שתף קטע נבחר

תלונה: החבר לשעבר שבר שן וצלעות לחתולה

חיילת מבאר שבע שאיפשרה לבן זוגה לשעבר להיכנס לדירתה כדי להשתמש בשירותים, התלוננה כנגדו במשטרה בחשד להתעללות בחתולה בת השש. לטענתה, מאשה החתולה נמצאה ללא שן, מבוהלת בחדר עם כתמי דם. בבדיקה וטרינרית התגלה כי היא סובלת מצלעות שבורות וחבלות. "כל מי שמתעלל בבעל חיים צריך לקבל עונש", היא אומרת. "אני אעשה הכל בשבילה". החשוד הכחיש מעשיו בחקירה

 

 

שיר דמארי, חיילת המתגוררת בבאר שבע יצאה לשירות בבסיס באזור כמדי יום ונפרדה מחתולתה, מאשה, בת השש. היא אימצה את חיית המחמד לפני מספר שנים בעקבות מודעה למסירת חתולה בבית שמש.

 

"דם על המיטה והקיר"

לדבריה, כשבן זוגה לשעבר יצר עמה קשר וביקש להשתמש בשירותים בביתה, היא הסכימה. כשהציע לנקות את החדר שלה, לטענתה ביקשה שלא יבהיל את החתולה. "היא תמיד הייתה מפחדת רק ממנו" ולדבריה, החתולה הייתה עושה את צרכיה על עצמה.

 

כששבה לביתה בשעות הצהריים, שיר נחרדה לגלות כי החדר שלה היה מלא בדם. "כאילו הייתה מלחמה. האוכל היה על הרצפה, נשברו לה שתי שיניים, היה דם מתחת לשידה, על המיטה ועל הקיר. מצאתי אותה בארגז החול. כשהוצאתי אותה, היא הייתה כולה דם. שאלתי את האקס שלי מה הוא עשה, והוא רק אמר שלא שם לב". 

 

 (צילום: שיר  דמארי) (צילום: שיר  דמארי)
(צילום: שיר דמארי)

 

החתולה נלקחה על ידי שיר לווטרינר מקומי, שם אובחנה עם צלעות שבורות וחבלות. הפגיעה בריאה גרמה גם לבצקת שמקשה על החתולה לנשום. "היינו שלשום בבדיקות והווטרינר אמר שהיא עדיין לא יצאה מזה. המצב שלה יכול פתאום להידרדר. אני רואה בעצמי שממש כואב לה והיא כל הזמן סובלת. ממש נשבר לי הלב", היא אומרת ל-ynet. "גם כששבנו הביתה, קשה לה לנשום".

 

שיר הגישה תלונה במשטרה נגד בן הזוג לשעבר. הוא זומן לחקירה בתחנת באר שבע, שם הכחיש את המיוחס לו ואמר ש"הוא לא בנאדם כזה" וטען כי לא הבחין בדבר.

 

עלות הטיפול בחתולה מאשה הגיע לסכום של למעלה מ-6,000 שקלים ושיר מציינת כי "אני אעשה הכל בשבילה. היא היתה החתולה הכי חזקה ובריאה בעולם. היא מדהימה".

 

 (צילום: שיר  דמארי) (צילום: שיר  דמארי)
(צילום: שיר דמארי)

 

"כל מי שמתעלל בבעל חיים צריך לקבל עונש. אני מקווה שזה לא יעבור לסדר היום", סיכמה. "מי שפוגע בבעל חיים יפגע גם בבני אדם. מבחינתי זה אותו דבר". כאמור, מאשה החתולה עדיין לא התאוששה לגמרי בעקבות התקיפה הקשה שעברה. שיר דיווחה על המקרה למחלקה המשפטית בעמותת "תנו לחיות לחיות".

 

אתי אלטמן, מעמותת "תנו לחיות לחיות", אמרה בתגובה כי היא מזועזעת מהמקרה וציינה כי תחנת המשטרה מטפלת בנושא. "אנחנו רואים בחומרה התעללויות בבעלי חיים ולא ניתן לאלימות כנגד בלי החיים לעבור לסדר היום. אנחנו קוראים לפעילים ולפעילות לגלות עירנות, לתעד כל מקרה דומה ולדווח לרשויות ולנו במקביל. אנו תקווה כי הצדק ייעשה במקרה הזה".

  


פורסם לראשונה 20/02/2018 15:33

 

השתתף בהכנת הידיעה ארז ארליכמן
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שיר דמארי
מאשה חתולה התעללות באר שבע
צילום: שיר דמארי
מומלצים