שתף קטע נבחר

גבאי: התנועה לבד עוברת בקושי את אחוז החסימה

יו"ר העבודה דיבר בישיבת הסיעה על סקרים שנערכו והבהיר: "לא נחלק מתנות חינם בשיריונים - גם לא לתנועה". בתנועה הגיבו: "אנחנו מעל 7 מנדטים. צריך להתמקד בהחלפת נתניהו"

ישיבה סוערת של המחנה הציוני התקיימה היום (ב) בכנסת. היו"ר, אבי גבאי, השמיע לחברי הכנסת ממפלגת העבודה מספר מסרים שחלקם הפתיעו ובעיקר העלו שאלות סביב השאלה האם האיחוד עם מפלגת התנועה והפלטפורמה שהוקמה בבחירות האחרונות ששמה "המחנה הציוני" תשרוד עוד מערכת בחירות.

 

על פי גורמים בסיעה, גבאי שיתף וסיפר לחברי הכנסת כי מסקרים שעשה עולה כי מספר המנדטים של המחנה הציוני עומד כיום על בין 15 ל-17 מנדטים. "אנחנו נמצאים מרחק שבעה מנדטים מיש עתיד", הוא אמר.

 

יו"ר העבודה, אבי גבאי (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
יו"ר העבודה, אבי גבאי(צילום: אוהד צויגנברג)

 

אולם האמירה המפתיעה יותר הייתה כאשר גבאי הודה כי הירידה במנדטים היא בין היתר בגלל התבטאויות אחרונות שלו שעוררו סערה בקרב הצד השמאלי של המפה, לדוגמה כאשר אמר במהלך כנס שהשמאל שכח מה זה להיות יהודי.

"זה המצב כרגע, יש כמה סיבות לזה שירדנו בסקרים. גם האמירות שלי", אמר גבאי לחברי הכנסת.

 

גבאי לא רק ניתח את המצב הנוכחי של מפלגתו, אלא דיבר גם על החיבור עם מפלגת התנועה בראשותה של ח"כ ציפי לבני.

 

על פי גורמים בסיעה, אמר גבאי כי מסקרים שערך עולה כי התנועה לבדה עוברת בקושי את אחוז החסימה. הוא אמר כי הפעם המחיר לשריון יהיה גבוה יותר ועל פי חברי כנסת הבהיר: "לא נחלק מתנות חינם בשיריונים - גם לא לתנועה".

גבאי אמר עוד שלפי הסקרים, אם לבני נפרדת ממפלגת העבודה, המפלגה מקבלת עוד מנדט מהליכוד.

 

גורם במפלגת התנועה הגיב לדברי גבאי בסיעה ואמר "גם אבי גבאי ואחרים ראו בעצמם את הסקרים שבכולם התנועה מעל 7 מנדטים ואף 8. צריך להתמקד בהחלפת נתניהו ולדבר עם הציבור על דרך ומדיניות זה גם נכון ענינית וגם מחזק פוליטית"

 

חברי הכנסת במפלגת העבודה ניצלו את השיחה הפתוחה שהתקיימה ומצידם לא חסכו ביקורת. ח"כ עמיר פרץ תקף אותו בחריפות ואמר: ״אתה יוצר אווירה אנטי דמוקרטית של מנזר השתקנים. גם על דברים שנויים במחלוקת יש אווירה שאסור לצייץ". פרץ המשיך ואמר: "אנחנו הסיעה הכי שתקנית וכנועה שהיתה כאן". גם ח"כ חיליק בר השמיע ביקורת ואמר: "הציבור לא יודע מי אתה. פעם ימין, פעם שמאל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יואב דודקביץ
גבאי ולבני. ארכיון
צילום: יואב דודקביץ
מומלצים