שתף קטע נבחר

הרווח של הבנק הבינלאומי גדל אשתקד ב-30%

הבנק הבינלאומי רשם בשנת 2017 רווח נקי של 678 מיליון שקל, גידול של 30% לעומת השנה שלפני כן. הבנק גבה עמלות בסכום של 1.3 מיליארד שקל וחילק משכורות בסכום כולל של 1.6 מיליארד שקל

הרווח הנקי של הבנק הבינלאומי הסתכם בשנת 2017 ב-678 מיליון שקל, גידול של 30% בהשוואה לשנה הקודמת, כך עולה מהדוחות הכספיים שפרסם הבוקר (ג') הבנק. ברבעון הרביעי של השנה גדל הרווח הנקי בשיעור של 41% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד, והסתכם ב-158 מיליון שקל. בחישוב שנתי התשואה להון הגיעה ל- 9.1%.

 

מהנתונים עולה כי הכנסות הריבית (נטו) גדלו ב-6.1% לעומת התקופה המקבילה אשתקד והסתכמו ב- 2.3 מיליארד שקל, גידול שנובע בעיקר מצמיחת תיק האשראי. סך העמלות שגבה הבנק הסתכמו בשנה שחלפה ב-1.3 מיליארד שקל.

 

מנכ"לית הבנק סמדר ברבר צדיק (משמאל) ויו"ר הבנק אירית אייזקסון ()
מנכ"לית הבנק סמדר ברבר צדיק (משמאל) ויו"ר הבנק אירית אייזקסון

הוצאות השכר בבנק עמדו בשנת 2017 על 1.62 מיליארד שקל. עלות שכרה של מנכ"לית הבנק, סמדר ברבר צדיק, עמדה על 2.3 מיליון שקל. עלות שכרה של יו"ר הדירקטוריון, אירית אייזקסון, הסתכם בכ-2 מיליון שקל.

 

דירקטוריון הבנק החליט על חלוקת דיבידנד נוספת בסך של 95 מיליון שקל בגין הרבעון הרביעי של השנה. בסך הכל חילק הבנק בשנת 2017 דיבידנד בסך של 310 מיליון שקל.

 

המנכ"לית ברבר צדיק אמרה בעקבות פרסום הדוחות: "הבנק מיישם את מהלכי ההתייעלות שנגזרים מאסטרטגיה של ייעול תהליכי עבודה ומיזוגי סניפים ויחידות במטה. גם בשנת 2018 ממשיכה הקבוצה במהלכי התייעלות תוך מטרה להמשיך ולשפר את יחסי היעילות באופן הדרגתי ועקבי".

 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים