהר, מיקי קם, מירי מסיקה, אבי קושניר והראל סקעת.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מוטי קמחי
  מירי רגב. הגירסה שלה ל"שלוש אחיות"
  צילום: מוטי קמחי
  לאתר ההטבות
  מומלצים