שתף קטע נבחר

אם לאוטיסטית: "חושדת שגורם בבית הספר הכה אותה"

בת 8 מפוריידיס נזקקה לטיפול לאחר שהוכתה בפניה. בביה"ס טוענים כי תלמידה אחרת פגעה בה, אך האם חושדת כי איש צוות הכה אותה: "לא מאמינה שילדה תעשה את זה". האם התלוננה במשטרה והותירה את בתה בבית

 

הילדה ()
הילדה

 

תושבת פוריידיס שבמורדות הכרמל הפסיקה לשלוח את בתה האוטיסטית לבית הספר שבו היא לומדת לאחר שהילדה שבה מהמוסד החינוכי עם סימני חבלה על פניה. בעקבות כך טופלה הילדה במרפאה מקומית, והאם הגישה תלונה במשטרת חיפה שפתחה בחקירה.

 

הילדה, בת 8, לומדת בבית ספר לבעלי צרכים מיוחדים בחיפה. ביום שני קיבלה האם שיחת טלפון מבית הספר, שבה נאמר לה כי תלמידה פגעה בבתה וכתוצאה מכך היא נחבלה בפניה.

 

החבלה בפניה של הילדה ()
החבלה בפניה של הילדה

בשיחה עם ynet הביעה האם חשד שאדם מבוגר עומד מאחורי הפגיעה בבתה. לדבריה, "התקשרו אליי מבית הספר וסיפרו שהבת נחבלה. כשהיא חזרה הביתה ראיתי את סימני החבלה ולא האמנתי שזה מעשה של ילדה. חשדתי שמישהו מבוגר עמד מאחורי הפגיעה".

 

האם סיפרה עוד: "מאוד הופתעתי, כי זאת לא הפעם הראשונה שקורה מקרה כזה. גם לפני כמה חודשים הילדה חזרה הביתה עם שריטות ביד. אני חוששת עכשיו להחזיר את הבת שלי לבית הספר בגלל מה שקרה. רואים שגם הילדה מסרבת לחזור ללימודים".

 

לדברי האם, תגובת מנהל בית הספר הניעה אותה לפנות למשטרה: "יום אחרי המקרה הלכתי לבית הספר, ושוב אמרו לי שילדה אחרת פגעה בבת שלי. אני לא מאמינה לזה. פניתי למנהל שאמר לי 'את יכולה לקחת את הבת שלך מבית הספר ולהעביר אותה לבית ספר אחר'. במקום שיעזור לי, זאת הייתה התשובה שלו.

 

"אחרי שראיתי שאין מי שיטפל בעניין - פניתי למשטרה ושם הגשתי תלונה במשטרה. אני מקווה שיגיעו לחקר האמת. גם אם הטענה לגבי ילדה אחרת נכונה, אז למה זה קורה בבית ספר? ילדים בעלי צרכים מיוחדים צריכים להיות תחת השגחה כל היום. הילדה שלי אוטיסטית ולא מדברת, אני לא מוכנה לעבור על זה לסדר היום".

 

מנהל בית הספר מסר בתגובה: "העניין בבירור. האם הגישה תלונה במשטרה, תגובתנו הועברה למשרד החינוך". ממשרד החינוך נמסר בתגובה כי "הנושא נמצא בבדיקה של הגורמים המקצועיים במשרדנו".

 

מהמשטרה נמסר: "איננו מוסרים פרטים מחקירות מתנהלות ואין בכך כדי לאשר או להכחיש את עצם קיומן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים