שתף קטע נבחר

מנכ"ל "וואלה" העיד: "אלוביץ' היא משפחת פשע"

אילן ישועה סיפר במשטרה כי התחיל לתעד את הלחצים שהופעלו עליו מצד בעלי בזק שאול אלוביץ' בסוף 2015: "היו הוראות לתקוף את בנט, רק לא נגד ביבי, שרה ויאיר". דיווח: שרה נתניהו זעמה על עורך "וואלה" אבירם אלעד וכתבה לאיריס אלוביץ': "תעשו עם זה משהו"

 

אלוביץ' וישועה (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
אלוביץ' וישועה(צילום: ירון ברנר)

"אלוביץ' נראה נחמד וחייכן, אך משפחת אלוביץ' היא משפחת פשע". את הדברים האלה אמר מנכ"ל אתר "וואלה" אילן ישועה בעדותו במשטרה במסגרת חקירת פרשת בזק, תיק 4000. כך דיווח הערב (ו') העיתונאי אמנון אברמוביץ' בחדשות 2.

 

לפי הדיווח, ישועה סיפר על השתלשלות הדברים. "הייתי במצוקה אישית ומקצועית קשה בסוף 2015. פניתי לעורך הדין אייל רוזובסקי, שמלווה אותי מאז. אחר כך התחלתי לתעד את הפניות ואת הלחצים של שאול אלוביץ' ושל אשתו איריס", סיפר ישועה במשטרה.

 

הוא המשיך ואמר: "אלוביץ' אומר שהוא רצה לעשות מ'וואלה' אתר ימני לאומי. זה שקר. היו פעמים שהיו הוראות לתקוף את נפתלי בנט. דרישות ממש לתקוף חזק את בנט. מותר היה לכתוב נגד הימין ושרי הליכוד וליברמן וכולם. רק לא נגד ביבי ושרה והבן יאיר".

 

לדברי ישועה, לקראת סוף 2016 הוא החליט להתנתק ממשפחת אלוביץ'. "כדי לחשק את עצמי ולחשק את האתר – גייסתי על דעת עצמי עיתונאים עצמאיים ורציניים: יעקב אילון, אבירם אלעד ואורן נהרי. ב-2017 הוא (אלוביץ') ניסה להדיח אותי בדירקטוריון. הוא לא יכול לחשוף את הסיבה האמיתית (משפחת נתניהו). הצגתי תוכנית עסקית ומקצועית ששכנעה את הדירקטוריון".

 

השבוע נחשף ב-ynet וב"ידיעות אחרונות" כי ישועה סיפק לחוקרים הקלטות שבהן נשמע אלוביץ' כשהוא לוחץ עליו להעניק סיקור מפרגן לראש הממשלה נתניהו ולמשפחתו. הקלטות אלוביץ' סיפקו את פריצת הדרך בחקירת פרשת 4000, שבמסגרתה נבדק החשד להטיית הסיקור ב"וואלה" בתמורה להטבות רגולטוריות של משרד התקשורת לאלוביץ' והחברות שבבעלותו.

 

בחדשות 10 דווח הערב כי בידי המשטרה התכתבויות וואטסאפ בין אשת ראש הממשלה שרה נתניהו לבין רעייתו של אלוביץ', איריס, שנמצאת גם כן במעצר. לפי הדיווח, שרה נתניהו נזפה באיריס אלוביץ' משום שעורך "וואלה" אבירם אלעד לא פוטר אחרי עוד כתבה שלא מצאה חן בעיניה.

 

"זה לא יכול להימשך ככה, חשבתי שדיברנו על זה. זה נמשך יותר מדי זמן. למה אני צריכה לקרוא באתר שלכם דברים כאלו? תעשו עם זה משהו", כתבה שרה נתניהו לרעייתו של בעלי האתר ובזק.

 

ביום חמישי הוארך מעצרם של בני משפחת אלוביץ' עד ליום שני. מעצרו של ניר חפץ, יועץ התקשורת לשעבר של נתניהו, הוארך בשתי פרשות - מעורבותו בתיק בזק והחשד כי פנה לשופטת הילה גרסטל והציע לה את תפקיד היועץ המשפטי לממשלה בתמורה לסגירת תיק המעונות של אשת ראש הממשלה.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
אלוביץ' וישועה
צילום: ירון ברנר
מומלצים