שתף קטע נבחר

הממשלה אישרה תקציב לבנייה בנתיב האבות

ההחלטה שאושרה פה אחד קובעת קידום תוכנית בניין עיר לבניית 350 יחידות דיור חדשות במאחז בגוש עציון שאמור להיות מפונה בחודש הבא לפי הוראת בג"ץ. נתניהו: "התושבים מחכים זמן רב לבשורה הזאת"

 

הממשלה אישרה היום (א') פה אחד את קידום תוכנית התב"ע (תוכנית בניין-עיר) בנתיב האבות. במסגרת האישור יינתן תקציב למתווה, שאמור לקדם את התוכנית לבניית 350 יחידות דיור במסגרת הסדרת השכונה בגוש עציון שאמורה להיות מפונה בחודש הבא במסגרת החלטת בג"ץ.

 

נתניהו התייחס לנושא בפתח ישיבת הממשלה הבוקר: "תושבי נתיב האבות מחכים זמן רב לבשורה הזאת. אני מבקש להודות לעמיתי, שר האוצר משה כחלון, שבעבודה משותפת, בייחוד עם שני אנשים, עם ראש הסגל יואב הורוביץ ורונן פרץ ממשרדי. הם עשו עבודה יוצאת מן הכלל, גם בעניין הזה וגם בעניין של הצבת הבתים הראשונים ביישוב עמיחי בשבוע שעבר - זוהי ברכה כפולה".

שכונת נתיב האבות (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
שכונת נתיב האבות(צילום: אוהד צויגנברג)

 

שר החינוך נפתלי בנט ושרת המשפטים איילת שקד ברכו על הצעד: "הממשלה עשתה צעד נכון, ערכי ומוסרי באימוץ הסדרת חלקה 91. תושבי נתיב האבות נפלו קורבן לעתירות של ארגוני שמאל קיצוני. החלטת בג"ץ הייתה שגויה ומחובתנו למזער ככל הניתן את הבעייתיות שנוצרה לתושבים. על כל בית שיתפרק בעקבות עתירות של ארגוני השמאל יקום ישוב על פי חוק שלא ניתן יהיה להזיזו".

 

 

ראש מועצת גוש עציון שלמה נאמן: "זהו הישג עצום למפעל הציוני ביהודה ושומרון. הפשע של הריסת הבתים אמנם לא יכופר בבנייה חדשה אבל כן תביא תקווה למפעל הציוני בגוש עציון".

 

במהלך החודשים האחרונים מנסים במשרד המשפטים ובלשכת היועץ המשפטי לממשלה למצוא פתרונות עבור תושבי נתיב האבות. נכון לעכשיו נמצאה עבורם חלקה, שאליה יוכלו לעבור למשך 3 שנים ובמקביל ינסו לעבוד על הכשרת המאחז.

 

מדובר על פינוי של כ-15 מבנים, שאמור לצאת לפועל בתחילת החודש הבא, הפינוי הגדול ביותר מאז פינוי עמונה לפני שנה. בנובמבר האחרון הרסו כוחות הביטחון את מבנה הנגרייה הבלתי חוקית במאחז.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג
נתיב האבות
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים