שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  התערוכה הפופולרית של הארי פוטר עלתה לרשת

  התערוכה שרצה בספרייה הבריטית במשך חמישה חודשים ושכל כרטיסיה נמכרו הפכה לאתר אינטרנט ביוזמת גוגל. האתר כולל קטעים מארכיונה של ג'יי. קיי. רולינג, ראיונות מיוחדים ומטאטים ושרביטים של אנשים שטענו שהם מכשפים במציאות

  אחרי שעבר באופן טבעי מהספרים לקולנוע, ולאחר מכן הגיע לבמות בלונדון בצורת מחזמר שבימים אלה עולה לראשונה בברודווי - הארי פוטר עושה טרנספורמציה נוספת: היום (שלישי) התערוכה הפופולרית אודותיו עוברת מהספרייה הבריטית לרשת. "הארי פוטר: היסטוריה של קסם" הייתה התערוכה המצליחה ביותר בהיסטוריה של הספרייה בלונדון. אחרי חמישה חודשים שבהם כל כרטיסיה נמכרו, לקראת סגירתה בסוף החודש, היא הפכה לאתר אינטרנט ביוזמת גוגל.

   

  מוצגים מהתערוכה בהם קטעים מהארכיון האישי של יוצרת סדרת הספרים ג'יי. קיי. רולינג וצילומי 360 מעלות של חללים שונים, הועלו לאתר האומנות והתרבות של גוגל, שיהיה זמין בחינם, בתרגום לשש שפות (ועוד כמה בקרוב).

   

  בין מוצגי התערוכה כדורי קריסטל, שרביטים ומטאטאים של אנשים שטענו שהיו מכשפים במציאות. הם הגיעו לספרייה בלונדון בהשאלה מה"מוזיאון לכישוף וקסם" בעיר בוסקאסל שבמחוז קורנוול באנגליה. תחת הכותרת "עשרה דברים שלא ידעתם על ההיסטוריה של הקסם", נכתב כי המוצג העתיק ביותר באוסף הוא "עצמות דרקונים" - לוחות אבן ששימשו את האורקאל בסין. הן מתארות ליקוי ירח בפירוט רב, שאיפשר לתארכו בעזרת נאס"א לזמן המדויק של ה-27 בדצמבר, 1,192 לפני הספירה, בין השעות 23:30-21:48.

   

   (Getty Images) (Getty Images)
  (Getty Images)

   (Getty Images) (Getty Images)
  (Getty Images)

  האתר כולל כמו כן ראיונות עם אנשים שונים המלווים את דרכו של הקוסם המפורסם בעולם, בהם אוצר התערוכה ג'וליאן האריסון וג'ים קאי, שהיה אמון על  איור כריכות הספרים, ואחרי ארבע שנות עבודה נמצא בחצי הדרך להשלמת הספרים המאוירים שהוא מוציא, העוקבים אחר ספרי הסדרה. כמה מאיוריו של קאי מוצגים באתר לצד הריאיון שבו הוא מספר בין השאר שהעבודה לקחה הרבה יותר זמן ממה שתיאר לעצמו, ושאחרי שסיים לאייר את הספר השלישי הוא כבר היה "גמור" ו"התחיל להזות". לדבריו, הדבר הקשה ביותר היה לצייר אנשים שמרחפים על מקלות מטאט בלי שיראו בוטים: "זה מאוד קשה להושיב מישהו באופן משכנע על מטאטא - אתה פשוט מתחיל לחלום על מטאטים".

   

   (צילום: gettyimages) (צילום: gettyimages)
  (צילום: gettyimages)

  מתוך התערוכה בספרייה הבריטית (צילום: gettyimages) (צילום: gettyimages)
  מתוך התערוכה בספרייה הבריטית(צילום: gettyimages)

  סואהייר חאן, מנהל אתר גוגל הבריטי, אמר ל"גרדיאן" שהעלאת התערוכה לרשת, כך שתהיה זמינה לציבור הבינלאומי הרחב, תוכננה חודשים לפני פתיחת התערוכה בספרייה הבריטית. כמו כן אמר שגוגל מתכננת פרויקטים נוספים עם הספרייה.

   

   (Getty Images) (Getty Images)
  (Getty Images)
   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  "הארי פוטר: היסטוריה של קסם" - עכשיו באינטרנט
  לאתר ההטבות
  מומלצים