שתף קטע נבחר

קריית ארבע: נוסעים יהודים תקפו נהג אוטובוס ערבי

במשטרה טוענים כי הנוסעים היו שיכורים, אך הנהג, צעיר מג'בל מוכבר, סיפר כי לא היה עד לכך. לדבריו, תקפו וקיללו אותו כיוון שסטה מהמסלול נוכח איומיהם. הוא נחבל בראשו ואושפז בבית החולים

 

 

סלאח אבו ג'מל, נהג "אגד תעבורה" שהותקף ()
סלאח אבו ג'מל, נהג "אגד תעבורה" שהותקף

נהג "אגד תעבורה", סלאח אבו ג'מל (26), תושב שכונת ג'בל מוכבר במזרח ירושלים, הותקף אתמול (א') לפנות בוקר בקריית ארבע במהלך עבודתו. הוא נפצע בראשו ופונה לבית חולים שערי צדק.

 

במשטרה אמרו כי הנהג דיווח בעת הנסיעה מירושלים לקריית ארבע שנוסע תקף אותו וגרם לפציעתו. "הנהג מסר בתלונה כי סמוך לשעה 05:00, בעת שנהג באוטובוס של חברת אגד (קווי לילה) מכיוון ירושלים לקריית ארבע, החלו כמה צעירים שיכורים שנסעו באוטובוס להאיץ בו ולהגיע להתנחלות. הוא הסביר כי תנאי מזג האוויר אינם מאפשרים זאת ואז הם החלו לקללו ולהכותו בפניו".

 

לפי המשטרה, "בכניסה לקריית ארבע עצר את האוטובוס והצליח לדווח למוקד המשטרה לאחר שנוסע נוסף נחלץ לעזרתו והפריד בינו לבין התוקפים. כתוצאה מהתקיפה נחבל קל בראשו ופונה לקבלת טיפול רפואי. כוחות משטרה שהוזעקו למקום עצרו לחקירה שני צעירים (19, 21) תושבי קריית ארבע בחשד לתקיפת הנהג".

 

אבו ג'מל אמר כי הנוסעים החלו להפריע לו במהלך הנסיעה והוא ביקש מהם להפסיק, אך לשווא. "הם התחילו לקלל אותי, אמרו לי, 'תמשיך לנסוע. ערבי, מה אתה עושה אצלנו". אמרתי להם שישמרו על שקט אחרת לא אוכל להמשיך בנסיעה". הנוסעים אף קיללו אותו וכינו אותו בשמות גנאי.

 

"הם לא התייחסו לפנייה שלי והמשיכו לקלל אותי ללא שום סיבה. התקשרתי לסדרן והודעתי לו על מתנחלים שמפריעים לי. הוא ביקש שאגיע לחניון אגד ולשם נסעתי מייד עם הגעתי לעיר. פניתי לחניון. המתנחלים אמרו לי, 'לאן אתה נוסע? תמשיך בנסיעה, אתה חייב להסייע אותנו למקום שאנחנו רוצים'. אמרתי להם שאני לא יכול במצב כזה. באותו רגע הם לקחו את התיק שבו הכסף ועוד דברים והתחילו לאיים עליי. אחד מהם שטען שהוא חייל, הכה אותי בראש וגרם לי חבלה. אחרי זה עצרתי בחניון ומשם פינו אותי לבית חולים".

 

אבו ג'מל טען כי בחקירתו כלל לא אמר שהתוקפים היו שיכורים, "לא יודע למה המשטרה טענה טענה כזו. הם התנהגו כרגיל, לא תחת השפעת אלכוהול. לדעתי זה מעשה גזעני. הקללות והאיומים שראיתי מצביעות על מעשה גזעני. עכשיו אני חושש לחזור לעבודה באותו מסלול. הפעם נפצעתי קל, אבל בפעם אחרת יכול להיות שזה יסתיים באסון".

 

במשטרה אמרו כי אנשיה ימשיכו "לפעול באפס סובלנות ובנחישות נגד אלו שנוקטים אלימות כלפי נותני שירות ואנשי ציבור. נננקוט כל אמצעי העומד לרשותנו כדי לתפוס את התוקפים ולהביאם לדין במטרה להגן ולשמור על ביטחונם ושלומם של האזרחים". 

 

מ"אגד תעבורה" נמסר: "האירוע הקשה הזה הוא עוד מקרה ברצף אירועים בלתי נסבלים של תקיפת נהגי אוטובוס. אנו רואים בחומרה כל הפעלת אלימות נגד נהגים.

 

"פנינו למועצת קריית ארבע ולגורמי האכיפה במרחב במטרה לפעול יחד למיגור התופעה. אנו סומכים על משטרת ישראל וקוראים לציבור הנוסעים לזכור שאם ישנה טענה כלשהי, יש לפנות לחברה ולא להפר את החוק".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סלאח אבו ג'מל. הותקף באוטובוס
מומלצים