שתף קטע נבחר

עשרות מפקדים לשעבר במערכת הביטחון מצטרפים לגבאי: "מתייצבים בחזית"

בכירים לשעבר בצה"ל ובמערכת הביטחון התפקדו למפלגת העבודה והודיעו על תמיכתם ביו"ר גבאי. "החלטנו להצטרף למאבק על עתיד המדינה. הספיק לנו מנבחרי ציבור ששכחו שהם חייבים לדאוג לכולם"

 

 

33 מפקדים ובכירים לשעבר במערכת הביטחון ובצה"ל, הודיעו אחה"צ (יום ג') על הצטרפותם למפלגת העבודה במסגרת החוג הרעיוני "מהפך בשביל ישראל" שמוביל תא"ל (במיל') אסף אגמון.

 

בכנס שערכו בבית העיתונאים בתל אביב התייצבו הבכירים לשעבר לצדו של יו"ר המפלגה אבי גבאי, ואמרו: "היום אנחנו מתייצבים בחזית החשובה בישראל. אנחנו מובילים אחרינו מפקדים ואזרחים ממגזרים שונים כדי שביחד נביא לישראל הנהגה מאחדת, ערכית ובעלת ניסיון".

 

גבאי והבכירים לשעבר במערכת הביטחון, היום (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
גבאי והבכירים לשעבר במערכת הביטחון, היום(צילום: מוטי קמחי)
 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)
תא"ל אגמון אמר כי "אחרי שנים רבות של שירות המדינה בתחומי הביטחון, החלטנו להצטרף למאבק על עתיד המדינה ולהגן על שלטון החוק וטוהר המידות המשותף לכולנו. מגיע לאזרחי ישראל נבחרי ציבור ראויים וישרים שרואים את האזרחים ומשרתים אותם ולא את עצמם". אגמון הוסיף: "הספיק לנו מנבחרי ציבור ששכחו שהם חייבים לדאוג לכולם, גם לניצול השואה, לנכים, לבעלי הצרכים המיוחדים ולחלשים".

 

אל"מ (מיל') דרור אלוני, לשעבר מפקד בה"ד חיל הים, אמר כי הוא "מאמין שמדינת ישראל זקוקה לשינוי מהותי במנהיגות ובדרך ההובלה. שירתתי 23 שנים כמפקד, תכננתי ופיקדתי על מבצעים רבים והייתי שותף לעשייה הביטחונית במקומות הרגישים ביותר. אנו מבקשים לחזק את מפלגת העבודה ואת העומד בראשה כדי להחזיר את ישראל להיות מדינת מופת גם בסדרי השלטון וגם בהיותה בית לאומי לכל היהודים בעולם".

 

בין המפקדים שהתפקדו למפלגה יחד עם אגמון ואלוני: תא"ל גיורא ענבר, לשעבר מפקד יחידת שלדג מפקד יחידת הקישור ללבנון, תא"ל אודי זוהר, שבתפקידו האחרון שימש כראש תחום אמצעים מיוחדים במטכ"ל, ניצב אליק רון, לשעבר מפקד מחוז צפון במשטרה, תא"ל במיל' ד"ר ערן דולב, קצין רפואה ראשי לשעבר, וד"ר אבי וינרב שהיה ממפתחי מערכת "כיפת ברזל".

 

ח"כ עמר בר לב וניצב בדימוס אליק רון (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
ח"כ עמר בר לב וניצב בדימוס אליק רון(צילום: מוטי קמחי)

יו"ר המפלגה גבאי בירך על הצטרפותם של המפקדים לשעבר ואמר: "במציאות ביטחונית כזו, ראש ממשלה לא יכול להרשות לעצמו להזניח את העיסוק בנושאים אלה,

שעה שהוא עוסק בהתייעצויות משפטיות עם עורכי דינו בפרשות שחיתות, שוחד, מרמה והפרת אמונים. עלינו לא רק למנוע את המלחמה הבאה, אלא לחפש את ההזדמנויות המדיניות שיגבירו את הביטחון שלנו".

 

"אנחנו נמשיך ונבטיח שצה"ל ימשיך להיות לא רק הצבא החזק ביותר אלא גם המוסרי ביותר. בהיבט הזה עלינו לפעול ולהגן על צה"ל מבית. אנחנו מזהים הקצנה מסוכנת מאוד בהתבטאויות של רבנים נגד הרטמכ"ל ונגד שילוב נשים בשירות הצבאי. אחננו קוראים מפה לרבנים הקיצוניים לחזור בהם מהדברים הבזויים שאמרו ולהסיר את ידם מהצבא. עוד לא מאוחר לתקן. חזרו לתפקידתכם המאחד בחברה הישראלית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
המצטרפים החדשים למפלגת העבודה
צילום: מוטי קמחי
מומלצים