שתף קטע נבחר

חשיפה: ניר חפץ במגעים לחתימה על הסכם עד מדינה

התפתחות דרמטית בחקירות ראש הממשלה: יועץ התקשורת לשעבר של נתניהו ורעייתו, שהכחיש את כל החשדות נגדו, פתח במגעים עם המשטרה ורשות ניירות ערך כדי לחתום על הסכם עד מדינה. ל-ynet נודע כי פרקליט הוזעק ללהב 433 לצורך המגעים. טרם נחתם הסכם עקב פערים בין הצדדים

 

חפץ ונתניהו (צילום: עמית שאבי) (צילום: עמית שאבי)
חפץ ונתניהו(צילום: עמית שאבי)

 

דרמה של ממש בחקירות ראש הממשלה: בימים האחרונים המשטרה ורשות ניירות ערך פתחו במגעים עם ניר חפץ, יועץ התקשורת לשעבר של משפחת נתניהו, במטרה שזה ישתף עימם פעולה ויחתום על הסכם עד מדינה. ל-ynet נודע כי הסניגור הפלילי הבכיר עו"ד אילן סופר, שכבר סגר בעבר כמה הסכמי עד מדינה בלהב 433, נפגש בשמו של חפץ כמה פעמים בשבוע שעבר עם בכירים בלהב, ודן איתם על התנאים. עד כה עדיין לא נחתם הסכם שכזה עקב פערים בין הצדדים.

 

חפץ היה עצור שבועיים בתיק 4000, תיק בזק, והכחיש את כל החשדות נגדו. הוא יוצג לאורך כל הפרשה על ידי עו"ד ירון קוסטליץ, שאף הופיע אתמול (יום א') בבית המשפט וסיכם עם נציגי המשטרה ורשות ניירות ערך על שחרורו של חפץ למעצר בית. הסניגור קוסטליץ היה זה שגם ייצג את חפץ בדיונים השונים, ואף הגיש ערעור על הארכת מעצרו של חפץ בבית המשפט המחוזי.

 

 

אלא שמתחת לפני השטח מתברר שהיחידה הכלכלית ורשות ניירות ערך פעלו בערוץ חשאי ומקביל להליך הפלילי. באמצע השבוע שעבר הוקפץ כאמור ללהב 433 עו"ד סופר, שמחזיק שם בקשרים מצוינים, והיה למעשה אדריכל הסכם עד המדינה שהצליח להשיג למיקי גנור בפרשת הצוללות.

 

על אף העובדה ששלמה פילבר כבר חתם על הסכם עד מדינה, בלהב 433 הבינו כי לחפץ יכול לתרום רבות לחקירת תיק בזק ועל כן הזעיקו את סופר. החוקרים ארגנו לסופר כמה פגישות עם חפץ, ונכון לעכשיו העניין נמצא במשא ומתן מתקדם טרום חתימה. לפני פילבר כבר חתם על הסכם עד מדינה בתיק 1000 ובתיק 2000 מקורב אחר לנתניהו - ארי הרו, לשעבר ראש הסגל במשרד ראש הממשלה.

 

עו"ד קוסטליץ, פרקליטו הנוכחי של חפץ, מסר כי אינו מייצג עדי מדינה. סביר להניח כי יתפטר אם אכן ייחתם הסכם בין חפץ למשטרה.

 

חפץ נעצר לפני כשבועיים בחשד לקבלת שוחד ושיבוש מהלכי חקירה. במהלך אחד הדיונים בבית המשפט התברר כי חפץ כבר מסר עדות מפורטת ברשות ניירות ערך בסוף חודש דצמבר האחרון, שם נשאל על הקשרים שלו עם שלמה פילבר ושאול אלוביץ'.

ניר חפץ בבית המשפט (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
ניר חפץ בבית המשפט(צילום: ירון ברנר)

עו"ד סופר בכניסה ללהב 433 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
עו"ד סופר בכניסה ללהב 433(צילום: מוטי קמחי)

עו"ד קוסטליץ, פרקליטו של חפץ. לא מייצג עדי מדינה ()
עו"ד קוסטליץ, פרקליטו של חפץ. לא מייצג עדי מדינה

בשנים האחרונות נחשב חפץ לאחד מאנשי האמון של ראש הממשלה ורעייתו שרה, ולא אחת התייצב להגן על המשפחה בתקריות שונות בתקשורת. הוא שימש בשנים 2014‑2017 יועץ התקשורת של משפחת נתניהו, ובעיקר של רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו.

 

בתקופה זו, מבקר המדינה יוסף שפירא חשף כמה פרשות הקשורות לניהול מעון ראש הממשלה שבהן היתה מעורבת ונפתחה נגדה חקירה פלילית. "חפץ סייע לשרה לעמוד בלחצים התקשורתיים שהופעלו והיה מעין שומר אישי. הוא השקיע בעבודה עם שרה זמן רב בהשוואה למה שמצופה מדוברו הישיר של ראש הממשלה", אמר אז גורם במשרד ראש הממשלה.

 

ביום שישי האחרון היה חפץ אחד מששת הבכירים שנחקרו בו זמנית בפרשת בזק, ביחד עם ראש הממשלה נתניהו ורעייתו, בעל השליטה בבזק שאול אלוביץ' ורעייתו איריס, וכן איתן צפריר, לשעבר בכיר במשרד התקשורת. חפץ שוחרר אתמול למעצר בית והורחק למשך 45 ימים ממשרדי ממשלה. בנוסף, הוטל עליו צו עיכוב יציאה מהארץ למשך חצי שנה ואיסור יצירת קשר עם המעורבים למשך שלושה חודשים.

 

בפרשת בזק, שעיקרה סיקור מפרגן למשפחת נתניהו באתר "וואלה" תמורת הטבות לבזק במשרד התקשורת, קבעה המשטרה שחפץ ואחרים, "פעלו באופן בוטה על מנת לשבש הליכי חקירה ולהקשות על מלאכת איסוף הראיות בחקירה". חפץ נעצר גם בפרשה 1270 - על פי החשד הציע לשופטת הילה גרסטל מינוי לתפקיד היועצת המשפטית לממשלה בתמורה לסגירת פרשת המעונות, שבה מעורבת אשת ראש הממשלה שרה נתניהו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
חפץ ונתניהו
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים