שתף קטע נבחר

סטודנטים בטכניון פיתחו לוח מיוחד ללימוד שחמט

סושי כבקשתך, מורה ממוחשב לשחמט, מתרגם אוטומטי לשפת סימנים ומערכת מיחזור חכמה -הם רק חלק מהפרויקטים שהציגו סטודנטים מהפקולטה למדעי המחשב בטכניון ביריד לפיתוחים חדשניים ויצירתיים המבוססים על תכנון באנדרואיד וב-IoT

יריד פרויקטי הסטודנטים השנתי של הפקולטה למדעי המחשב בטכניון התקיים לאחרונה והוצגו בו פיתוחים של סטודנטים מהמעבדה לפיתוח מערכות ותוכנה (SSDL). ביריד, שהתמקד בפיתוח תוכנה ב IoT ואנדרואיד, הציגו כ-25 קבוצות סטודנטים את הפרויקטים שפיתחו.

 

הסטודנטים אמאני שחאדה, מרח גומייד ומוחמד סמאר פיתחו את Chessuino - לוח חכם המלמד שחקנים מתחילים איך לשחק שחמט. לדבריהם, "רצינו לאפשר לאנשים ללמוד לא על מסך, אלא על לוח אמיתי, וכך פיתחנו את הפלטפורמה הזאת. כאשר השחקן מרים את אחד הכלים, הלוח מציג לו את כל הצעדים החוקיים האפשריים של הכלי הזה. אם הוא מתקשה, הוא יכול גם לבקש רמז לגבי המהלך הטוב ביותר".

 

הסטודנטים אמאני שחאדה, מרח גומייד ומוחמד סמאר פיתחו את Chessuino ( צילום: שרון צור, דוברות הטכניון) ( צילום: שרון צור, דוברות הטכניון)
הסטודנטים אמאני שחאדה, מרח גומייד ומוחמד סמאר פיתחו את Chessuino( צילום: שרון צור, דוברות הטכניון)

 

מעין שובל, שגיא פדואל ואביחי יפת פיתחו את HearMe - אפליקציה לתרגום דיבור לשפת הסימנים. האפליקציה מאפשרת לאנשים כבדי שמיעה למצוא בסביבתם הקרובה מתנדבים השולטים בשפת הסימנים ומוכנים לעזור. בנוסף, האפליקציה מתרגמת טקסטים בשפה טבעית לתמונה בטלפון החכם המציגה את המילה בשפת הסימנים.

 

הסטודנטים מעין שובל, שגיא פדואל ואביחי יפת פיתחו את HearMe - אפליקציה לתרגום דיבור לשפת הסימנים ( צילום: שרון צור, דוברות הטכניון) ( צילום: שרון צור, דוברות הטכניון)
הסטודנטים מעין שובל, שגיא פדואל ואביחי יפת פיתחו את HearMe - אפליקציה לתרגום דיבור לשפת הסימנים( צילום: שרון צור, דוברות הטכניון)

 

יאן איצקוביץ, ליטל כהן וחן לייבוביץ פיתחו את SushEat - מכונת סושי חכמה לשימוש ביתי ועסקי. המכונה נשלטת באפליקציה, מתקשרת בבלוטות', פועלת באמצעות מנועים ומקושרת לענן. "אתה בוחר את סוג הסושי הרצוי באפליקציה והמכונה מגלגלת לך את המנה", אומר יאן - "עשינו הכל בעצמנו, הלחמות, ניסורים, הרכבת המערכת וכמובן כל מה שקשור למיחשוב".

 

יאן איצקוביץ, ליטל כהן וחן לייבוביץ פיתחו את SushEat - מכונת סושי חכמה לשימוש ביתי ועסקי ( צילום: שרון צור, דוברות הטכניון) ( צילום: שרון צור, דוברות הטכניון)
יאן איצקוביץ, ליטל כהן וחן לייבוביץ פיתחו את SushEat - מכונת סושי חכמה לשימוש ביתי ועסקי( צילום: שרון צור, דוברות הטכניון)

 

קבוצה אחרת פיתחה את SmallTalk - אפליקציה מבוססת מיקום לניהול קשרים חברתיים בעולם האמיתי. גיא, סטודנט בצוות, מסביר כי "אנחנו רוצים לעודד אנשים ליזום היכרויות חדשות. המחסום העיקרי ביצירת קשרים כאלה הוא הביישנות, וכאן האפליקציה נחלצת לעזרתנו. לכן אנחנו מכנים אותה The Shy Guy Ultimate tool - העוזר האולטימטיבי לאדם הביישן. המשתמש יכול לראות באפליקציה מי נמצא בקרבתו, לשלוח הודעת 'היי' ולחכות לתגובה. חשוב להדגיש שהמטרה שלנו אינה לעודד שיחה בסמארטפון אלא להיפך - לאפשר לשני אנשים להיפגש ולדבר ממש, וכך להפוך את הטלפון הנייד שנמצא איתנו בכיס למקור של קשר".

 

קבוצת הסטודנטים שפיתחה את SmallTalk - אפליקציה מבוססת מיקום לניהול קשרים חברתיים בעולם האמיתי ( צילום: שרון צור, דוברות הטכניון) ( צילום: שרון צור, דוברות הטכניון)
קבוצת הסטודנטים שפיתחה את SmallTalk - אפליקציה מבוססת מיקום לניהול קשרים חברתיים בעולם האמיתי( צילום: שרון צור, דוברות הטכניון)

BizOn SRB - Smart Recycle Bin – צוות הסטודנטים שפיתח את מערכת פחי מחזור החכמה ( צילום: שרון צור, דוברות הטכניון) ( צילום: שרון צור, דוברות הטכניון)
BizOn SRB - Smart Recycle Bin – צוות הסטודנטים שפיתח את מערכת פחי מחזור החכמה( צילום: שרון צור, דוברות הטכניון)

 

BizOn SRB - Smart Recycle Bin היא מערכת פחי מחזור חכמה המעודדת תרבות מחזור בעולם המודרני. המערכת יודעת לכוון את המשתמש לפח המיחזור הקרוב ביותר באזור ולזהות את סוג המיכל המופקד בה - פחית, בקבוק פלסטיק או בקבוק זכוכית. המערכת ממיינת לבדה את המיכלים. הזיהוי מבוצע הן על פי שקיפות המיכל והן על פי משקלו, והמשתמש יכול לבחור אם לקבל את הפיקדון על המיכל או לתרום אותו לנזקקים.

 

פיתוחים נוספים שהוצגו ביריד הם מערכת חכמה לניטור פחי אשפה ולפינויים, מערכת לשליטה במכונית מרוץ אוטומטית, מערכת לקידוד טקסט אלקטרוני לכתב ברייל, מערכת אוטומטית לסידור לוח מבחנים, מערכת רמזורים חכמה לניהול תעבורה בעיר, אפליקציה לניהול אבדות ומציאות, אפליקציה לאיתור בייביסיטר זמין, מערכת בישול אוטומטית למטבח בבית החכם ומכשיר המסייע לילדים ללמוד לרכוב על אופניים ללא גלגלי עזר.

 

הקורס שבו השתתפו הסטודנטים הוא בהובלת איתי דברן בשיתוף עם חברת מיקרוסופט, המתרגלים: בוריס ואן סוסין, מרינה מינקין, ניצן פרי חדש ולינה מדלג'.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
 צילום: שרון צור, דוברות הטכניון
הקבוצה שפיתחה את HearMe
צילום: שרון צור, דוברות הטכניון
מומלצים