שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  11 שנות מאסר לאזרח אריתריאה על אונס קבוצתי

  גזר הדין ניתן לאחר שהנתין הזר הורשע יחד עם ארבעה מחבריו באונס של צעירה בראשון לציון לפני שלוש שנים. "הוא היה שותף לתוכנית העבריינית בכללותה משלב החטיפה, דרך ההמתנה והשמירה מחוץ לדלת", נטען נגדו אף שלא אנס את הצעירה בעצמו

   

   

   

   

  11 שנות מאסר - זהו עונשו של נתין זר מאריתריאה בפרשת האונס הקבוצתי שאירע ב-2015 בראשון לציון. בית המשפט המחוזי בלוד גזר הבוקר (ג') את דינו של קינדה טדסה, לאחר שהורשע בחטיפה ובאונס בצוותא בנסיבות מחמירות.

   

  טדסה הואשם יחד עם ארבעה נתינים אריתריאים נוספים בחטיפה, כליאה ואונס של אישה בשנות ה-30 לחייה בראשון לציון ב-2015. טדסה לא אנס בפועל את הקורבן, אך נקבע כי היה מעורב בתקיפתה בחבורה, ובין היתר תפקידו היה לשמור על הדלת בעת שחבריו פגעו בה.

   

  התיק נגד ארבעת הנאשמים האחרים עדיין מתנהל וכתב האישום הוגש על-ידי עו"ד עינת בניטה ונוהל בידי עו"ד שרה טל מפרקליטות מחוז מרכז. הם מואשמים כקבוצה בעבירות מין, כליאת שווא, אינוס ומעשים מגונים. טדסה צפוי להעיד מטעם המדינה בתיק שלהם.

   

  לפי כתב האישום, האירוע התרחש בבניין בראשון לציון. בקומה הראשונה של אותו בניין פועל מועדון סנוקר, ובסמוך אליו חדרים להשכרה. כמה מן הנאשמים שכרו שם חדרים. הצעירה בילתה בסמוך עם מכר ושתתה לשוכרה. בשלב מסוים הבחינו בה הנאשמים והתגודדו סביבה. טדסה ושניים נוספים אחזו בה בניגוד לרצונה וגררו אותה לחדר בבניין. שם אנסו אותה שוב ושוב, כשהיא חסרת אונים, מטושטשת ומעורפלת. בשלב מסוים החל המכר לחפש אחריה. הוא שמע אותה צועקת "הצילו" ודרש מהנאשמים לאפשר לה לצאת.   

  השופטים רמי אמיר, מנחם פינקלשטיין וליאורה ברודי קבעו בהכרעת הדין ש"הנאשם ידע בזמן אמת ששניים מחבריו מקיימים עמה יחסים מין שלא בהסכמתה שהוא עמד מחוץ לדלת. הנאשם שותף לתכנית העבריינית בכללותה משלב החטיפה, דרך ההמתנה והשמירה מחוץ לדלת. הוא מצוי מכל בחינה שהיא במעגל הפנימי של ביצוע העבירה על אף שהאינוס בפועל נעשה בידי אחרים. לא התעלמנו מטענת ההגנה כי הנאשם העיד שרצה ביחסי מין עמה ושאל להסכמתה, אך נמנע מכך בגלל תשובתה השלילית. לגרסה זו יש תמיכה מסוימת בעדות".

   

  עו"ד ניל סיימון שייצג מטעם הסניגוריה הציבורית מסר בתגובה כי "בית המשפט קיבל את טענותינו כי חלקו של הנאשם בפרשה היה פחות מזה של כל שאר המעורבים וכן קיבל את גרסתו שלא אנס בעצמו את המתלוננת".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים