שתף קטע נבחר

זוג רצח עוזרת פיליפינית והקפיא את גופתה

בתום מצוד בינלאומי נעצר בדמשק זוג לבנוני-סורי, שחשוד שרצח את ג'ואנה דמאפליס בכוויית והחביא את גופתה במקפיא. החודש נמצאה הגופה עם סימני עינויים בדירה שנטש הזוג. בתגובה החזירו הפיליפינים כאלף עובדים

בתום מצוד בינלאומי של כמה שבועות נעצר בדמשק זוג שחי בכוויית והעסיק עוזרת בית פיליפינית, שנמצאה מתה במקפיא בדירתם.

 

ג'ואנה דמאפליס בת ה-29 נמצאה במקפיא בדירת מעסיקיה יותר משנה אחרי שדווח על היעדרותה. נאדר עיסאם עסאף, אזרח לבנוני, ורעייתו הסורית מונה נעצרו היום (שבת) בסוריה בחשד לרצח העוזרת.

הנשיא דוטרטה ליד ארונה של ג'ואנה בפיליפינים (צילום: EPA) (צילום: EPA)
הנשיא דוטרטה ליד ארונה של ג'ואנה בפיליפינים(צילום: EPA)
עסאף הועבר למעצר בביירות. מונה נשארה במעצר בדמשק. בשבת אמר גורם במערכת המשפט הלבנונית שהזוג שנמלט מכוויית הגיע ל"עצירה קצרה מאוד" בלבנון, לפני שהמשיך לסוריה. "לבנון ביקשה מכוויית להעביר את התיק הפלילי של עסאף", צוטט הגורם ברשת BBC.

 

החודש נמצאה גופתה של דמאפליס עם סימני עינויים במקפיא בכוויית, בדירה שכנראה הייתה נטושה במשך שנה לפחות. בפיליפינים זעמו על כוויית, והטילו איסור על אזרחי המדינה לנסוע לעבוד בכוויית. במקביל נפתח מרדף בינלאומי אחרי נאדר ומונה, בסיוע האינטרפול.

הפגנה בפיליפינים אחרי שנמצאה גופתה של ג'ואנה (צילום: AP) (צילום: AP)
הפגנה בפיליפינים אחרי שנמצאה גופתה של ג'ואנה(צילום: AP)
  

אחרי התקרית הרשויות בפיליפינים אמרו שהן מחזירות יותר מאלף "עובדים פיליפינים במצוקה" מכוויית, רובם עובדי משק הבית. הממשלה הפיליפינים מעריכה שכ-252 אלף אזרחים פיליפינים עובדים בכוויית.

 

אלן פיטר קייטאנו, שר החוץ הפיליפיני, בירך על המעצר של הזוג ואמר שמדובר ב"צעד קריטי ראשון בחיפוש הצדק שלנו עבור ג'ואנה". שר החוץ אמר שהוא מצפה שהרשויות בכוויית ידרשו מלבנון להסגיר את עסאף, כדי שיעמוד למשפט בכוויית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים