שתף קטע נבחר

"הקלטת הלוהטת" בתיק 4000 - וההאזנות לחשודים

"ראיית הזהב" שבה נשמע אלוביץ' מנחה את מנכ"ל וואלה כיצד לסקר את נתניהו שכנעה את מנדלבליט לפתוח בחקירה. במקביל החלו החוקרים בפעילות סמויה של מידע מודיעיני והאזנות

זה היה הקש ששבר את גב הגמל מבחינת היועמ"ש: ההקלטות שהעביר מנכ"ל וואלה אילן ישועה לחוקרי הרשות לניירות ערך למעשה שכנעו את אביחי מנדלבליט לפתוח בחקירת תיק 4000. במקביל החלה המשטרה בפעילות סמויה, שכללה האזנות למעורבים בפרשה.

 

הקלטת שנחשפה אתמול (יום ה') בידיעות אחרונות ו-ynet הגיעה לידי חוקרי הרשות לניירות ערך כבר לפני כמה שבועות. היא הייתה שוברת השוויון בפרשה, ואפשרה חקירה סמויה נגד המעורבים בפרשת 4000.

אלוביץ', חפץ וישועה (צילום: אוראל כהן, מוטי קמחי, עמית שעל) (צילום: אוראל כהן, מוטי קמחי, עמית שעל)
אלוביץ', חפץ וישועה(צילום: אוראל כהן, מוטי קמחי, עמית שעל)
 

גורמים שנחשפו אליה אומרים שהקלטת הוכיחה את הכוונות שהיו לשאול אלוביץ' וראש הממשלה בנימין נתניהו. בתוך כך פרסם אמש דורון הרמן בערוץ 10 שעדותו של עד המדינה שלמה פילבר עשויה לסבך את מקורבו של נתניהו נתן אשל.

 

הקלטת "הלוהטת" הפכה לשיחת היום לאחר שהתברר שמדובר ב"ראיית הזהב", שהפכה את פרשת בזק שנחקרה ברשות לניירות ערך לפרשת 4000. בקלטת נשמע אלוביץ' מעביר הוראות למנכ"ל וואלה כיצד לבצע את הסיקור של בני משפחת נתניהו, ועד כמה הדבר יכול לעזור לו ולבזק.

 

חוקרי הרשות לניירות ערך, שערכו לפני כמה חודשים את החקירה הכלכלית בפרשת בזק, קיבלו מידע על מערכת היחסים בין אלוביץ' לישועה והיו אלה שיצרו עמו קשר כבר לפני מספר שבועות. לישועה נראה שהוקל עם ההזמנה, ומלבד העובדה שמסר עדות מלאה הוא גם העביר כבר אז את הקלטת המפלילה.

 

את הקלטת העבירו חוקרי הרשות ליועץ המשפטי לממשלה, שאישר הקמת צוות חקירה משולב יחד עם היחידה הכלכלית. כבר בשלב הזה, לפני כמה שבועות, החלו חוקרי המשטרה לבצע פעילות סמויה סביב כל החשודים בפרשה ואספו מידע מודיעיני. בין היתר הם ביצעו גם האזנות לחלק מהמעורבים בפרשה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוראל כהן, מוטי קמחי, עמית שעל
אלוביץ', חפץ וישועה
צילום: אוראל כהן, מוטי קמחי, עמית שעל
מומלצים