שתף קטע נבחר

צפו: כוכב האנדורו שמשגע את העולם נחת בישראל

טים קולמן, רוכב הארד אנדורו ואחד הווירטואוזים הגדולים בתחומו, כבר עבר הכל בקריירה, כולל השתתפות בסרט "וולברין". עכשיו הוא בדרך לכאן לסדנה מיוחדת כדי ללמד את הילדים לרכוב

בשיתוף התאחדות הספורט המוטורי בישראל

 

קולמן בפעולה (צילום: אלי שמר, Riders for riders) (צילום: אלי שמר, Riders for riders)
קולמן בפעולה(צילום: אלי שמר, Riders for riders)

 

מצמד, בלמים, סל"ד - שלושה מרכיבים שכל אחד מהם בנפרד לא ממש אומרים הרבה - אבל השליטה בהם יכולה להביא לדברים נפלאים - ראו למשל את האוסטרלי טים קולמן (27). הוא החל לחקור את שטחי החווה כבר מגיל ארבע על אופנוע מוטוקרוס - הילד התאהב ומהר מאד הוא החל לרכוב על בסיס יומי, כל הזמן, ולא ממש השקיע את זמנו כמו שאר חבריו בסלולר או ברשתות החברתיות.

 

כאשר קולמן גילה את הטריאל ואת האומנות והשליטה המוחלטת שענף הרכיבה הזה דורש, זה שינה את חייו והוא קיבל כלים ויכולת חדשה להתמודד ולכבוש תוואי שטח ומכשולים גדולים יותר ויותר. הכישרון של הרוכב הצעיר לא נעלם מעיני ציידי הכישרונות באוסטרליה והוא גויס לנבחרת שייצגה את המדינה ב"טריאל האומות" - כאן נחשף טימי ליכולות של רוכבי הטריאל הטובים ביותר בעולם - הוא רכש ידע רב והמשיך לשפר את הטכניקה על ידי השתתפות בכמה שיותר תחרויות ואירועים.

 

קולמן (למעלה במרכז) בישראל (צילום: אלי שמר, Riders for riders) (צילום: אלי שמר, Riders for riders)
קולמן (למעלה במרכז) בישראל(צילום: אלי שמר, Riders for riders)

 

ב-2014 קולמן נכנס לזירת האנדורו וגילה שכישורי הטריאל מאד שימושיים - כאן הוא פוגש את גרהאם ג'רוויס - רוכב טריאל בעצמו, ואחד מכוכבי ההארד אנדורו העולמיים. טימי גם רכב בסרט "וולברין", ומעבר למרוצים הוא הרחיב את הפעילות שלו גם להדרכות ולקליניקות רכיבה של טריאל ואנדורו בעיקר לילדים - שהפעילות איתם היא השיא של הביקור שלו בישראל.

 

מי שהביא את קולמן לארץ הם "riders for riders" מיזם חברתי שהוקם בסוף 2016, שמטרתו היא לקדם את הרכיבה הספורטיבית בין השאר על ידי אירוח רוכבי על מחו"ל - כאשר כל רוכב תורם יום לקהילה. הפעילות לילדים מסודרת כחוק ומבוטחת וגם מקפידים להעביר ערכים חשובים של שמירה על השטח והטבע. שותפים להבאתו של טים קולמן לישראל הם גם מטרו, יבואנית האופנועים וכמובן ההתאחדות לספורט מוטורי בישראל בתמיכת משרד הספורט.

 

 

קולמן עם הילדים (צילום: אלי שמר, Riders for riders) (צילום: אלי שמר, Riders for riders)
קולמן עם הילדים(צילום: אלי שמר, Riders for riders)

 

במסגרת הרחבת הפעילות הבינלאומית כאן בישראל, וכחלק מהתכנית לשנת 2018, ההתאחדות לספורט מוטורי בישראל בתמיכת משרד הספורט ובשיתוף עם היבואנים בישראל גאים לארח (מידי כחודש) את אחד הרוכבים המובילים בעולם.

 

אם אפשר לגזור מסר אחד מההדרכה של קולמן יהיה זה הדגש על הכיף

וההנאה מהרכיבה. ככל שיהיה לך כיף יותר ותשחק יותר עם ועל האופנוע, כך תקבל יותר כלים, תשתפר המיומנות ותוכל להגיע למקומות חדשים - ולא להפסיק לחייך.

 

בשיתוף התאחדות הספורט המוטורי בישראל

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים