שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  סעודיה, היכוני: הטרנסג'נדרים עולים למכה
  פקיסטן השמרנית הולכת ומרחיבה את זכויותיהם של טרסנג'נדרים, ועשרות מהם התקבלו כחברים בצופים. עכשיו צפויים כמה מהם להצטרף למשלחת השנתית לחג' בעיר הקדושה למוסלמים

  לראשונה אי פעם, טרנסג'נדרים מפקיסטן עשויים לעלות לרגל למכה, העיר הקדושה ביותר למוסלמים, במהלך החג'. כך נודע אתמול (ה'). האפשרות הזו מעידה על הקבלה ההולכת וגוברת של הטרנסג'נדרים במדינה השמרנית שבדרום אסיה.

  הערכות: בפקיסטן חצי מיליון טרנסג'נדרים וטרנסג'נדריות (צילום: AP) (צילום: AP)
  הערכות: בפקיסטן חצי מיליון טרנסג'נדרים וטרנסג'נדריות(צילום: AP)

  התאחדות הצופים של פקיסטן קיבלה בשבוע שעבר לשורותיה לראשונה 40 חברים טרנסג'נדרים בטקס השבעה שנערך בעיר קראצ'י. בכיר התנועה, עטיף אמין חוסייני, הסביר: "אנחנו מאמינים בשוויון זכויות לכולם, ואנחנו שמחים לקלוט טראנסים".

   

  טרנסג'נדרים בפקיסטן סובלים בדרך כלל מהתנכרות של משפחותיהם ונאלצים לקבץ נדבות או לעבוד בזנות כדי להתקיים. עם זאת, תנועה הולכת וצומחת למען הטרנסג'נדרים זוכה לתשומת לב גוברת ומצליחה לרשום מעת לעת הישגים בתחום זכויות האדם.

   

  חוסייני אמר כי הטרנסג'נדרים שהתקבלו עשויים להיכלל בקבוצה של כ-50-40 חברים שהתנועה שולחת לחג' במכה מדי שנה. "אנחנו גאים לשלוח אותם לחג'", הדגיש. העלייה לרגל למכה באוגוסט היא מצוות חובה והכינוס השנתי הגדול ביותר של מוסלמים בעולם.

  מקיפים את הכעבה בחג' במכה (צילום: EPA) (צילום: EPA)
  מקיפים את הכעבה בחג' במכה(צילום: EPA)

  לא ידוע כמה טרנסג'נדרים יש בדיוק בפקיסטן, אבל עמותה מקומית הפועלת למענם מעריכה שמספרם עומד על לפחות חצי מיליון בני אדם. כ-190 מיליון בני אדם חיים בפקיסטן, והומוסקסואליות עדיין מוגדרת בה עבירה פלילית.

   

  עומר נסים, מתאם הפעולות של ארגון Blue Veins, הסביר שהכרה בצופים טרנסג'נדרים יכולה להיות משמעותית משום שהיא תגביר את הנראות של הקהילה בחברה ותדגיש כמה חשוב לראות בהם שווים בין שווים. "כבר כעת פקיסטן מקבלת את זהותם, כך שיש להגביר את המאמץ ולהרחיב את התוכניות שמטרתן לשלב אותם בחברה בתוך פקיסטן ומחוצה לה", הסביר.

   

  בשנת 2017 הנפיקה פקיסטן דרכון לפעילה טרנסג'נדרית בולטת ועליו הסימן X – המסמל מין שלישי. נוסף על כך, בית משפט בפקיסטן קבע שיש לכלול לראשונה אי פעם את הטרנסג'נדרים במפקד הלאומי.

   

  בסעודיה אין חוק נגד טרנסג'נדרים, אבל הממלכה השמרנית עצרה בעבר גברים שהתלבשו כנשים ונשים שהתלבשו כגברים. היא גם הטילה עונשי מאסר ומלקות על גברים שהואשמו בהתנהגות נשית.


  פורסם לראשונה 22/02/2018 23:40

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: AP
  איך תגיב סעודיה? בעבר עצרה על "התנהגות נשית"
  צילום: AP
  מומלצים