שתף קטע נבחר

עימות בין טיבי לגליק בגלל הימין הקיצוני באוסטריה

חבר הכנסת מהרשימה הערבית המשותפת העיר לחבר הכנסת מהליכוד על פגישתו עם מנהיג מפלגת הימין הקיצוני באוסטריה. מכאן הידרדרו הדברים לקרב צעקות, שבו הוזכר גם ערפאת

 

 

ויכוח טעון במליאת הכנסת בין ח"כ אחמד טיבי (הרשימה הערבית המשותפת) ובין ח"כ יהודה גליק (ליכוד) וזאת ברקע פגישתו השנויה במחלוקת של האחרון עם מנהיג מפלגת הימין הקיצוני באוסטריה וסגן הקנצלר, היינץ כריסטיאן שטראכה.

 

הוויכוח החל לאחר שגליק נשא נאום שגרתי במליאה ומיד לאחריו טיבי, שניהל את הישיבה, ביקש להעיר לו על פגישתו עם שטראכה.

 

"ח"כ יהודה גליק", פנה אליו טיבי מעל דוכן היו"ר. "התמזל המזל ואתה מדבר. אתה יהודי, אני ערבי ואני יו"ר הישיבה ומאוד לא נחה דעתי מההתלהבות שבה אתה מנסה לקדם עניינים של מנהיג אנטישמי אירופי". גליק הקשיב לדברים וצעק מיד: "לא נעים לי שאתה מכנה את החברים שלי ככה כניאונצים. הם חברים שלי".

 

גליק וטיבי (צילום: אלכס קולומויסקי, יואב דודקביץ) (צילום: אלכס קולומויסקי, יואב דודקביץ)
גליק וטיבי(צילום: אלכס קולומויסקי, יואב דודקביץ)

 

טיבי לא נותר חייב ואמר: "אתה רשאי לבחור את החברים שלך. אין לי יומרות לבחור לך את החברים".

 

בשלב הזה התלהט הדיון וח"כ גליק זעם: "ההבדל היחיד בין החבר שלי לבין החבר שלך ערפאת - הוא שערפאת רצח עשרות אלפים והחבר שלי מעולם לא אמר דבר אנטישמי".

 

טיבי התעמת עם גליק והמשיך מעל הדוכן: "ערפאת הוא אבי האומה ומנהיג לאומי שכרת הסכם". הדברים עוררו צעקות במליאה וח"כ יואב קיש קטע את דבריו של טיבי על ערפאת: "הוא מחבל טרוריסט. מחבל".

 

גם גליק הצטרף לצעקות. טיבי הרים את קולו ואמר לגליק: "אתה תומך במנהיג ניאונאצי שהצדיע במועל יד. יש תמונה שלו מצדיע". גליק נפנף עם ידיו לעבר טיבי בשלילה וחברי הכנסת המשיכו לצעוק כי ערפאת היה לא יותר מטרוריסט. גליק אמר לטיבי: "אתה תומך במי שרצח עשרות אלפים" וטיבי ענה: "אני לא תמכתי במתנגדי העם שלי".


פורסם לראשונה 19/02/2018 22:59

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי, יואב דודקביץ
גליק וטיבי. עימות במליאה
צילום: אלכס קולומויסקי, יואב דודקביץ
מומלצים