שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ב"עלה ירוק" מתריעים: חוק אי הפללה רק יקל על המשטרה
  בתנועה סבורים שלשון החוק עדיין נוקשה מדי ביחס לצרכני קנאביס ובעצם תאפשר למשטרה לנקוט נגדם יד קשה. לטענתם, כמחצית מצרכני הסם כלל לא יעמדו בתנאים שמאפשרים אי הפללה

   

   

  יו"ר עלה ירוק מזהיר: חוק אי הפללה למעשני קנאביס רק יקל על המשטרה להתעמר בצרכנים. באולפן ynet הסביר היום (ב') אורן ליבוביץ', כי התיקון "לכאורה מפשט את ההליך הבירוקרטי עבור השוטר, מקל עליו לאכוף את החוק לגבי העבירה ומאפשר לו לתת קנס במקום".

   

  הוא הוסיף כי נוסח הצעת החוק מדגיש שהעבירה מותירה רישום פלילי "וזה מודגש. התנאים שבהם צריך אדם לעמוד כדי לזכות באפשרות לשלם קנסות, יאפשרו רק למחצית הצרכנים ליהנות מההקלות המדוברות".

   

  ליבוביץ' אמר כי "הסדרה זה לפקח, לבצע רגולציה, לאכוף איכות ייצור. זה לא קיים פה בכלל. מה שעשו פה זה בעצם להקל על שוטר לבצע אכיפה. יש פה עוד דברים, עבירה נלווית למשל זה משהו שמבטל לחלוטין את האפשרות לשלם קנס, עבירה נלווית יכולה להיות אם זרקת את הסיגריה שעישנת הצדה. זה כבר העלמת ראיות. אם אמרת איזו מילה לא במקום - זה כבר העלבת עובד ציבור ואז אתה כבר בהליך פלילי".

   

   

  לדבריו, הצעת החוק קובעת ש"אסור לעשן, זו עבירה פלילית חמורה ביותר שהעונש עליה עד שלוש שנות מאסר. אם נתפסת ואתה עומד בתנאים ואין לך רקע וכו' וכו', אז אתה חוטף קנס.  אני חושב שאפשר להקל עוד ואני מקווה שבדיונים בוועדות בכנסת שייערכו בין קריאה ראשונה ביום רביעי הקרוב לשנייה ושלישית - נצליח לשנות".

   

  ד"ר חגית בוני-נח מהחוג לקרימינולגיה באוניברסיטת אריאל הסכימה כי עולה חשש שהמשטרה תרדוף דווקא את מי שמעשן ותתחיל לתת קנסות. "אני אישית לא סבורה שזה המצב שיהיה. ישראל חתומה על שלוש אמנות בינלאומית בנושא סמים, היא לא יכולה עכשיו לעשות לגליזציה, לא יכולה לעשות מה שהיא רוצה בנושא של סמים, החל בהרואין וכלה בקנאביס".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים