שתף קטע נבחר

ח"כ מיקי זוהר: "מה שעושים לנתניהו - כמו רצח רבין"

"מה שעושים לנתניהו זה רצח", טען חבר הכנסת מהליכוד, "עושים לנתניהו הכול למעט ליטול את חייו"

 

 

השוואה שמעוררת סערה: יו"ר ועדת הכנסת, ח"כ מיקי זוהר מהליכוד, השווה היום (ב') בין רצח ראש הממשלה יצחק רבין לבין חקירותיו של ראש הממשלה בנימין נתניהו והסיקור התקשורתי, וטוען כי גם נתניהו הוא קורבן של רצח פוליטי. ח"כ זוהר אמר את הדברים בריאיון לתוכנית "מדליקים אש" ברדיו חיפה. במפלגת העבודה אמרו בתגובה: "מיקי זוהר מבייש את הליכוד, את הכנסת ואת המדינה".

 

בתשובה לשאלה האם בליכוד מתחילים לספור לאחור את הימים של נתניהו כראש הממשלה ענה זוהר: "לא. אנחנו לא נמצאים בנקודה הזאת. אנחנו בנקודה שבה אנחנו רואים מצב שבו יש רצח פוליטי של ראש ממשלה שכלול כמובן ברדיפה פוליטית. בעיניי מה שעושים לראש הממשלה זה רצח פוליטי".

רבין ונתניהו (צילום: מוטי מילרוד, יעקב סער, לע"מ) (צילום: מוטי מילרוד, יעקב סער, לע
רבין ונתניהו(צילום: מוטי מילרוד, יעקב סער, לע"מ)

"מבחינתי מה שהיה בשנת 1995 לא פחות חמור מהיום", הוסיף זוהר. "מה שעושים לבנימין נתניהו, למעט נטילת חייו, לו ולמשפחתו, זה רצח תרתי משמע. כן, אני משווה את רצח רבין למה שעושים לראש הממשלה. אני משווה בין הדברים. כי מה שעושים לראש הממשלה, עושים לו הכול למעט ליטול את חייו. זה מה שעושים כדי להראות - הנה הצלחנו להדיח את ראש הממשלה מתפקידו לא בדרך דמוקרטית".

 

"הרי מה עשו עם רבין", פירט זוהר. "בא רוצח מתועב, והוציא את ראש הממשלה מתפקידו באמצעות לקיחת חייו. בצורה לא דמוקרטית, בצורה בזויה, שעליה הוא נאסר לכל חייו. זה מה שעושים לראש הממשלה בנימין נתניהו, למעט נטילת חייו. עושים הכול כדי להוציא אותו מתפקידו, בלי לבחול בשום אמצעים, ולכן זה לא פחות חמור בעיניי".

ח"כ זוהר (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
ח"כ זוהר(צילום: אוהד צויגנברג)

זוהר טען כי "משטרת ישראל מוטה. בכל מה שקשור לתיקי נתניהו, משטרת ישראל אינה אובייקטיבית. יש לי תיאוריית קונסיפרציה שקובעת שסגלוביץ', בוגר יחידת 433, הוא חבר של החוקרים. מן הסתם גם עבד איתם, והיה מפקד של חלק מהם, יחד עם יאיר לפיד, רוקמים איזושהי קנוניה יחד להוציא את ראש הממשלה מתפקידו לא בדרך דמוקרטית. ראינו שיאיר לפיד היה נחקר מרכזי. מדוע לא נפתחת חקירה נגד יאיר לפיד בכל מה שקשור לארנון מילצ'ן ולסיפור הזה שעכשיו מנסים לקשור את ראש הממשלה? כי אנחנו יודעים שיאיר לפיד היה מועסק על ידי מילצ'ן, הבת של מילצ'ן, שזה בעצם מילצ'ן, תרמה לו הרבה מאוד כסף למפלגה".

 

ח"כ זוהר נשאל באשר לאפשרות לומר לראש הממשלה לצאת לנבצרות על רקע החקירות נגדו והמלצת המשטרה להגיש נגדו כתב אישום בגין שתי עבירות שוחד וענה: "אני לא מעוניין לומר את זה, כי אני לא חושב שהוא צריך לעשות את זה. המשטרה עושה עבודה נפלאה במדינת ישראל בכל מה שקשור לאכיפת חוק, טיפול בפשיעה, בשמירה על הסדר הציבורי. אין מחלוקת על כך".

 

"יש רק דבר אחד שהמשטרה לא יודעת לעשות, והיא נכשלת בזה פעם אחר פעם. וזה בחקירות של אישי ציבור ואנשים מפורסמים", הוסיף חבר הכנסת מהליכוד."שם המשטרה, מכוח התקשורת המלטפת, או מכוח האהדה הציבורית שהיא מנסה לכבוש, מאבדת את זה לחלוטין. היא עוצרת אנשים סתם. בסוף היא משחררת אותם, בסוף היא לא מגישה נגדם כתב אישום. ארז וינר, אבי בניהו ועוד רבים וטובים. זאת אחת הבעיות המרכזיות של המשטרה ואת העניין הזה צריך לבדוק בוועדת חקירה ממלכתית".

 

מאוחר יותר פרסם ח"כ זוהר הודעה שבה נאמר: "רצח האופי והרדיפה הפוליטית שנעשים לראש הממשלה על ידי השמאל בחסות התקשורת עברו את כל הגבולות. כלי התקשורת מלאים בשקרים, המצאות וסיפורים שבעיניי הם לא פחות מרצח. אין חולק שמדובר פה ברדיפה פוליטית. בנובמבר 1995, רוצח מתועב שלא רצה לקבל את הכרעת הבוחר והלך ורצח את ראש הממשלה.

 

"גם עכשיו, השמאל לא מוכן לקבל את הכרעת הבוחר ועושה לראש הממשלה רצח אופי שלא היה כדוגמתו. האופוזיציה הכושלת שלא מצליחה לנצח בבחירות ומאבדת את אמון העם מוכרחה לעשות בדק בית עם עצמה במקום לתקוף את מי ששם את הדברים על השולחן ואומר את האמת לציבור".

 

ממפלגת העבודה נמסר בתגובה: "מדובר באובדן ערכים מוחלט. לא נשכח ולא נסלח לכל אלה שעמדו על המרפסת, שלקחו חלק בתהלוכת ארון הקבורה והובילו את מסע ההסתה הפרוע ומשולח הרסן שתדלק את רוצח ראש ממשלת ישראל, יצחק רבין ז"ל".

 

בעבודה הוסיפו: "מיקי זוהר מבייש את הליכוד, מבייש את הכנסת ומבייש את המדינה. אם עוד נשאר בתנועת הליכוד משהו מערכי הממלכתיות עליהם להתנער מדבריו ולגנותם מיד ובפה מלא".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג
ח"כ מיקי זוהר
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים