שתף קטע נבחר

הפלסטינים: "תושב יריחו הוכה למוות". צה"ל: "היה חמוש במוט ובסכין"

הפלסטינים טוענים כי אדם בשם יאסין סראדיח נהרג לפנות בוקר ביריחו לאחר שכוח צה"ל הגיע לעצור אותו. בתיעוד שהפיצו נראה סראדיח רץ לעבר הכוח עם חפץ ומופל על-ידי החיילים ואז הוכה ע"י חייל עם נשקו. משפחתו טוענת כי הוא נהרג בגלל המכות. צה"ל: "הוא נורה לאחר שניסה לתקוף את החיילים"

 

פלסטיני בשם יאסין סראדיח נהרג לפנות בוקר (ה') במהלך פעילות כוח צה"ל ביריחו. הפלסטינים הפיצו תיעוד שבו נראה סראדיח רץ לעבר הכוח ואז נורה. אלא שבסוף הסרטון נראה גם חייל מכה את הפלסטיני עם נשקו. הפלסטיני מת מפצעיו לבסוף. 

 

מדובר צה"ל נמסר: "הלילה במהלך פעילות למעצר מבוקשים בעיר יריחו התפתחה הפרת סדר אלימה, שבמהלכה מחבל חמוש במוט ברזל רץ לעבר כוח צה"ל וניסה לתקוף את החיילים. הכוח הגיב בירי, התעמת עם המחבל מטווח קרוב והצליח לבלום אותו. על גופו של המחבל נמצאה סכין. הוא פונה על ידי הכוח מהנקודה לקבלת טיפול רפואי. בהמשך נקבע מותו".

 

מבדיקה ראשונית של גופת הפלסטיני עולה ככל הנראה כי לא נמצאו עליה סימני ירי. כעת בודקים בצה"ל אם הפלסטיני מת מפציעות שספג מאמצעים לפיזור הפגנות או מההשתלטות הפיזית של החיילים.

החשוד רץ עם חפץ בידו ()
החשוד רץ עם חפץ בידו

ומופל על-ידי החיילים ()
ומופל על-ידי החיילים

לטענת בני משפחתו הוא הותקף באלימות בידי החיילים שעצרו אותו ונלקח מביתו. לדברי המשפחה ומועדון האסיר הפלסטיני, צה"ל הודיע לצד הפלסטיני כי הוא מת. לפי ההערכות הפלסטינים, הוא מת כתוצאה מהמכות שקיבל.

 

במשפחתו טענו כי הוא לא סבל ממחלות קודמות. בסרטון ממצלמת אבטחה שתיעדה את האירוע ניתן לראות שהפלסטיני מחזיק בידיו חפץ שעמו ככל הנראה ניסה לתקוף את החיילים והם מפתיעים אותו ומפילים אותו. לאחר מכן נראה אחד מהם מכה אותו באמצעות רובהו.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים