שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ראש להב 433 לשעבר מנשה ארביב הורשע בהסדר טיעון
  אף שהואשם במרמה והפרת אמונים על קשרו האישי עם הרב יאשיהו פינטו, ולאחר שהליך הגישור הראשוני נכשל, חתם ניצב בדימוס מנשה ארביב על הסדר טיעון שבמסגרתו קוצצו האישומים המקוריים - והוא הורשע באי מילוי הוראה חוקית. העונש יינתן בהמשך

   

  מנשה ארביב בבית המשפט (ארכיון) (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  מנשה ארביב בבית המשפט (ארכיון)(צילום: מוטי קמחי)
  הסדר מקל עם הניצב לשעבר: מנשה ארביב, לשעבר ראש יחידת להב 433 במשטרה, הורשע היום (ה') לאחר שהושג עימו הסדר טיעון. לפי ההסדר הוסרו האישומים נגדו בגין מרמה והפרת אמונים, והוא הורשע בעבירה של אי מילוי הוראה חוקית. כך נודע ל-ynet.

   

  לפני כשנה הוגש נגד ארביב כתב אישום, שבו נטען כי הוא פנה לרב יאשיהו פינטו בבקשות עזרה שונות, ודאג לשמר את הקשר בינו ובין הרב לצורך אינטרסים פרטיים. עוד נטען בכתב האישום כי ארביב נמנע מלדווח לגורמים הרלוונטיים במשטרה על אודות הקשר שבו היה מצוי עם הרב, אף שהיה מחובתו לעשות כן.

   (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  (צילום: מוטי קמחי)

  עורכי הדין ינון סרטל ויהושע רזניק (צילום: דן אנד ברדסטריט, צביקה טישלר) (צילום: דן אנד ברדסטריט, צביקה טישלר)
  עורכי הדין ינון סרטל ויהושע רזניק(צילום: דן אנד ברדסטריט, צביקה טישלר)

  פינטו עצמו, שהפך לעד מדינה בתיק של ארביב, ריצה שנת מאסר בגין מתן שוחד לראש יאח"ה המנוח, תת-ניצב אפרים ברכה ז"ל.

   

  לפני כחודש וחצי עבר התיק נגד ארביב לניסיון גישור. נציגי הפרקליטות וארביב ואנשיו הגיעו לבית המשפט על מנת להציג הסדר טיעון, אולם ברגע האחרון התגלעה בין הצדדים מחלוקת והוחלט כי הם ילכו למשפט. אלא שכעת מתברר כי הצדדים הגיעו להסכמה. העונש יינתן במועד מאוחר יותר, וסנגוריו של ארביב יבקשו אי-הרשעה.

   

  בשבוע שעבר אמר עו"ד אופיר אפרתי, נציג הפרקליטות: "בכל מקרה נעמוד על הרשעה. בדרגה הזו נבדקו תיקי רוחב, ולעשות הסדר כזה זה פגיעה בעקרון השוויון. נדרשו הרבה ניצבים אחרים מתיקים אחרים שביקשו זאת ומעולם לא נעשה, לכן אין מקום לחרוג מן הכלל גם במקרה שלפנינו".

   

  ארביב מיוצג על-ידי עורכי הדין ינון סרטל, יהושע רזניק וניר לזר. הם מסרו בתגובה: "פרשה שהחלה בחשדות חמורים לשוחד והפרת אמונים, הסתיימה בכתב אישום מתוקן המייחס למנשה ארביב עבירה של אי מילוי חובה רשמית בכך שנמנע מלדווח על הצעת שוחד שהוצעה לו על ידי הרב פינטו שאותה דחה על הסף. כדרכו בכל שירותו הציבורי, נטל מר ארביב אחריות בנושא זה בבית המשפט. על פי ההסדר, שאלת ההרשעה תידון בפני בבית המשפט ואנו מאמינים שבנסיבות אלה ובמיוחד על רקע האירועים האחרונים ותרומתו רבת השנים למשטרה ולמדינה, הרשעתו תבוטל".

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים