שתף קטע נבחר

מבוכה ל"יש עתיד": "החרדי" של לפיד - פעיל במפלגתו

יו"ר "יש עתיד" מסר הצהרה נגד חוק הגיוס שמקדמות המפלגות החרדיות כשלצידו נראה מפגין נושא שלט בגנות ההשתמטות מצה"ל. בהמשך התברר: מדובר בפעיל במפלגתו שהתחפש לחרדי. "יש עתיד": "הוא התחפש ביוזמתו"

 

 

 

יו"ר יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד, הגיע הבוקר (יום א') לתחנת רכבת מרכז בתל אביב כדי לחזק את חיילי צה"ל ולהפגין נגד חוק הגיוס שאותו מבקשות המפלגות החרדיות להעביר. מי שבלט בנוכחותו היה גבר שלבוש כחרדי, שעמד לצד לפיד בעת שנשא הצהרה, ואחז בשלט עליו הכיתוב: "מי שמאמין לא משתמט".

 

אלא שלאחר ההפגנה התברר כי אותו מפגין "חרדי" הוא בכלל פעיל במפלגת יש עתיד שהתחפש, העונה לשם דייב מנדלשטם, ושאינו חרדי. מנדלשטם אף פרסם את תמונתו מחופש בעמוד הפייסבוק שלו וזכה לתגובות מחבריו המשועשעים, שכתבו בין היתר: "היית צריך גם לחבוש כובע", ו"עדיף שתתמקד בכתיבת שירים".

 

לפיד והפעיל שהתחפש לחרדי, הבוקר  (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
לפיד והפעיל שהתחפש לחרדי, הבוקר (צילום: מוטי קמחי)

ממפלגת יש עתיד נמסר בתגובה: "אכן פעיל של יש עתיד התחפש ביוזמתו לחרדי ונשא שלט לגיטימי שעליו נכתב 'מי שמאמין לא משתמט'. היינו לוקחים יותר ברצינות את כל אלה שטוענים שזה מפריע להם אם הם היו מגנים קודם את הבובות התלויות במאה שערים, את ההתקפות על החיילים החרדים ואת שריפת תמונותיו של לפיד במדורות ב"ג בעומר".

 

 

בהפגנה אמר לפיד בין היתר: "אחרי חוק המרכולים מגיע חוק המשתמטים. החוק הזה הוא עלבון לחיילי צה"ל, למדינת ישראל ולתורת ישראל. בשום מקום בתורת ישראל לא אומרים שמותר לשלוח אחרים להיהרג בשבילך. בשום מקום בתורת ישראל לא כתוב שמותר להשתמט משירות לאומי במד"א או בעזרה לקשישים או נכים".

 

"החרדים פשוט מנצלים את חולשתו של נתניהו בגלל החקירות כדי לדרוס את הציבור החילוני, הדתי והמסורתי במדינת ישראל. החוק הזה הוא עלבון לכל חייל בצה"ל. עוצרים את חוק ההשתמטות, חוזרים לשוויון בנטל".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
ח"כ לפיד והמפגין "החרדי"
צילום: מוטי קמחי
מומלצים