שתף קטע נבחר

ר"מ הונגריה: "אירופה מתאסלמת, הנצרות התקווה היחידה"

ויקטור אורבן, המתנגד הבולט ביבשת להגירת המוסלמים, אמר להונגרים לקראת הבחירות: "אנחנו המעוז האחרון נגד האיסלאמיזציה. ארצות יפסיקו להתקיים, המערב ייפול ואירופה לא תבין שפלשו אליה"

ראש ממשלת הונגריה ויקטור אורבן המשיך אתמול (יום א') בהתבטאויות קשות נגד מהגרים, לקראת הבחירות שיתקיימו באפריל. "עננים שחורים מכסים את אירופה – בגלל ההגירה", אמר אורבן בנאום מצב האומה השנתי בבודפשט.

 

"ארצות יפסיקו להתקיים, המערב ייפול ואירופה בכלל לא תבין שפלשו אליה", הזהיר אורבן את הבוחרים, והוסיף שהערים הגדולות באירופה יהיו בקרוב בעלות רוב מוסלמי. "האופוזיציה לא שומעת את הקול של הזמנים האלה", אמר אורבן והוסיף שמתנגדיו "מנותקים".

 

ויקטור אורבן בנאום אתמול (צילום: AFP) (צילום: AFP)
ויקטור אורבן בנאום אתמול(צילום: AFP)

"הסכנה שאנחנו מתמודדים איתה מגיעה מהמערב - מהפוליטיקאים בבריסל, ברלין ופריז. הם רוצים שנאמץ את המדיניות שהפכה את המדינות שלהם לארצות הגירה, וסללה את הדרך לדעיכת הנצרות ולהפצת האיסלאם", אמר אורבן.

 

לעומת המגמה ביבשת אמר ראש ממשלת הונגריה שארצו "מנע מהעולם האיסלאמי להציף אותנו". הוא תיאר את הונגריה כמעוז האחרון במאבק נגד ה"איסלאמיזציה" של אירופה. הוא הוסיף שהגירה תורמת להתפתחות של מדינה כמו ששפעת תורמת לבריאות הגוף.

 

אורבן המשיך ואמר: אנחנו חושבים שהתקווה האחרונה של אירופה היא הנצרות. אם יאפשרו למאות מיליוני צעירים להתקדם צפונה, יהיה לחץ אדיר על אירופה. אם כל זה ימשיך, בערים הגדולות באירופה יהיה רוב מוסלמי".

 (צילום: EPA) (צילום: EPA)
(צילום: EPA)
  

אורבן הוא המתנגד הבולט להגירת מוסלמם לאירופה. מ-2015, בשיאו של משבר הפליטים באירופה, נקט המנהיג בן ה-54 צעדים קשים נגד המהגרים ליבשת – כולל בניית גדרות תיל בגבולות הונגריה.

 

האג'נדה של אורבן נגד הגירה חיזקה את כוחו בהונגריה, למרות האשמות שהוא מקדם מדיניות לאומנית שמחלישה את הדמוקרטיה בהונגריה. ההערכה היא שאורבן יזכה בבחירות באפריל וייבחר לכהונה שלישית ברציפות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: EPA
ויקטור אורבן. "עננים שחורים מכסים את אירופה"
צילום: EPA
מומלצים