שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  בזמן חקירת נתניהו: בכיר לשעבר במשרד התקשורת עוכב לחקירה

  בשעה זו נחקרים במקביל חמישה: נתניהו, רעייתו, שאול אלוביץ׳, ניר חפץ והבכיר לשעבר במשרד התקשורת בפרשת בזק-וואלה. החמישה נחקרים באזהרה. נתניהו גם אמור להעיד בפרשת הצוללות

   

  החוקרים מגיעים לבית ראש הממשלה    (צילום: גיל יוחנן ואלי מנדלבאום)

  החוקרים מגיעים לבית ראש הממשלה    (צילום: גיל יוחנן ואלי מנדלבאום)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  חמישה נחקרים - בשני מוקדים: חוקרי המשטרה והרשות לניירות ערך הגיעו הבוקר (יום ו') למעונו של ראש הממשלה בנימין נתניהו על מנת לחקור אותו באזהרה במסגרת חקירת פרשת בזק, תיק 4000. במקביל לחקירתו, הגיעה רעייתו שרה למשרדי להב 433 בלוד כדי למסור עדות בתיק בזק ואז הפכה החקירה לחקירה באזהרה. חוקרי להב צפויים גם לבקש את עדותו של ראש הממשלה בפרשת הצוללות. במקביל, הובאו שאול אלוביץ' וניר חפץ לחקירה במשרדי להב 433. כמו כן, המשטרה עכבה לחקירה בכיר לשעבר במשרד התקשורת, שכיהן במשרד בתקופה שנחקרת.

   

  רכב ובו חוקרים בכניסה למעון ראש הממשלה (צילום: עמית שאבי) (צילום: עמית שאבי)
  רכב ובו חוקרים בכניסה למעון ראש הממשלה(צילום: עמית שאבי)

   

  חוקרים נוספים בכניסה למעון ראש הממשלה (צילום: עמית שאבי) (צילום: עמית שאבי)
  חוקרים נוספים בכניסה למעון ראש הממשלה(צילום: עמית שאבי)

   

  החוקרים בכניסה (צילום: שאול גולן) (צילום: שאול גולן)
  החוקרים בכניסה(צילום: שאול גולן)

   

  עו"ד יוסי כהן מגיע גם הוא לחקירה (צילום: עמית שאבי) (צילום: עמית שאבי)
  עו"ד יוסי כהן מגיע גם הוא לחקירה(צילום: עמית שאבי)

   

  הרכב ובו רעיית ראש הממשלה בכניסה ללהב 433 (צילום: שאול גולן) (צילום: שאול גולן)
  הרכב ובו רעיית ראש הממשלה בכניסה ללהב 433(צילום: שאול גולן)

   

  הכניסה למעון ראש הממשלה, הבוקר (צילום: אלי מנדלבאום) (צילום: אלי מנדלבאום)
  הכניסה למעון ראש הממשלה, הבוקר(צילום: אלי מנדלבאום)

   

  חוקרי המשטרה והרשות לניירות ערך הגיעו בשתי מכוניות למעון ראש הממשלה. מחוץ למעון הפגינו כמה בני-אדם וקראו לנתניהו להתפטר מתפקידו. 

   

  בחקירות קודמות של ראש הממשלה הועברו פרטים לחדר שליטה באגף החקירות והמודיעין, ויש להניח שגם כעת ישנו דיווח בזמן אמת - כדי לכוון את החוקרים לשאלות רלוונטיות בעקבות מה שנאמר בחדרי החקירות השונים.

   

  סדר יומו של ראש הממשלה אתמול היה יחסית פנוי. הסיבה: הוא קיים התייעצויות עם פרקליטיו לקראת חקירתו היום באזהרה בפרשת בזק־וואלה. חוקרי להב שיגיעו למעון בבלפור צפויים גם לבקש את עדותו בתיק 3000 (פרשת הצוללות). לאור הממצאים שנאספו עד כה בחקירת עסקת כלי השיט עם גרמניה - שבמסגרתה כבר נעצרו או נחקרו כמה מיועציו הקרובים ביותר של נתניהו - החוקרים צפויים להתחיל בגביית עדות ממנו, אך יוכלו להפוך זאת בכל שלב לחקירה באזהרה.

   

  שרה ובנימין נתניהו (צילום: חיים צח, לע"מ) (צילום: חיים צח, לע
  שרה ובנימין נתניהו(צילום: חיים צח, לע"מ)

   

  מהי פרשת הצוללות?

  מהי פרשת הצוללות?

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  פעילות החוקרים ב"שתי החזיתות" מתמקדת בפרשת בזק-וואלה. בצל מעצרם הממושך של שניים מהחשודים המרכזיים, שאול אלוביץ', בעל השליטה בבזק, וניר חפץ, יועץ התקשורת לשעבר של נתניהו, ובעקבות הסכם עד מדינה עם מנכ"ל משרד התקשורת המושעה, שלמה פילבר, במשטרה מעוניינים לשמוע את גרסתו של ראש הממשלה לחשדות שלפיהם אלוביץ' זכה להטבות מפליגות של כמיליארד שקל כאשר כיהן כשר תקשורת, בתמורה להטיית הסיקור באתר וואלה שבבעלותו לטובת בני משפחת נתניהו.

   

  פרקליטו של אלוביץ', עו"ד ז'אק חן, הבוקר בלהב 433 (צילום: שאול גולן) (צילום: שאול גולן)
  פרקליטו של אלוביץ', עו"ד ז'אק חן, הבוקר בלהב 433(צילום: שאול גולן)

   

  החוקרים, שרמזו בימים האחרונים על "הפתעה", עשויים לבצע חקירה מרובעת היום ולחקור במקביל את נתניהו, אשתו (שתמסור עדות), אלוביץ' וחפץ בניסיון לעמת אותם בזמן אמת עם הדברים שיעלו בחקירות. בנוסף, הם צפויים להציג לנתניהו ראיות לכך שבניגוד להנחיות היועץ המשפטי לממשלה שאסר עליו לעסוק בענייני אלוביץ' ובזק לאור הקרבה ביניהם - המשיך לעשות זאת כשר תקשורת. במשטרה מסתמכים, בין היתר, על הקלטות שנחשפו ב"ידיעות אחרונות" המתעדות את ניסיונו של אלוביץ' ללחוץ על מנכ"ל וואלה אילן ישועה להטות את הסיקור לטובת נתניהו. בחדשות 10 דיווחו אמש כי באחת השיחות בתקופת הבחירות אף נשמע אלוביץ' אומר לו על נתניהו: "הוא מתאמץ בשבילנו, אנחנו צריכים להתאמץ גם". פרקליטו של אלוביץ', עו"ד ז'אק חן, הכחיש את הדברים. אלוביץ' סיפר בחקירתו כי ייתכן שפעל לרצות את נתניהו - אך התעקש כי זה לא היה בהנחייתו.

   

  אף שהיא זומנה "רק" לתת עדות, שרה נתניהו ככל הנראה תיאלץ לספק הסברים למגעים שקיימה עם איריס אלוביץ', אשתו של שאול, שגם הייתה עצורה עד לאחרונה. לפי ההערכות, בידי המשטרה מסרונים בין השתיים, כמו גם ראיות לכך שאלוביץ' לכאורה קיימה שיחות עם מנכ"ל וואלה על אופן הסיקור של משפחת נתניהו כשעל הקו הייתה אשת ראש הממשלה. אם במשטרה יגלו בהתכתבויות ביניהן הבטחה לתמורה בעבור הסיקור האוהד - שרה נתניהו עלולה להפוך לחשודה.

   

  מטעמה של משפחת נתניהו נמסר בתגובה: "פייק ניוז. לא היו דברים מעולם. המשך ההדלפות המגמתיות השקריות נגד הגברת נתניהו מטרתו לפגוע בממשלה ובשלטון הליכוד, ועוד ממשיכים לטעון שאין הדלפות".


  פורסם לראשונה 02/03/2018 07:41

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: חיים צח
  חקירה ראשונה בתיק 4000. נתניהו
  צילום: חיים צח
  מומלצים