שתף קטע נבחר

השיגור מפלמחים: תיעוד הניסוי ב"חץ 3"

ניסוי הטיסה במערכת המיועדת ליירוט טילים בליסטיים מחוץ לאטמוספירה - הוכתר כהצלחה. כך זה נראה

 

 

 

כך נראה ניסוי הטיסה שהושלם בהצלחה: כחצי יממה לאחר שמשרד הביטחון והסוכנות האמריקנית להגנה מפני טילים ערכו ניסוי טיסה שתוכנן מראש במערכת "חץ 3" להגנה מפני טילים ארוכי-טווח - פורסמו תמונות וסרטון מהניסוי. צפו בסרטון.

 

לפי הודעת משרד הביטחון, ניסוי הטיסה במערכת, המיועדת ליירוט טילים בליסטיים מחוץ לאטמוספירה, היה "מוצלח". במהלך הניסוי הטיל לא פגע במטרת אמת אלא במטרה סימולטיבית. ניסוי זה יאפשר למערכת הביטחון לבצע סדרת ניסויי ירוט בשדה ניסויים ענק ובלתי מיושב באלסקה בהמשך השנה, ניסויים שלא יכולים להתבצע בשטח ישראל.

 

"המיירט טס ויצא מחוץ לאטמוספירה וטס עמוק במסלול בנתיב מעופו", הסבירו גורמים במערכת הביטחון. "אם הייתה שם מטרת אמת, הוא היה פוגע בה. רצינו להיות מפוקסים בדרישות לאישור הניסויים באלסקה ולכן לא שילבנו בניסוי זה מטרה אמיתית, כדי לעמוד בלוחות הזמנים. כל מערכת הנשק הוכחה בניסוי זה".

 

שיגור הטיל מפלמחים (צילום: אגף דוברות והסברה במשרד הביטחון) (צילום: אגף דוברות והסברה במשרד הביטחון)
שיגור הטיל מפלמחים(צילום: אגף דוברות והסברה במשרד הביטחון)

 (צילום: אגף דוברות והסברה במשרד הביטחון) (צילום: אגף דוברות והסברה במשרד הביטחון)
(צילום: אגף דוברות והסברה במשרד הביטחון)

 

סמנכ"ל התעשייה האווירית, יצרנית "חץ 3", ומנהל חטיבת מערכות טילים וחלל בחברה, בועז לוי, אמר לאחר הניסוי: "הטיל עשה את המסלול במלואו ולו הייתה מטרה אמיתית הוא היה פוגע בה. במהלך הניסוי המיירט דימה תרחיש מבצעי מלא. הוא עשה מסלול כאילו הייתה מטרה אמיתית. השלמנו באופן מלא את היעדים שהגדרנו לעצמנו לפני היציאה לניסויים באלסקה".  

 

בשבועות הקרובים צפויה מנהלת "חומה" במפא"ת (המינהל למחקר, פיתוח אמל"ח ותשתית טכנולוגית) שבמשרד הביטחון לערוך ניסוי נוסף במערכת המשודרגת אחרי שבפעמיים האחרונות בוטל בדקה ה-90. בניסיון השיגור האחרון נתקלו הצוותים בתקלת תקשורת שמנעה העברת נתונים בין חלקי המערכת, ולכן הוחלט על ביטול הניסוי ("נו טסט"). הניסוי הראשון במערכת המשודרגת בוטל לאחר שהטיל שדימה את המטרה לא התנהג כמצופה והניסוי נעצר ברגע האחרון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אגף דוברות והסברה במשרד הביטחון
שיגור הטיל
צילום: אגף דוברות והסברה במשרד הביטחון
מומלצים