שתף קטע נבחר

"שנים הייתי בצד המקבל. כיף להיות בצד הנותן"

חיילים בעלי צרכים מיוחדים יזמו מבצע חלוקת משלוחי מנות לילדים עם צרכים מיוחדים בכל הארץ: "זה ממלא בסיפוק ובאושר גדול. אני בעצמי הרי מודעת למה שזה אומר לילדים במצבם", מספרת אחת החיילות

 

הם חיילים – והם גם בעלי צרכים מיוחדים, שהחליטו ליזום מבצע חלוקת משלוחי מנות לילדים עם צרכים מיוחדים בכל הארץ, על מנת להעניק גם להם את שמחת החג. החמישה משרתים בחיל האוויר בתוכנית "גדולים במדים" של עמותת "יד לילד המיוחד" - פנו בסיוע המדריכים שלהם לעשרות חברות חטיפים, וקיבלו אלפי חטיפים שונים לצורך משלוחי המנות.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות >>

 

בצעד חריג, הסכים צה"ל לשחרר אותם לשלושה ימים של אריזות ומשלוחים, הכול מתוך ההוסטל שלהם בנס ציונה, משם זורמים המשלוחים לכל הארץ. ישראל מלכה ממעלה אדומים מספר כי בשנים האחרונות קיבלנו בפורים משלוחי מנות מכל מיני עמותות, וחווינו את החוויה מהצד של המקבל. הפעם אנחנו חווים אותה מהצד של הנותן, ולעולם לא אשכח את התענוג הזה".

 

קראו עוד בערוץ היהדות:

 

ספיר ויזל , אף היא חיילת מתנדבת שלקחה חלק בפרויקט, מספרת ל-ynet כי "כל חטיף שאני אורזת, אני מדמיינת את הילד שיקבל אותו וכמה זה ישמח אותו. זה ממלא בסיפוק ובאושר גדול. אני בעצמי הרי מודעת למה שזה אומר לילדים במצבם".

 

 (צילום: אלי מנדלבאום) (צילום: אלי מנדלבאום)
(צילום: אלי מנדלבאום)

 

נאור השחר, אף הוא מתנדב בתוכנית, יחלק את המשלוחים המיוחדים לחבריו בהוסטל "כדי לתת להם גם הרגשה של חג", כדבריו. "זה כיף גדול".

 

מהפכה חברתית

שירי ורדי, מרכזת הפרויקט, מספרת כי השנה נרתמו לחלוקת המשלוחים מתנדבי עמותה בשם "לוחמים למען צה"ל", חיילים נכי צה"ל שמחלקים מזון במשך כל השנה לחיילים. "את המשלוחים הם יחלקו לילדים בעלי צרכים מיוחדים בכל הארץ, והחיילים המתנדבים שמשרתים ב'גדולים במדים' מרגישים גאווה גדולה וסיפוק באריזתם".

 

מנדי בליצנקי, יו"ר "גדולים במדים", מספר כי "בפרויקט יש מעל ל-400 צעירים שבחרו להתנדב בצה"ל על אף החסמים. זה גורם להם להיות חלק מהחברה ולהרגיש שווים. הכנת וחלוקת משלוחי המנות מחברת אותם לאווירת החג. העמותה גאה להוביל את תוכנית 'גדולים במדים', יחד עם JNF ארה"ב. מדובר במהפיכה חברתית שמוכיחה לכולם כי הם שווים ויכולים לתרום וליצור כמו כל אדם אחר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי מנדלבאום
"להיות בצד הנותן"
צילום: אלי מנדלבאום
מומלצים