שתף קטע נבחר

גבאי: "אסור לשכוח מי אחראי לריקבון ומי חלק ממנו"

יו"ר המחנה הציוני התייחס לפרשת המסרונים באולפן ynet והדגיש: "זה בהחלט פגע באמון הציבור, אבל השמחה לאיד של נתניהו ושליחיו אינה במקומה - הם אחראים על המערכת הזאת". על מצב המפלגה בסקרים: "הזמן יעשה את שלו"

 

הריקבון שנחשף במערכת אכיפת החוק לא צריך להשכיח מי אחראי לו - כך הסביר הבוקר (יום ב') יו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי, בריאיון לאולפן ynet. הוא התייחס לפרשת המסרונים שחשף ערוץ 10 ואמר: "מה שראינו אתמול זה כישלון עצום של שופטת ושל חוקר, כישלון שפוגע בהחלט באמון שלנו בהם. אבל גם ביום כזה אסור לנו לשכוח מי אחראי לריקבון ומי חלק מהריקבון. אסור לנו לשכוח גם ביום כזה שמדובר בפרשיות שיש בהן עדי מדינה, שיש בהן הקלטות, יש בהן הוכחות, יש כאן סיפור שלם ורחב. אי אפשר לעסוק רק בשופטת ובחוקר, צריך לזכור את התמונה הגדולה".

 

גבאי הבהיר: "אני לא יודע מה היה מעבר לזה. אין ספק שמדובר בהתנהגות לא תקינה שצריך לתקן. אין ספק שאף ישראלי לא יוכל לשבת מול השופטת הזאת יותר, לי זה ברור, ואני סמוך ובטוח שמערכת המשפט תטפל בעניין הזה - גם היועץ המשפטי לממשלה, גם נשיאת בית המשפט העליון - כדי שהדבר הזה לא יישנה".

אבי גבאי באולפן ynet (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
אבי גבאי באולפן ynet(צילום: ירון ברנר)

עם זאת הדגיש גבאי כי "הנזק באמון הציבור במערכת הזאת לא מתחיל מהאירוע הזה. הוא מתחיל מהתקפה שיטתית, ממוסדת, מסודרת של ראש הממשלה והשליחים שלו על המערכת הזאת. גם על המשטרה". לדבריו, "זה לא בצדק, הם עוסקים בזה רק כשזה נוגע בהם. לפני כן הוא לא היה ראש ממשלה?

 

"אני רואה את השמחה לאיד של ראש הממשלה והשליחים שלו. אתם אחראים על המערכת הזאת. זאת המערכת שלנו, לנו כאזרחים יש משטרה אחת, פרקליטות אחת, בית משפט אחד, אין לנו יותר מזה. אנחנו צריכים להגן עליהם ולשמור עליהם כדי שאמון הציבור בהם יתחזק ולא ייחלש. לצערי הרב, ההתקפות עליהם החלישו את המערכת, החלישו את האמון של הציבור במערכת. תפקידנו לרפא את הדבר הזה ולהעביר את זה למקום אחר".

  

גבאי נשאל אם ייתכן שאינו מנצל את המומנטום כדי לתקוף את נתניהו באמצעים נוספים מלבד ראיונות או סרטונים.

"מה אני אמור לעשות חוץ מסרטונים ולדבר? אנחנו פוליטיקאים, מה אנחנו אמורים לעשות חוץ מזה?" השיב. "בסופו של דבר אני חושב שמה שחשוב הוא שנבין שהשחיתות היא לא עניין של ימין ושמאל, כמו שאמון הציבור במערכת המשפט זה לא ימין ושמאל. לכן כל אלה שמדברים על זה פשוט לא מבינים שצריך שהציבור כולו יראה את השחיתות הזאת ויוקיע אותה, ולא שמפלגה אחת תוקיע אותה".

 

על התנהלותו התקשורתית של ראש הממשלה אמר: "תחושת הנרדפות שהוא מייצר בציבור ללא ספק עובדת לו אצל קהלים מסוימים, אבל אני מאמין שעד הבחירות אנשים יידעו את העובדות". 

 

גבאי דיבר גם על מצב מפלגתו בסקרים ועל התנהלותו האישית. "יש לי יחסים מצוינים עם הציבור. זה נכון שחלק מהאמירות שלי פגעו באנשים. התנצלתי על כך. והסקרים? הזמן יעשה את שלו". בעניין יחסיו עם יו"ר התנועה ציפי לבני ציין: "זה חיבור נכון וצריכים להרחיב אותו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
יו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי
צילום: ירון ברנר
מומלצים