שתף קטע נבחר

מייסד טיב טעם קובי טריביטש: "אני פושט רגל"

איש העסקים מבקש שיכירו בו כפושט רגל בעקבות חובות שצבר כתוצאה מקריסת שוק אלנבי–רוטשילד. "מכרתי את כל רכושי". גובה החובות: 19 מיליון שקל

איש העסקים קובי טריביטש, מי שהיה בעבר הבעלים של רשת "טיב טעם", מבקש להכריז עליו פושט רגל - זאת עקב חובות בסך כ־19 מיליון שקל ל־18 נושים. ב"ידיעות אחרונות" פורסם כי טריביטש הגיש אתמול (א') לבית המשפט המחוזי, באמצעות יואב רז ממשרדו של איתן ארז, בקשה למתן צו כינוס ולהכרזתו פושט רגל. במסגרת הבקשה הוא מציין כי "למעשה החובות בגינם אני פונה בבקשת הכינוס הינם חובות שנוצרו כתוצאה מקריסת עסק שהקמתי הידוע כשוק אלנבי־רוטשילד".

קובי טריביטש (צילום: אביגיל עוזי) (צילום: אביגיל עוזי)
קובי טריביטש(צילום: אביגיל עוזי)
 

טריביטש, שהיה בעבר הבעלים ומי שהקים את רשת המזון הידועה "טיב טעם", מספר בבקשה כי ב־1989 אביו הוריש לו חנות בשר קטנה של 40 מ"ר בדמי מפתח בשוק הכרמל בתל־אביב שהיוותה את הבסיס לטיב טעם. "ללא הון עצמי ובהרבה נחישות וחזון הגדלתי ופיתחתי את החברה במשך 21 שנים והפכתי אותה לרשת הקמעונאית הרביעית בארץ". בסופו של יום, ובעקבות מספר אירועים, נאלץ טריביטש למכור את השליטה ברשת במחיר נמוך בכ־50% ממחיר השוק ובהפסד גדול.

 

עוד מצוין בבקשה כי טריביטש ראה בהמשך הזדמנות להקים שוק אוכל ולצורך העניין הוקמה חברה בשם "קרן ליאת השקעות", כאשר בעלי המניות בה הם הוא (עם 50.1%) והיתר בחלוקה שווה בין שלומי גבאי - בעבר מנכ"ל "איקאה" - ואיש העסקים אריק אברמוביץ'.

 

"במהלך ארבע השנים האחרונות, מרגע הקמת קרן ליאת ועד למינוי כונס נכסים לחברה אשר מונה בינואר לבקשת בנק הפועלים, עבדתי 10־14 שעות ביום, כולל שישי ושבת, ללא משכורת, דמי ניהול או החזר הוצאות. במהלך התקופה המדוברת הזרמתי כבעל מניות סכום כולל של 6.7 מיליון שקל לקרן ליאת... כדי להזרים כספים לעסק במהלך כל התקופה מכרתי את כל רכושי האפשרי, פדיתי את קרנות הפנסיה וביטוח החיים שלי, לקחתי הלוואות מחברים והזרמתי לעסק אשר נגזל ממני", סיפר טריביטש. עוד עולה מהבקשה כי לטריביטש טענות כנגד שותפיו לשעבר בשוק האוכל ואחד מהם פתח כנגדו בהליך משפטי.

 

פרקליטו של טריביטש, עו"ד איתן ארז, מסר בתגובה: "צר למר טריביטש שעקב סכסוך בין שותפים, החליט בנק הפועלים למנות כונס לשוק מבלי שהכונס אפילו תפס חזקה במקום. מר טריביטש בוחן בימים אלה הצעות עסקיות רבות המופנות אליו ובקרוב יצא לדרך חדשה בחסות הליך הכינוס הזמני". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביגיל עוזי
קובי טריביטש
צילום: אביגיל עוזי
מומלצים