שתף קטע נבחר

תביעת ענק נגד האיש שטוען כי המציא את הביטקוין

10 מיליארד דולר - זה מה שדורשת משפחתו של דייב קליימן, מתכנת שמת לפני חמש שנים, משותפו העסקי קרייג רייט, שטען במהלך 2016 כי הוא האיש שהמציא את המטבע הדיגיטלי

הקרב על הביטקוין: למרות שאין עדות רשמית לזהותו של יוצר המטבע הקריפטוגרפי, אחד הטוענים לכתר ניצב כעת בפני תביעת ענק. האוסטרלי קרייג רייט, שטען במהלך שנת 2016 כי הוא האיש שעומד מאחורי המטבע ושהסתתר מאחורי השם הבדוי סאטושי נאקאמוטו, נתבע עכשיו בסכום של 10 מיליארד דולר.

 

 

התובעים, בני משפחתו של שותפו, המתכנת דייב קליימן, שמת לפני חמש שנים. על פי כתב התביעה, שנחשף לראשונה במגזין Motherboard, מאז מותו של קליימן עסק רייט במזימות שונות במטרה להעביר את מטבעות הביטקוין לרשותו הבלעדית. בתביעה מצוין מפורשות כי לא ברור האם רייט הוא אכן האיש שהמציא את המטבע, אבל ברור שגם הוא וגם קליימן נכנסו לעסקי הביטקוין מראשיתו.

 

עדיין לא ברור מי האיש שעומד מאחורי המטבע (צילום: MCT) (צילום: MCT)
עדיין לא ברור מי האיש שעומד מאחורי המטבע(צילום: MCT)

 

גם סכום מטבעות הביטקוין הכולל הוא רק הערכה: לדברי נציג המשפחה, אף אחד לא באמת יודע בכמה מטבעות החזיק קליימן, אולם מעריכים כי מדובר בסכום שבין 300,000 למיליון מטבעות, ומתוך ההערכה הזאת נגזר סכום התביעה האסטרונומי.

 

הסיבה להתמהמהות המשפחה קשורה לטענת התביעה בעובדה שאף אחד מבני משפחתו של קליימן לא ידע על מעורבתו בביטקוין. הם הוספיו כי רייט ניצל את העובדה הזאת לטובתו, וגרף גם הון אינטלקטואלי על חשבון שותפו המת, כשטען כי הוא היוצר הבלעדי של המטבע. התביעה הוגשה לפני שבועיים בבית משפט בקליפורניה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים