שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  "מה זה השטויות האלה": עדי אשכנזי באה לטרוף

  הקומיקאית הוותיקה חוזרת אחרי עונה פושרת להתעסק בנושא הטחון ביותר ביקום – זוגיות. אבל המינון הנכון של אשכנזי בחלקי הדוקו יחד עם הכתיבה ההדוקה בסטנדאפ עשו את הלא ייאמן והביאו זווית מרעננת. אפילו מכבש לחצי הפוליטיקלי קורקט לא הפריע פה

   

   

   

  עדי אשכנזי רעבה. שוב. אחרי עונה פושרת שבה היא ניסתה להתעמק בעולמם של אנשי המקצוע, היא חוזרת לקשת של אחרי הפיצול עם העונה השישית של "מה זה השטויות האלה?" ותודה לאל, הפעם היא בחרה לנבור בנושא שבאמת מדגדג לה –זוגיות. העונה השישית היא בסימן "שיטת אשכנזי", וזה אומר שאשכנזי – כמה נוח, שלא לומר זול – תשב בקליניקה מהודרת מול זוגות (אמיתיים, אני מקווה, יותר מהחרדי של יאיר לפיד) בשלבים שונים של חייהם כזוג ותשוחח איתם על החיים, שלהם ושלה. את החומרים האלה היא תיקח למקום השמח שלה – במת הסטנדאפ, שם היא תרכיב מהם תבשיל נאה ועתיר דציבלים, שכשהוא במיטבו אי אפשר שלא להתמוגג ממנו.

  חוזרת ומרעננת. עדי אשכנזי (צילום מסך קשת 12) (צילום מסך קשת 12)
  חוזרת ומרעננת. עדי אשכנזי(צילום מסך קשת 12)
   

  המלכודת פה הייתה פעורה לרווחה – זוגיות היא אולי אחד הנושאים הטחונים ביותר בסטנדאפ וגם בשאר החלקים בחיים שאינם סטנדאפ. אשכנזי והכותבים שלה יכלו בקלות ליפול, ולא פעם היה נדמה שזה המקרה תחת ראשי הפרקים שנשמעים כאילו נשאבו קומפלט ממדורי יחסים של מגזיני נשים. מה עושים עם משיכה דועכת? מערכות יחסים פתוחות, כן או לא? איך מתגברים על הפערים בצרכים כשזה מגיע לסקס ולמה למען השם רק נשים מקנאות לגברים שלהן?

   

  אלא שהכנות והדיבור המשוחרר של הזוגות שהתיישבו על ספת הקליניקה, בפרק הראשון לכל הפחות, הצליחו להפיח חיים בשיחה גם כשהיא התהלכה על פי תהום הקלישאות. משם אשכנזי כבר לקחה את זה לסטנדאפ ונעצה את זה סופית עם מופע מדויק וחד.

   

  מאז ומתמיד הכוח של אשכנזי נבע מהטירוף המתגלגל שלה, והכתיבה שלה ושל השותפים שלה, אמיר בן סירה וליאור כפיר-רפאל, ותמיד יצא מורווח מהיכולת שלה לשים את השריטות שלה על השולחן ולהתגלץ' על עצמה. המינון הנכון של אשכנזי בחלקי הדוקו והכתיבה ההדוקה בסטנדאפ (שהגיעה לשיא בגרף שמתאר את הצורך המיני של גבר במהלך חייו מול זה של האישה), עשו את הלא ייאמן. הם מצאו זווית מרעננת לנושא הלעוס ביותר ביקום המוכר לנו. אפילו תחת מכבש ה-#MeToo הנוכחי היא הצליחה לייצר שיח על יחסים בין המינים שלא קורס תחת הפוליטיקלי קורקט מצד אחד, וכמעט ולא נופל לבורות של סקסיזם. לא שהייתי בונה על טיפול אצל אשכנזי, אבל כן על השקפת העולם הבריאה שלה והיכולת לנתח את המציאות שסביבה. והכי חשוב: תחשבו ביונסה.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  קרדיט צילום: קשת
  מה זה השטויות האלה, עונה 6
  קרדיט צילום: קשת
  לאתר ההטבות
  מומלצים