שתף קטע נבחר

שלוש בובות בדמויות חיילים חרדים נתלו במאה שערים בי-ם

הבובות, שאחת מהן הולבשה במדי צנחן, הוסרו בידי שוטרים שהגיעו למבנים שבהן נתלו. במשטרה אמרו כי אחת הבובות הייתה ספוגה בחומר דליק: "לא נאפשר כל אירוע שיש בו סממן של פגיעה בלובשי המדים"

 

 

 

בובה בדמות חייל חרדי, שהולבשה במדי צנחן, נתלתה הלילה (יום ו') בשכונת מאה שערים בירושלים. כוחות משטרה הגיעו הבוקר למקום והסירו אותה. שעות ספורות לאחר מכן אותו שתי בובות נוספות בדמויות חיילים חרדים כשהן תלויות. במשטרה פתחו בחקירה לאיתור מעורבים.

 

מהמשטרה נמסר: "לא נאפשר כל אירוע שיש בו סממן של פגיעה בלובשי המדים ונפעל בנחישות ובכלל האמצעים לאתר את אלו אשר ידם במעשים אלו".

 


הבובה, אחרי שהוסרה (צילום: דוברות המשטרה) (צילום: דוברות המשטרה)
הבובה, אחרי שהוסרה(צילום: דוברות המשטרה)
אחת הבובות שנמצאה (צילום: חיים גולדברג) (צילום: חיים גולדברג)
אחת הבובות שנמצאה(צילום: חיים גולדברג)

 

 (צילום: דוברות המשטרה) (צילום: דוברות המשטרה)
(צילום: דוברות המשטרה)

 (צילום: דוברות המשטרה) (צילום: דוברות המשטרה)
(צילום: דוברות המשטרה)

 

כמדי שנה, בחלק מהזרמים הקיצוניים בקרב החרדים, תולים בפורים בובה בדמות המן. השנה וכן בשנה שעברה תלו חרדים קיצוניים בובה של חייל חרדי, המייצג בעיניהם את דמות המן של זמנינו.

 

מהמשטרה נמסר כי מחקירה ראשונית התברר כי הבובה הייתה ספוגה בחומר דליק ככל הנראה במטרה להצית אותה בהמשך.

 

בשנה שעברה בחג הפורים התרחש אותו מקרה, גם אז קבוצת חרדים קיצוניים תלתה בובת חייל חרדי. אז, בובת החייל החרדי גרמה לעימותים קשים שנמשכו שעות ובסופן נאלצו השוטרים להשתמש במנוף כדי להסיר את הבובה.

 

השנה, בשלב זה בובת החייל הוסרה ללא עימותים חריגים. ממשטרת ישראל נמסר כי המשטרה "לא תאפשר כל אירוע שיש בו סממן של פגיעה בלובשי המדים ותפעל בנחישות ובכלל האמצעים לאתר את אלו אשר ידם במעשים אלו".

 

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, התייחס למקרה. הוא כתב בטוויטר: "מראה בובת החייל התלויה במאה שערים מזעזע. תפקידי כשר ביטחון להגן גם על מסיתים כאלה. תפקידי כאזרח להיאבק בהם פוליטית. תפקיד הרשויות לשים אותם מאחורי סורג ובריח. מצפה מראשי המפלגות החרדיות לגנות את המעשה".


פורסם לראשונה 02/03/2018 10:45

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות המשטרה
בובת החייל
צילום: דוברות המשטרה
מומלצים