שתף קטע נבחר

בן 17 הואשם: "הרג נער במעון בגלל לחם"

כתב אישום יוגש נגד נער שדקר למוות נער אחר בתחילת החודש בפנימייה לילדים בסיכון במושב רווחה. החקירה העלתה כי ויכוח התגלע לאחר שפרוסת לחם נפלה על הרצפה בעת שהחשוד עסק בניקיון שולחנות האוכל. במהלך ניסיון להפריד בין השניים - הנער הרג את חברו. החשוד טען: השתמשתי בסכין כי אני החלש בחבורה

 

 

הפרקליטות הגישה היום (א') כתב אישום בגין הריגה ולא רצח נגד נער בן 17 שדקר למוות נער אחר בתחילת החודש במעון "כנף של אהבה", פנימייה לילדים בסיכון, במושב רווחה הסמוך לקריית גת. החקירה העלתה כי הוא הרג את הנער לאחר שפרוסת לחם נפלה על רצפת חדר האוכל בעת שניקה את השולחנות.

 

המקרה אירע לפני שלושה שבועות, ובחקירה שהתנהלה מאז התגבשה תשתית ראייתית נגד הנער הדוקר, שקשר את עצמו לאירוע וטען כי הוא החלש בחבורה ועל כן השתמש בסכין נגד המנוח. "מדובר בחקירה רגישה בשל מהות המעורבים, שהצריכה אורך רוח ומקצועיות רבה. למעשה, אירוע שהחל מוויכוח בין מספר נערים במקום הפך בין רגע לזירת רצח שבה שילם בחייו צעיר, כל זאת לעיניהם של חבריהם", נמסר מהמשטרה.

 

חדר האוכל בפנימייה שבו אירע הרצח (צילום: דוברות משטרה) (צילום: דוברות משטרה)
חדר האוכל בפנימייה שבו אירע הרצח(צילום: דוברות משטרה)

מחקירת האירוע עלה כי ב-6 בפברואר, לאחר ארוחת ערב בפנימייה, עסק הנער החשוד בניקיון שולחנות חדר האוכל במקום, ואילו המנוח ישב מחוץ לחדר האוכל. להערכת חוקרי המשטרה, הוויכוח והעימות בין שני הנערים החל בעקבות נפילת פרוסת לחם על רצפת חדר האוכל.

 

בשלב מסוים ניגש הנער החשוד ונטל סכין מטבח שהייתה מונחת על השיש ואיים לדקור את המנוח. השניים החלו להיאבק, והמנוח ניסה לשלוף את הסכין מידיו של החשוד. הנערים הנוכחים במקום ניסו לצנן את האווירה ולהפריד בין השניים, אך ללא הועיל. לאחר חילופי דברים, שבמהלכם התקרבו שני הנערים שהתעמתו זה לזה, דקר החשוד את המנוח דקירה יחידה, והיא הביאה למותו.

 

 (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
(צילום: רועי עידן)

צוותי רפואה שהוזעקו למקום ביצעו פעולות החייאה בניסיון להציל את חייו של הנער שנדקר, אך ללא הועיל. החשוד נעצר במקום והועבר לחקירה בתחנת המשטרה בקריית גת. חוקרי המשטרה החלו באיסוף ממצאים וגביית עדויות מהנוכחים, בהם חניכי המקום, סגל המעון ומעורבים שונים.

 

יום למחרת האירוע, לאחר שמסר החשוד את גרסתו וקשר את עצמו לחשדות המיוחסים לו, הוא שחזר עם חוקרי מחלק הנוער בתחנת קריית גת את שהתרחש. מעצרו של החשוד הוארך מעת לעת בבית המשפט לטובת המשך פעולות החקירה, וכאמור היום צפויה פרקליטות דרום להגיש נגדו כתב אישום בבית המשפט המחוזי בבאר שבע.

 

פנימיית "כנף של אהבה", המופעלת עבור רשות חסות הנוער באמצעות עמותת "לחן", נותנת מענה חינוכי-טיפולי ל-19 בני נוער בני 18-14, הכולל לימודים בבית ספר, חוגים וטיפולים משלימים. הנערים שוהים בפנימייה כשנתיים עד שלוש שנים, ובמהלכן עוברים הנערים תהליך טיפולי סביב הסוגיות שהביאו אותם למצבי סיכון ולביצוע עבירות. המטרה היא להשיבם לקהילה לאחר שישלימו תהליך שיקום מלא במסגרת תוכנית טיפול אישית המותאמת אישית לצורכיהם.

 

עם זאת, במועצה האזורית שפיר מספרים כי מדי ערב מוזעקים למקום שוטרים בשל עימותים פנימיים בין הנערים ועימותים עם התושבים.

 

עו"ד מאיר לחן, שמייצג מטעם הסנגוריה הציבורית את הנער, מסר: "מדובר בקטין עם נסיבות חיים מורכבות. הוא מסר גרסה מפורטת להשתלשלות האירועים שהובילה לטרגדיה. חשוב לציין שלקטין לא הייתה כל כוונה להביא למותו של המנוח. אנו ממתינים לקבל את חומרי החקירה ולאחר שנלמד אותם נגיב בבית המשפט".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות משטרה
זירת הרצח
צילום: דוברות משטרה
מומלצים