שתף קטע נבחר

ההפגנה נגד השחיתות: "רוני אלשיך נשמה"

מפגינים מחו בכיכר הבימה בתל אביב. ראש השב"כ לשעבר כרמי גילון פנה לכחלון: "מה גורם לך להפוך לקרנף המוותר על יושרתו?". מולם התייצבו תומכי נתניהו עם שלטים: "ביבי, העם בחר בך"

 

 

 

כ-1,500 מפגינים מחו הערב (שבת) בתל אביב נגד השחיתות השלטונית. הם קראו: "רוני אלשיך הוא נשמה וביבי נגד המדינה". מולם הפגינו כמה עשרות תומכי נתניהו עם שלטים: "ביבי, העם בחר בך". המשטרה חצצה בין הצדדים. ynet העביר שידור חי מההפגנה בתל אביב.

  

כרמי גילון, ראש השב"כ לשעבר, הפנה את הזרקור לשר האוצר משה כחלון: "ברשותכם, אני מבקש להפנות עיקר דברי לאדם אחד השר משה כחלון. אני פונה אליך כאן מול מאות אנשים באופן אישי. מעולם לא נפגשנו אבל בבחירות האחרונות הצבעתי עבורך - בגלל סיפור חייך ודרך התבטאותך הפוליטית ורשימת אנשים המובחרת שלך והיושרה שלך. אני מבין את רצונך להמשיך ולכהן כשר האוצר עד תום הקדנציה, ניכר שאתה עושה הרבה. אדוני השר, אתה הרי אדם אינטליגנטי ובעל אינטגרטי. מה גורם לך להפוך לקרנף המוותר על יושרתו? הבוקה והמבולקה קשורה הרי באדם אחד - ביבי. אין הרי בעיה עם המפלגה הגדולה, הליכוד. פנה לחבריך בליכוד - בחרו ראש ממשלה אחר תחת ביבי והקואליציה תשרוד את תום הקדנציה".

 (צילום: טל שחר) (צילום: טל שחר)
(צילום: טל שחר)

 (צילום: טל שחר) (צילום: טל שחר)
(צילום: טל שחר)

 (צילום: טל שחר) (צילום: טל שחר)
(צילום: טל שחר)
 

עוד קרא לכחלון: "בידיך המפתח להציל את עם ישראל מעונשו של ביבי ולהחזיר את השפיות לחיינו. עשה זאת ותירשם לעד על דפי ההיסטוריה. לא תעשה, ותישאר תמונה על הקיר במסדון לשכת שר האוצר. בכירי הליכוד, עד מתי תשעטו כעדר קרנפים אחרי אדם שאינו יכול לתפקד כראש ממשלה? אדם הבז לכולכם כפי שבז לכל עם ישראל?".  

 

על נתניהו הוסיף גילון: "אתה, המזהיר בצדק מפני מלחמה ובכל רגע דרוש עלול להידרש בהחלטות גורליות, חייב להתרכז רק בהחלטות כאלו. בצדק טענת נגד אולמרט. לפני שלוש שנים, בהפגנה אחרת מול ביתך, זמן רב לפני שנחשפו הפרשות כיניתי אותך 'אגו מניאק' והותקפתי מכל עבר שאני מעז לכנות ראש ממשלה כך. ובכן ביבי, הוכחת לכל בר דעת שהייתי ונשארת אגו מניאק המפקיר את ביטחונה של המדינה על מזבח האגו שלך. ההיסטוריה שכה חשובה בעיניך לא תסלח לך על כך. למען עתיד תתפטר כאו ועכשיו".

 

תת אלוף במיל' גיורא ענבר, מפקד שלדג בעברו, סיפר: "שנים רבות הקדשתי את חיי למען המדינה - 30 שנה לוחם ומפקד, הובלתי לוחמים בקרבות ומבצעים, שלושה עשורים לחימה נגד מחבלים ומרצחים לחימה למען השלום והביטחון. השנה נקלענו למלחמה שונה - מלחמה בשחיתות. מלחמה זרה וכואבת, מלחמת חורמה בין מנהיגות מושחתת אשר בזה לשלטון החוק פוגעת אנושות בערכים של יושרה צדק וכבוד האדם ערכים שבהם גדלנו וגידלנו את ילדינו. ראש הממשלה נתניהו חשוד בפרשיות שחיתות חסרות תקדים, מוקף בחבורת שרים ונבחרי ציבור נהנתנים וצייתנים רכי לבב ופחדנים. מקורביו ועוזריו בכלא או בדרך לשם ואין פוצה פה בחבורת השלטון".

אחד מתומכי ראש הממשלה נשא שלט: "לכו לחירייה" (צילום: גלעד מורג) (צילום: גלעד מורג)
אחד מתומכי ראש הממשלה נשא שלט: "לכו לחירייה"(צילום: גלעד מורג)
 

ענבר הוסיף ותקף: "שרים ושרות נלחמים בשומרי הסף בניסיון למוטט את מוסדות החוק והאכיפה ועקרונות הדמוקרטיה. אמסלם מנבל את פיו על עדים ומדבר בשפת ביבים על אזרחים שומרי חוק וחוקרים מסורים. רגב, זוהר, קיש ומזוז מזלזלים בנו האזרחים וממשיכים לשסות ולהפחיד את ציבור הישראלים למראות את האמת. המלך הוא עירום וחייב לעמוד לדין. היום כבר ברור לכל - פרשיות 1000 ו-2000 נוגעות ופוגעות בערכים ונורמות בסיסיות של מוסר וצדק ופרשיות 3000 ו-4000 חושפות חשד לטובות הנאה תמורת פגיעה בציבור, ברווחתו ובביטחונו. אל לנו לשתוק ולהבליג. אזרחי המדינה מימין, מרכז ושמאל, דתיים וחילונים, עשירים ועניים, יהודים וערבים ישראל - אנו ראויים למנהיג ישר דרך והגון".

 

הסופרת דורית רביניאן הקריאה דברים שכתב הסופר סמי מיכאל: "אוי לימים. איך קרא שמיום ליום אנשים ישרי דרך נוהגים בסלחנות כלפי השחיתות? איך קרה שהם חדלים לראות את השחיתות כפשע? אזרחים רבים בוחרים בקדנציה נוספת שמעלו בתפקידם ונבחרים כאילו לא היה כלום. איך קראה שצמחו בקרבנו מלאכי חבלה כה רבים? מתקיפים אזרחים שנושאים מחאה נגד השחיתות השלטונית?".

 

אור-לי ברלב, פעילה חברתית וממובילות המאבק במתווה הגז, אמרה: "איך יכול להיות שהכול כאילו כרגיל? אנחנו אומה בהלם. אתם לא בהלם, אבל יש הרבה אנשים שכן. תפקידנו להעיר אותם. יש אנשים שחושבים שאנחנו יוצאים לרחובות רק כדי להזיז אדם אחד מכסאו. אנחנו יוצאים לא רק בשביל אדם אחד. ראשי ממשלה מושחתים היו גם קודם. אחד ישב בכלא, נכון? אנחנו כאן כי אנחנו יודעים כי ראשי ממשלה מושחתים יהיו גם להבא אם לא נעצור ונשנה את השיטה. יש להקים מחדש חברת מופת כי מגיע לנו".

 

המפגינים נגד השחיתות נשאו שלטים: "ביבי, אתה לא מעל החוק וכן מועל בחוק", "אוהבים את ישראל, נפרדים מנתניהו" ו"מושחתים הביתה". הם צעקו: "מדינה של מאפיה וראש ממשלה מושחת".

 

אלדד יניב שמוביל את ההפגנה בתל אביב אמר: "זהו שבוע 66 שאנו מפגינים. ראש הממשלה ייחקר בפרשת הצוללות. בתיק 4000, התיק של פילבר, אתם כבר יודעים שזה שוחד שוחד. הישראלים שמצילים את ישראל, אני אומר לכם - זה לא נגמר עד שאנחנו לא מנצחים. זה עוד לא נגמר. עדיין לא תם עידן נתניהו, הקהל כאן יצטרך לגדול פי 10. יהיה פה מאבק קשה ומר הוא לא יילך בטוב. לא נוותר. אנחנו הולכים לקראת שבועות קשים ככל שהחקירה תתהדק נגדו".

 

הפגנה נוספת התקיימה בכיכר גורן בפתח תקווה, סמוך למגורי היועץ המשפטי לממשלה ד"ר אביחי מנדלבליט, ובה השתתפו כמאה בני אדם. הם צעדו סביב הכיכר ומחו על התנהלותו של מנדלבליט ועל מה שהגדירו כ"גרירת רגליים" בתיקי נתניהו.

 

את ההפגנה בפתח תקווה הוביל מני נפתלי, אב הבית לשעבר במעון ראש הממשלה שפרסם בפייסבוק סרטון שבו קרא להצטרף אליו: "אתם מבינים למה צריך להגיע לפתח תקווה? נחשפתם למינוי של מנדלבליט. לא משנה מה המשטרה תביא הוא יכול לעצור את הכול. הבנתם את שיטת היועמ"ש - ראש הממשלה הבין זאת מזמן. לכן נפגין לומר שהמינוי הזה היה שקרי ויישאר כזה ונחליף אותו ולהבא ראש ממשלה לא יוכל לבחור יועמ"ש, כי למדנו לקח. נמאס מהמושחתים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: טל שחר
המחאה נגד השחיתות
צילום: טל שחר
מומלצים