שתף קטע נבחר

משלמים חשבון מים מנופח? בדקו את הצנרת בדוד

בעיה בצנרת שבין דוד השמש לקולטים יכולה להימשך זמן רב, לגרום לבעיות רטיבות ולייקר את חשבון המים. אתר "המקצוענים" עם עצות לגילוי מוקדם של הבעיה וכמה יעלה לתקן אותה

אחת הסיבות לחשבון מים גבוה היא נזילת מים סמויה מצנרת בבית. אם מדובר בצנרת שבין הדוד לקולט השמש, ייתכן שייקח זמן רב עד שנגלה אותה. מעבר לבזבוז המים, הנזק שיכול להיגרם הוא בעיות רטיבות בבית. מה הסיבות לתקלה וכיצד ניתן להתמודד איתה? לפניכם המדריך.

 

עוד כתבות בנושא:

מים חמים ומהר: הכל על מאיץ חום בדוד

דוד שמש: העיקר האמינות

להתקין דוד שמש במקום דוד חשמל - זה כדאי?

 

מה תפקיד הצנרת שבין הדוד לקולט?

"בין דוד השמש לבין קולטי השמש יש שני צינורות מים. תפקידו של צינור אחד הוא להזרים מים קרים מחלקו התחתון של הדוד לכיוון קולט השמש. תפקידו של הצינור האחר הוא להזרים את המים שהתחממו אל חלקו העליון של הדוד", מסבירים במוקד השירות של אתר "המקצוענים". "צנרות אלו משמשות לסירקולציה בין מים קרים לחמים, כשהמטרה היא לחמם את כל המים שנמצאים בתוך הדוד. חוץ מצנרות אלו, ישנם עוד שני צינורות: האחד שתפקידו להזרים ולמלא מים אל הדוד והשני להעביר את המים החמים מקצה הדוד אל הצנרת שבתוך הדירה".

 

    (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)

אלו הן התקלות הנפוצות בצנרת  

"ישנן 3 תקלות עיקריות שעלולות להתרחש: סתימה בצנרת, פיצוץ בצנרת או נזילת מים", אומרים במוקד. "הקולט מחמם את המים באמצעות אנרגיה השמש, הלחץ שבו נמוך יחסית ובמשך הזמן עלולות להיווצר סתימות בצנרת. במקרה כזה, הקולט עלול לא להזרים מים אל הדוד. לגבי נזילת מים, הרי שלרוב היא תתרחש בעקבות התקנה בלתי מקצועית או סגירה לא מקצועית של המחברים או בשל התיישנות והיווצרות של קורוזיה על גבי המחבר".

 

מה הפתרון?

"במקרה של סתימה בצנרת, יש להזמין טכנאי דודי שמש שיוציא את הצינור ויוודא שאין בו סתימה", מסבירים במוקד. "לרוב הוא ייעזר בחוטר לניקוי פנים הצינור. במקרה של פיצוץ בצנרת יהיה צורך להחליף את כל הצינור. לרוב אורכו הוא 2 מטר. במקרה של נזילת מים, יש צורך לחזר את מחבר הצינור או להחליף אותו במחבר חדש".

 

כמה זה יעלה?

מוקד השירות: "במקרה של פתיחת סתימה בצנרת או החלפת מחבר, עלות התיקון תהיה בגובה דמי ביקור שנעים סביב 150-250 שקל. עלות החלפת צנרת היא עבודה קלה יחסית שנמשכת כ-10 דקות. עלות החלפת צינור בין הדוד לקולט היא 250-350 שקל. חשוב לוודא שבעל המקצוע מחליף לצינור נחושת ולא לצינור ברזל, משום שהוא מתחמם במהירות רבה יותר ולכן תפוקתו גדולה יותר. מומלץ לא להסתפק בתיקון מקומי של מקור הנזילה או הפיצוץ ולהחליף את כל הצנרת".

 

צריכים תיקון בדוד השמש? לחצו כאן

 

ynet הוא שותף באתר "המקצוענים" 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים